Tinkama kilimo priežiūra užtikrins jo ilgaamžiškumą

Tinkamas kilimas namuose ne tik suteikia puošnumo interjerui, tačiau taip pat ir padeda išvengti nušalusių kojų, vaikščioti basomis yra kur kas maloniau nei ant „plikų“ grindų. Tiesa, nors kilimai nėra lepūs, tačiau šiek tiek priežiūros jiems skirti reikia. Tik tai užtikrins, kad jie ne tik ilgai tarnaus, tačiau ir metų eigoje beveik nekeis savo išvaizdos.

O kokia ta priežiūra?

Kilimams būtina profilaktinė priežiūra. Tokiu atveju jie visada išliks gaivūs. Kokia ta priežiūra? Svarbiausia yra pašalinti dulkes. Tai padaryti galima su paprasčiausiu siurbliu. Žinoma, labiausiai pasitarnauja drėgno siurbimo siurbliai, tačiau jeigu tokio neturite – tiks ir sauso. Svarbiausia siurbti reguliariai. Ypač tokiu atveju, jeigu namuose yra gyvūnų bei vaikų. Išvengsite plaukų bei dulkių ant kilimų, kurie gali sukelti alergijas.

Sunkūs baldai ant kilimo palieka įsispaudusius ruožus, tad natūralu, kad metų eigoje kilimas deformuojasi. To išvengti galima šiek tiek pakeičiant baldo vietą. Užtenka pastumti vos 1 cm į šoną, kad baldo kojos per daug neįsispaustų į kilimą.

kilimas
 

Kilimai bent porą kartų per metus turi būti valomi šlapiuoju būdu. Dažniausiai tai daroma vasaromis, kai oras geras. Tokiu atveju išplovus kilimą galima džiaugtis, kad jau iki vakaro jis galės būti tiesiamas namuose. Plovimo metu siūlome įsigyti specialias priemones, kurios skirtos kilimų valymui. Taip pat pasirūpinkite, kad chemikalai neįsigertų į žemę (jeigu kilimas plaunamas lauke).

Žinoma, būtinas ir nedidelių dėmių šalinimas. Kuo greičiau į jas sureaguosite – tuo dėmė bus paprasčiau pašalinama. Skirtingo pobūdžio dėmėms šalinti reikalingos ir skirtingos priemonės. Nuo tokių, kurios sėkmingai išvalo kavos dėmes, iki tokių, kuriuos pasitarnauja, kai reikia pašalinti šlapimo kvapą.

Skirtingos medžiagos kilimus reikia valyti skirtingai. Tam geriausiai tinka specialios valymo priemones. Taip pat valymo metu nepamirškite, kad jautresni audiniai negali būti trinami intensyviai. Tuo tarpu sintetiniai ne tokie jautrūs, tad galima juos trinti intensyviau – dažniausiai paviršius išlieka toks pat.

Ieškote kilimo namams? Užsukite į Imu Perku internetinę parduotuvę!

Užs. Nr. 438071