Spynų remontas Klaipėdoje – kodėl svarbu remontuoti, o ne keisti naujomis?

Autorių nuotr.
Durų spynos yra svarbi kiekvieno namo, buto ar biuro dalis, užtikrinanti saugumą ir privatumą. Kai spyna sugenda, natūrali reakcija gali būti noras ją iš karo pakeisti nauja. Tačiau dažnai tai nėra geriausias sprendimas. Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms verta apsvarstyti durų spynų remontą vietoj keitimo naujomis. Ir ne tik dėl spynų kainų...

Ekonominis aspektas

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl verta remontuoti durų spynas, o ne keisti naujomis, yra ekonominė nauda. Naujos spynos pirkimas ir montavimas gali būti brangus, ypač jei tai aukštos kokybės ar specializuota spyna. Tuo tarpu remontas dažnai yra daug pigesnis variantas, nes nereikia pirkti naujos spynos, o tik pakeisti sugadintas dalis. Aišku, jei spyna visiškai paprasta, pakanka pakeisti 10 eurų kainuojančią širdutę su raktais ir problemos kaip nebūta. Su brangiomis ir kokybiškomis spynomis toks variantas visai netinka, tad taupyti tikrai verta.

Aplinkosauga

Aplinkosaugos klausimai tampa vis svarbesni šiuolaikinėje visuomenėje. Kiekviena nauja spyna yra papildomas gaminių kiekis, kurį reikia pagaminti, transportuoti ir galų gale išmesti. Remontuojant spynas, mes prisidedame prie atliekų mažinimo ir resursų taupymo, taip prisidėdami ir prie aplinkos saugojimo. Spynos pagamintos iš įvairių metalo lydinių, kuriuos gaminant buvo į aplinką išmesta nemažai teršalų. Neskatinkime tokios praktikos.

Senovinės ir unikalios spynos

Klaipėda yra miestas su turtinga istorija ir architektūra. Daugelis senų pastatų turi unikalių ir antikvarinių durų spynų, kurias pakeisti naujomis būtų tikra gaila. Remontas leidžia išsaugoti šiuos unikalius elementus, išlaikant autentišką pastatų išvaizdą ir vertę. Tokioms spynoms reikia itin patyrusio specialisto rankos, nes paprasto širdutės pakeisti čia greičiausiai nepavyks. Norint išlaikyti unikalų durų fasadą, spyną teks remontuoti.

Saugumas

Nors gali pasirodyti, kad nauja spyna visada bus saugesnė, tai nėra visada tiesa. Dažnai senos spynos yra pagamintos iš tvirtesnių medžiagų ir yra labiau atsparios laužymui. Be to, patyręs specialistas gali suremontuoti ir patobulinti esamą spyną, padidindamas jos saugumą. Čia galime stebėti ir savotišką dvikovą – naujos kartos vagys ir piktadariai dažnai neišmano senųjų technologijų plonybių, todėl senos spynos gali būti labiau patikimos, nei nebrangios naujos. Su brangiomis ir kokybiškomis spynomis tai irgi negalioja, nes gamintojai investuoja milijonus, kad užtikrintų saugumo reikalavimus.

Patogumas

Spynų remontas Klaipėda yra paprastesnis ir greitesnis procesas nei jų keitimas. Tai ypač svarbu, jei reikia greito sprendimo, pavyzdžiui, po nesėkmingo bandymo įsilaužti ar mechaninio gedimo. Remontas dažnai gali būti atliktas vietoje, nereikia spynos demontuoti, jos kažkur vežti, laukti, kol sutaisys ir atsiimti. Svarbu, kad viską atliktų patyrę vietos specialistai, turintys pakankamai patirties ir žinių, galintys pasiūlyti būtent jūsų namams ar verslui pritaikytus sprendimus.