TOP10 mergaičių žaislai

zaislai
Vaikai dažnai trokšta greičiau užaugti, svajoja, kuo jie bus. O štai suaugę su nostalgija prisimena tą nerūpestingą vaikystės tarpsnį. Vieniems su šiuo laikotarpiu aliuzijas kelia tik prisiminimai ar įamžintos akimirkos, o kitiems – išsaugoti vaikystės žaislai. Dažniau kaip apčiuopiamą sąsają su vaikyste juos išsaugo mergaitės – jų kambarių lentynose išsirikiavę lėlės, minkšti žaisliukai, muzikinės dėžutės metų metus „žvelgia“, kaip jais žaidusi maža mergaitė užauga.

Nemažai žaislų turi išliekamąją vertę, ugdo, lavina. Vaikysteszaislai.lt teigia, jog žaislus rinktis reikėtų dėmesingai, įvertinti vaiko pomėgius, asmenybę ir žinoma – žaislo kokybę. Siekdami palengvinti pasirinkimo procesą pristatome 10 populiariausių žaislų mergaitėms.

​Lėlės

Būtų keista, jei nepaminėtume šio žaislo, kuris tarp populiariausių mergaitiškų žaislų puikuojasi metų metus. Jei turėtume galimybę žvilgtelėti į senuosius, ilgą istoriją menančius vaikiškus žaislus, neabejotinai tarp jų išvystyme ir lėles.

Šiandieninė rinka mums siūlo įspūdingą lėlių pasirinkimą: populiariosios barbės, lėlės-kūdikiai, itin realiai atrodančios lėlės, mažos lėlytės, minkštos, taip pat lėlės iš populiariųjų pasakų ar animacinių filmukų ir daugybė kitų. Tad jei ieškote žaislo mergaitei, kuri mėgsta žaisti lėlėmis, turi dievinamą personažą ar pan., tai lėlė bus labai puikus variantas. Juo labiau kad tai žaislas, kuriuo vaikas žais tikrai ilgą laiką.

​Lego

Jau seniai vaikus džiuginančių klasikinių lego kaladėlių gretas yra papildę kur kas įvairesni variantai. Mažoms mergaitėms puikiai tinka kietos, tvirtos, lengvai suimamos ir viena ant kitos dedamos lego kaladėlės. Ūgtelėjusios mergaitės neabejingos smulkių lego detalių dėlionėms – ypač daug simpatijų pelno „Lego Friends“ linija. Lego rinkiniai pagal amžių patenka į labai plačius rėmus, tad tinkamą rinkinuką rasite bet kokio amžiaus mergaitei.

Tiesa, verta pridurti, jog lego yra ne tik smagus, tačiau ir naudingas užsiėmimas: jei vaikas mažesnis, konstruktoriai lavina smulkiąją motoriką, o štai vyresnės mergaitės dėliodamos lego ugdo savo kūrybiškumą, gali pasitelkti vaidmenų žaidimus ir pan.

​Minkšti žaislai

Sunku nepastebėti, kad prie minkštų žaislų parduotuvių lentynose dažnai rikiuojasi mergaitės – vienos siekia pačiupinėti, kitos taikosi įsidėti žaislą į pirkinių krepšį, dar kitos tik su smalsumu stebi. Tačiau jaukūs ir mieli minkšti žaislai tikrai traukia mažųjų damų dėmesį. Dailus žaisliukas neretai tampa miego, kelionių ir įvairių žaidimų draugu. Minkšti žaislai tinka labai įvairaus amžiaus vaikams: nuo visai mažiukų iki gerokai ūgtelėjusių. Tiesa, ypač renkantis minkštą žaisliuką mažyliui, svarbu, kad žaislas būtų iš saugių medžiagų bei neturėtų smulkių detalių, kadangi mažieji neabejotinai taikysis jo ir paragauti.

​Priedai lėlėms

Į šią kategoriją patenka mergaičių itin mėgiami lėlių rūbeliai bei įvairūs aksesuarai: buteliukai, čiulptukai, sauskelnės, avalynė, papuošalai, rankinės, šukos, nešiojimo krepšiai, maudymo priemonės ir kt. Priedai pasirenkami priklausomai nuo to, kokiai lėlei bus skirti: lėlei-kūdikiui, barbei, mažytėms lėlytėms ar, atvirkščiai, didesnėms. Įvairūs lėlių aksesuarai suteikia kur kas daugiau įdomumo, skatina mergaites kurti, lavina jų vaizduotę, padeda įsijausti į vaidmenų žaidimus ir pan. Be minėtų smulkesnių priedų lėlėms, tobula dovana mergaitei bus ir lėlių lovelės bei vežimėliai. Jų pasiūloje daug rasite plastikinių, tačiau itin dailiai ir subtiliai atrodo mediniai.

​Nameliai lėlėms

Namelių pasirinkimas labai platus – skiriasi dydžiais, dizainu, aukštų bei kambarių skaičiumi, komplektacija, funkcionalumu ir pan. Pirkdami lėlių namelį atkreipkite dėmesį, ar į komplektą įeina ir lėlytės, ar komplekte yra baldai. Lėlių nameliai neabejotinai yra tarp favoritų, mat žaidžiančioms mergaitėms suteikia galimybę įsijausti į vaidmenis, įsivaizduoti realų gyvenimą, fantazuoti, svajoti. Didelis šio žaislo privalumas yra tas, jog juo žaisti bus labai smagu tiek vienai, tiek su draugėmis.

​Žaisliniai baldai

Šiuo atveju kalbame apie mažoms mergaitėms skirtus žaislinius baldelius: staliukus, kėdutes, žaislines spintas, supamuosius krėslus, itin daug simpatijų sulaukiančias virtuvėles ir pan. Šie žaislai mergaitėms paprastai žavi spalvomis, žaismingumu, dailiu, akį traukiančiu dizainu. Vaikams jie labai patinka ir todėl, kad jais naudotis gali patys, kas leidžia patenkinti smalsumą ir įsijausti į žaidimą. Žaisliniai baldai yra puikus raktas į smagų laiką, kūrybiškumo ugdymą, fantazijų pasaulį, draugystę. Jie suteikia progą smagiai žaisti mergaičių labai mėgiamus žaidimus, pavyzdžiui: „namus“, „mokyklą“, „kavinę“ ir pan.

​Žaisliniai buitiniai prietaisai

Iš realaus gyvenimo perkeltos sumažintos buitinių prietaisų kopijos masina mergaites, tad neabejotinai patenka į populiariausių žaislų sąrašą. Vaikų mėgstamiausi yra siurbliai, skalbimo mašinos, skrudintuvai, indaplovės, mikrobangų krosnelės ir pan. Jei mergaitė, kuriai žaislą renkate, mėgsta žaisti „namus“, įsivaizduoti realias situacijas, tuomet toks žaislas jai neabejotinai patiks. Taip pat ne paslaptis, jog mažos mergaitės lygiuojasi į savo mamas, todėl su savo siurbliu, skalbimo mašina ar kitu prietaisu galės „padėti“ mamai, palaikyti draugiją, o kartu ir ugdys savo tvarkos įgūdžius.

​Muzikiniai žaislai

Daugelis vaikų mėgsta muziką, švelnias, gražias melodijas, negana to, tokie žaislai lavina klausą, padeda užmigti ar linksmina. Žinoma, renkantis muzikinį žaislą labai svarbu, kad garsas būtų kokybiškas, švarus, nešaižus. Priešingu atveju tai padarytų meškos paslaugą. Muzikiniai žaislai aktualūs įvairaus amžiaus mergaitėms. Mažesnės mėgsta knygutes su garsias, dainuojančias lėles ar kitus muziką skleidžiančius žaislus, o štai vyresnės neabejingos elegantiškoms ir labai dailioms muzikinėms dėžutėms, kurios drauge tampa jų kambario aksesuaru, papuošalų ar kitų svarbių smulkmenų saugykla.

​Karoliukų rinkiniai

Karoliukai apyrankėms, kaklo, plaukų papuošalams – tai neabejotinai daugelio mergaičių silpnybė. Spindinčių karoliukų rinkinys suteikia smagaus laiko, o rezultatas – suvertas papuošalas – lieka ilgam. Labai geras pasirinkimas vyresnėms mergaitėms, tačiau rasite ir mažoms skirtų rinkinukų, kuriuose didesni, saugūs karoliukai. Toks užsiėmimas kartu lavins smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, grožio suvokimą, mergaitės galės eksperimentuoti derindamos spalvas, faktūras, dydžius ir pan.

​Profesijų rinkiniai

Kuo nori būti mergaitė, kuriai žaislo ieškote: galbūt dainininke, mokytoja, gydytoja? Rinkiniai, kuriuose yra daug konkrečiai profesijai reikalingų priemonių, labai paklausūs. Tarp populiariausių galime išskirti gydytojų, kepėjų, dainininkių rinkinius, kuriuose vaikas ras daug priemonių ir lengvai įsijaus į vaidmenį. Galimybė tapti savo svajonių profesijos atstovu kiekvienam vaikui suteiks laimės.

Paminėjome 10 populiariausių žaislų mergaitėms. Tačiau sąrašą tikrai dar galima tęsti, įrašant interaktyvius žaislus, įvairius grožio rinkinius ir daug kitų. Bet kuris žaislas atliks tikrai ne vieną funkciją: dovanos smagų laiką, ugdys, lavins, skatins kurti ir fantazuoti, mokys empatijos, draugiškumo, skatins mąstyti, strateguoti, lavins smulkiąją motoriką ir kt. Tikime, jog populiariųjų sąrašas padės priimti sprendimą, jei ieškote žaislo mažajai damai ar vyresnei mergaitei.

Užs. Nr. 495106