Studentų gyvenimas telpa viename kambaryje

Studentų gyvenimas telpa viename kambaryje

Studentų gyvenimas telpa viename kambaryje

Nedideliame studentų bendrabučio kambaryje kunkuliuoja ne tik gyvenimas, bet kartais – ir puodai su maistu. Studijų metais vienas kambarys tampa namais. Artėjančios Tarptautinės studentų dienos proga „Šiaulių kraštas“ paprašė Šiaulių universiteto studentų pasidalyti patarimais, kaip bendrabučio kambarį paversti jaukiu būstu.

Simona PUŽAITĖ

simona@skrastas.lt

Niujorkas ant sienos

Iš Radviliškio rajono atvykusios antrakursės edukologijos studentės Ingridos Kavaliauskaitės kambaryje šilumą skleidžia geltoni atspalviai. Įsikūrusi kambaryje mergina pirmiausia ieškojo būtiniausių baldų.

Lovą ir stalą studentei parūpino bendrabučio vedėja. Aptriušusio stalo, ant kurio dažniausiai valgo, paviršių apklijavo bambukiniais padėkliukais. Mažesnio staliuko bei spintelės paviršių padengė lipnia klijuote.

I. Kavaliauskaitė atkreipia dėmesį į pufus, juos naudoja kaip kėdes. Tuščiavidurės dėžės buvo minkštos, neatlaikė sėdinčio žmogaus svorio, todėl, sutvirtindami karkasą, studentai viduje sukalė lenteles. Tuščią vidų galima išnaudoti kaip daiktadėžę.

„Kartu su draugu čia norėjome jaustis kaip namuose“, – sako Ingrida. Užuolaidas studentai derino prie bendro kambario kolorito – baltą spalvą komponavo su oranžine. Nenorėdami apkrauti nedidelės erdvės nereikalingais baldais, pora įsigijo universalią geltoną sofą-lovą.

Kambarį puošia paveikslas su Niujorko naktine panorama, gyvumo suteikia akvariumas su žuvimis.

„Nedidelio kambario privalumas – reikia mažiau tvarkytis“, – juokiasi Ingrida. Dabar bendrabučio kambario ji neiškeistų į butą mieste. Mergina sako, jog susikūrė jaukią aplinką, o bendrabučio lokacijos vieta centre – ideali.

Apsinuoginusių merginų plakatai

Ryškiausi vyriško kambario akcentai – alaus skardinių mini kolekcija ir apsinuoginusių merginų plakatai ant sienų. „Kiekvienas studentas pasikabina plakatą ir alaus atsigeria“, – kvatojasi ketvirtakursis viešojo administravimo studentas Benas Erencas.

Išskirtinių skardinių piramidei pradžią davė iš užsienio parvežtos įdomesnio alaus lauktuvės. Ant lentynėlės jis deda tik įdomiausius egzempliorius. Iš alaus butelio sukonstruota ir stilizuota žvakidė. „Studentiško gyvenimo būdo atributas“, – šypteli vaikinas.

Gyvenantiems mažame kambaryje Benas pataria apgalvoti, kur statyti stalą. Geriausia – palei sieną, kad liktų laisvos erdvės. Mobilumo ir patogumo suteikia nedidelis nešiojamasis kompiuteris.

„Šio kambario pliusas – jis trivietis, o mes gyvename dviese. Jei leidžia finansinės galimybės, nereikėtų pagailėti kelių litų ir gyventi patogiau“, – rekomenduoja B. Erencas.

Atsikraustę į bendrabučio kambarį studentai investavo į grindis, kiliminę dangą. Kadangi pirko kilimų, linoleumo atraižas iš likučių, kaina tesiekė 150 litų. Vaikinams nepatiko akį rėžianti ryškiai oranžinė kambario spalva, todėl jį naujai ištapetavo.

Studentai kambaryje išnaudojo ir plačias palanges – ant jų pasistatė spausdintuvą.

Benas akcentuoja – svarbiausia atsikratyti nereikalingų daiktų. Mažame kambaryje erdvę vizualiai praplečia šviesios spalvos.

Patinka ryškios spalvos

Bičių vaško rankų darbo žvakių kvapas apgaubęs magistrantūroje studijuojančios antrakursės dailės (dizaino) specialybės studentės Ernestos Vaicekauskaitės kambarį.

Meniškos merginos kambaryje – anksčiau tapyti trys paveikslai. Ji siūlo mažame kambaryje vengti tamsių, didelių rėmų paveikslų.

„Atsikratyti daiktų nelengva. Tik šiais metais tai išmokau. Šiaip esu kaupikė, viską kaupdavau. Atrodo, reikia ir to, ir to... Iš tiesų, jei matai, kad daikto nenaudoji ilgesnį laiką, vadinasi, jį reikia be gailesčio mesti lauk“, – patirtimi dalijosi studentė.

Vietoje nereikalingų skulptūrėlių ji mieliau pasistatytų vazoninę gėlę. Apgailestauja, kad bendrabutyje augalų neturi.

Tytuvėniškė E. Vaicekauskaitė prisipažįsta, jog neįsivaizduoja, kaip reikėtų gyventi skandinaviškai minimalistiniame bute, kuriame vyrautų tik juoda ir balta spalvos.

Merginos gyvenime vyrauja spalvų periodai. Ryškios užuolaidos – iš raudonojo periodo. Mažoje erdvėje ji pataria atkreipti dėmesį į baldus – rinktis lengvo dizaino, ne gremėzdiškus.

„Jaukumą pirmiausia sukuria tvarka, – įsitikinusi Ernesta. – Būna, dirbi, apsikrauni, o tvarkydamasi ilsiuosi. Kitiems menininkams netvarka patinka. Man ne.“

Jono TAMULIO nuotr.

AKCENTAS: Antrakursės ŠU edukologijos studentės Ingridos Kavaliauskaitės kambaryje gyvumo suteikia akvariumas su žuvimis.

ŠILUMA: Kambariui šiltumo suteikia geltoni atspalviai.

PLAKATAI: „Kiekvienas studentas pasikabina plakatą ir alaus atsigeria“, – kvatojasi ketvirtakursis viešojo administravimo studentas Benas Erencas. Šie akcentai – ryškiausi vyriškame kambaryje.

SPALVOS: Menus studijuojančiai magistrantei Ernestai Vaicekauskaitei patinka spalvos, todėl kambaryje – ryškios užuolaidos, spalvoti kilimai, paveikslai.

DĖŽUTĖS: Daiktai sudėlioti į dėžutes. Jaukumą sukuria tvarka.