Stalo žaidimai – ne tik vaikams

Stalo žaidimai – ne tik vaikams

Stalo žaidimai – ne tik vaikams

Manoma, kad pirmuoju stalo žaidimu laikomi šachmatai atsirado prieš 5000 metų. Šiandien stalo žaidimų pasirinkimas gausus, reikia tik susirasti, ką ir su kuo žaisti. Šiauliuose žaidimų mėgėjams atviras stalo žaidimų klubas „Daiskardas“.

Gintarė ROVAITĖ

vasara@skrastas.lt

Suvienijo žaidimų mėgėjus

Stalo žaidimų klubas „Daiskardas“ įkurtas 2009 metais. Idėja suvienyti stalo žaidimų mėgėjus kilo pastebėjus, kad šiuos žaidimus žaidžia vis daugiau žmonių, o vieningos bendruomenės, kuri padėtų įgyvendinti mėgėjų poreikius,  nėra.

„Žaidžiame“, – stalo žaidimų klubo „Daiskardas“ veiklą vienu žodžiu apibūdina jo narys Simonas Kapučinskas. Šiuo metu klube yra 45 nuolatiniai registruoti nariai.

Susitikimai rengiami du kartus per savaitę – trečiadieniais ir sekmadieniais, juose laukiami visi, besidomintys ar ką tik susidomėję stalo žaidimais. Daugiausia žmonių žaisti susirenka šaltuoju metų laiku.

Šiuo metu jauniausiam klubo nariui yra septyniolika, vyriausiam – 36 metai. „Susėdus prie stalo, amžiaus skirtumo nesijaučia“, – teigė S. Kapučinskas.

Klubo nariu gali tapti kiekvienas norintis. Tiesa, jaunesnio amžiaus vaikams daugelis klube žaidžiamų žaidimų gali pasirodyti per daug sudėtingi, taip pat beveik visuomet, norint suprasti žaidimą, reikalingos anglų kalbos žinios. „Lietuvoje stalo žaidimų pasirinkimas kol kas nėra labai didelis, todėl daugelis mūsų turimų žaidimų atkeliavo iš užsienio“, – pasakojo S. Kapučinskas.

Žaidimų įvairovė

„Dažnai žmonės net neįsivaizduoja, kokių stalo žaidimų yra, – pasakojo S. Kapučinskas. – Daugelis žino tik tiek, kad galima žaisti "Monopolį", domino ar kortų žaidimus“.

Iš tiesų stalo žaidimų pasirinkimas labai didelis, dažnai jie žymiai sudėtingesni, nei galima pagalvoti. Kuriami kariniai, ekonominiai, strateginiai stalo žaidimai.

Yra paprastų žaidimų, kuriuose tereikia ridenti kauliukus ar dėlioti korteles, tačiau yra ir labai sudėtingų žaidimų, reikalaujančių strateginio mąstymo ir susikaupimo. Kartais prie  lentos su figūrėlėmis ar kortelių kaladės galima praleisti net kelias valandas.

„Kai į klubą ateina naujas žmogus, pirmiausia bandome sužinoti, ką jis žino apie stalo žaidimus ir kas jį domina, – pasakojo S. Kapučinskas. – Kai kuriems žaidimams reikia pasiruošimo, todėl dažniausiai siūlome pradėti nuo paprastesnių žaidimų.“

Kokius žaidimus žaisti, nusprendžia patys klubo nariai, kurie žaidimus ir perka.

„Kartais iš anksto sutariame, ką žaisime susitikimo metu, o kartais idėjos kyla jau susirinkus“, – pasakojo S. Kapučinskas.

Kitokia patirtis

S. Kapučinskas mano, kad stalo žaidimai primena strateginius kompiuterinius žaidimus. Čia taip pat reikia planuoti savo veiksmus, vystyti strategiją, pulti ar gintis.

Stalo žaidimai unikalūs tuo, kad žaidžiant visuomet bendraujama su kitais žaidėjais. Svarbu stebėti šalia sėdinčio žmogaus reakciją, jo emocijas, nagrinėti ne tik savo situaciją, bet ir kitų žaidėjų planus, galimus veiksmus.

S. Kapučinsko nuomone, stalo žaidimai sudėtingesni nei kompiuteriniai, tačiau ir laikas praleidžiamas visiškai kitaip: „Visuomet yra bendravimas, kuris žaidimą daro įdomesnį, o sėdint keliese prie mažo stalo galima labai greitai įsijausti į kitą, žaidimo, pasaulį.“

Asmeninio albumo nuotr.

STRATEGIJA: yra žaidimų, kuriuose užtenka sėkmės, kituose reikia rimtos ir apgalvotos strategijos.

ŽAIDIMAS: vienas žaidimas gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių valandų.