Svetainės dekoravimas: gidas pradedantiesiems

magres
Jeigu ką tik pradėjote galvoti apie savo namų dekoravimą ir pirmoji sąraše yra svetainė, gali būti nelengva sukurti darnią ir patrauklią visumą. Šiuo atveju verta atsižvelgti tiek į kambaryje vyraujančias spalvas, tiek į jau turimus ir reikalingus baldus. Be to, reikia apgalvoti ir tai, kaip viską pritaikyti ir suderinti. Tam, kad tai būtų paprasčiau, pirmiausia patariama atidžiai įvertinti savo svetainę ir nuspręsti, koks stilius joje labiausiai tiktų. Tai padės nubrėžti gaires, kuriomis remiantis bus lengviau priimti dekoro sprendimus.

Baldai

Pakankamai dažnai pasitaikanti problema yra nežinojimas, kaip tinkamai išdėstyti svetainės baldus. Įprastai sofa yra stumiama prie sienos, pora fotelių prie kitos ir viskas. Tačiau tiesa ta, kad baldų išdėstymas reikalauja šiek tiek daugiau planavimo. Jis apima tokius aspektus, kaip centrinio taško pasirinkimas, bendravimui skirtų zonų sukūrimas ir judėjimo srauto užtikrinimas.

Renkantis naujus baldus taip pat derėtų įvertinti savo poreikius ir tai, kiek laisvos vietos kambaryje yra. Vienas iš universaliausių variantų – minkšti baldai su miegamu mechanizmu. Juos pakankamai lengva priderinti įvairaus dydžio svetainėse. Be to, tai idealus pasirinkimas didelėms šeimoms, norinčioms sukurti komfortišką erdvę su daug sėdimosios vietos.

Kilimas

Tinkamo kilimo pasirinkimas gali būti vienas iš didžiausių svetainės dekoravimo iššūkių. Yra net keletas priežasčių, kodėl verta naudoti tokią interjero detalę. Tačiau prieš perkant kilimą vien tik dėl to, kad jis patinka, patariama įsitikinti, ar tikrai žinote, kaip tinkamai naudoti šį daiktą. Esminis kilimo pasirinkimo kriterijus – dydis. Jei jis per mažas, interjeras gali atrodyti tarsi suskaidytas, nesusiję. Visi baldai turėtų tilpti ant kilimo, o idealiu atveju tarp jo ir kambario sienų likti apie 10–20 cm neuždengtų grindų.

Menas

Tuščios sienos gali būti neišbaigto interjero ženklas. Tai nereiškia, kad reikia užpildyti kiekvieną jų centimetrą, tačiau keletas meno kūrinių ar aksesuarų akivaizdžiai papuošia kambarį. Norint sukurti darnų ir viliojantį įvaizdį, nebūtina išleisti daugybės pinigų. Tai, ką vienas laiko menu, gali labai skirtis nuo to, ką galvoja kitas. Todėl geriausia tokius sprendimus priimti instinktyviai: rinktis tai, kas patinka ir, jūsų nuomone, labiausiai tinka kambaryje.

Spalvos

Idealiai svetainei tinkančios spalvos pasirinkimas – sunkumas, su kuriuo susiduria ne vienas. Būtent šioje vietoje dažniausiai ir suklystama. Norint to išvengti, derėtų ieškoti universalaus varianto, kuris būtų visuomet teisingas ir patraukliai atrodantis. Vienas iš tokių – įvairaus intensyvumo neutralūs tonai. Tai geras pagrindas daugelio stilių interjerams: tiek paprastesniems, tiek prabangesniems.

Natūralu, kad darant kažką pirmą kartą susiduriama su mažesniais ar didesniais iššūkiais. Įsigilinus į svetainės dekoravimo pradmenis, galima savarankiškai patobulinti šią namų erdvę. Taigi būkite drąsus ir įgyvendinkite savo sumanymus.

Užs. Nr. 475797