Sugrįžus į biurus: darbo stalai ir higiena

Evaldo Lasio nuotr.
stalai1
Naujojo koronaviruso infekcija parodė asmeninės ir darbo vietos higienos svarbą – būtinybę reguliariai plauti rankas, taip pat valyti tokius dažnai liečiamus paviršius, kaip darbo stalų stalviršius.
Skaičiuojama, jog kai kurie darbuotojai prie darbo stalų praleidžia netgi daugiau laiko negu namuose, tad palaikyti higieną – itin svarbu, ypač dabartiniame kontekste, kai, atšaukus karantiną, daugelis sugrįžo į biurus.
Siekdami toliau palaikyti švarą, privalome derinti savo įpročius su paskelbtomis saugumo rekomendacijomis ir higienos reikalavimais. Tad kokiais būdais galima mažinti taršos ir mikroorganizmų plitimo riziką?

Darbo stalai ir nešvarios rankos

Užsienio portaluose 2018-aisiais plačiai nuskambėjo žinutė, kad darbo stalai yra net 400 kartų nešvaresni už tualetų sėdynes. Ir bakterijos ant stalų patenka būtent nuo nešvarių rankų.

Rankomis liečiame viską – stalų paviršius, klaviatūras, kompiuterių peles, telefonus, segtuvus, skaičiuokles ir t. t. Tad jei rankos – nešvarios, bakterijos patenka ir ant visų šių išvardytų paviršių ir daiktų.

Patarimas: kuo dažniau plaukite rankas, taip pat naudokite higienines servetėles ir dezinfekcinį skystį. Karantino metu šios priemonės atsidūrė daugelio rankinėse, krepšiuose ir automobiliuose, tad veikiausiai jų net nereikės įsigyti papildomai.

Dalijimasis darbo stalais ir įvairiais daiktais

Dalijimasis darbo stalais, telefonais ir įvairiais biuro reikmenimis padidina bakterijų plitimo riziką. Taigi, jei įmanoma, geriau, jei rašikliu, telefonu ar kompiuterio pele naudotųsi tik vienas darbuotojas.

Patarimas: jei vis tik tenka dalytis darbo stalu, nesėskite prie jo nešvariomis rankomis, ką tik atvykę į biurą ir po darbo stalą nuvalykite.

Be to, jei darbo stalas priklauso vien tik jums ir juo nereikia su niekuo dalintis, pasistenkite, kad ant stalo būtų kuo mažiau daiktų. Problemą spręsti gali padėti papildomos daiktų saugojimo spintelės, stalčiai ar kitos spintos – laikydami ten padėtus mažiau reikalingus daiktus išlaikysite tvarką ir švarą ant savo darbo stalo.

stalai2

Evaldo Lasio nuotr. 

Valgymas prie darbo stalo

Suprantama, daugelis biurų darbuotojų keliauja pietauti ir 12–13 val. tradiciškai palieka darbo stalus, tačiau trumpų pertraukėlių metu, skubant atlikti neatidėliotinus darbus, nemažai darbuotojų sukremta traputį, bandelę ar vaisių. Atrodo, jokio kriminalo.

Tačiau jei maisto likučiai atsiduria ten, kur šilta, pavyzdžiui, po kompiuteriais ar klaviatūros tarpeliuose, bakterijų augimui užkirsti kelią bus labai sunku. O jei čia pat patektų lipnių vaisių sulčių, išvalyti jas bus ypač sudėtinga: toje vietoje neišvengiamai kaupsis dulkės ir nešvarumai.

Prie darbo stalo pavojinga ir gerti arbatą ar kavą: jei puodelis apvirstų, didelė tikimybė, kad aplietumėte klaviatūrą ar ant stalo gulintį mobilųjį telefoną.

Patarimas: valgykite virtuvėlėje ar kitoje tam skirtoje erdvėje: atsikvėpsite nuo darbo, pabendrausite su kolegomis. Vasarą puiki išeitis – per trumpą 10–15 min. pertraukėlę išeiti užkąsti į greta biuro esančią pievelę ar parką. Daug laiko nesugaišite, o, atsitraukę nuo darbo stalo, po tokios pertraukėlės dirbsite kur kas produktyviau.

Jei vis tik renkatės užkandžiauti prie darbo stalo, stalviršį kiek įmanoma daugiau atkraustykite, prieš ir po valgio stalą būtinai nuvalykite. Idealiai tiks antibakterinės servetėlės arba paprasčiausias acto ir vandens mišinys. Įsitikinkite, kad priemonės neapgadins darbo stalo. Būtent dėl šios priežasties patariame rinktis cheminių medžiagų poveikiui atsparius stalus. Bene praktiškiausi – metaliniai darbo stalai (tiksliau, stalai metalinėmis neįmantrių, lengvai prižiūrimų formų kojomis ir medienos plokščių stalviršiais).

Visuomet patariame su specialistais pasitarti, koks darbo stalas padėtų biure palaikyti optimalią higieną. Jei domina darbo stalai pagal užsakymą, susisiekite – mūsų kontaktus rasite šiame puslapyje.

Užs. Nr. 455328