Specialistai pataria: kaip tinkamai išsirinkti plaukelių šalinimo lazerį

Autorių nuotr.
Renkantis plaukų šalinimo lazerį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, kad įsitikintumėte, jog lazeris yra saugus ir veiksmingas jūsų odai ir plaukų tipui. Vienas iš svarbiausių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti, yra jūsų odos tipas ir tonas.

Tamsesnės odos tipai yra labiau linkę į šalutinį poveikį nei šviesesni, todėl svarbu pasirinkti  savo odos tipui tinkantį lazerį, kad išvengtumėte galimos žalos ar komplikacijų.Pavyzdžiui, Elos plaukų šalinimas laikomas saugiausiu plaukų šalinimo būdu, nes jis nepriklauso nuo odos atspalvio . Tačiau kiekvieno lazerio kaina gali skirtis priklausomai nuo specifikacijos.

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra jūsų plaukų tipas ir spalva. Įvairūs lazeriai yra skirti tam tikriems plaukų tipams ir spalvoms. Pavyzdžiui, diodinis lazeris gerai veikia ant šiurkščių, tamsių plaukų ir yra geras pasirinkimas plaukų šalinimui nugaros ar bikinio srityje . Prieš procedūrą specialistas įvertins Jūsų plaukų folikulų spalvą, struktūrą, odos būklę ir nuspręs, ar plaukų šalinimas lazeriu Jums tinka . Svarbu pažymėti, kad plaukų šalinimas lazeriu yra ilgalaikis rezultatas, kai plaukai neatauga 10 ar daugiau metų .

Tikslinė kūno sritis taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis plaukų šalinimo lazerį. Vieni lazeriai geriau tinka didesniems plotams, kiti – mažesnėms, jautresnėms sritims. Pavyzdžiui, Aleksandrito lazeris yra geras pasirinkimas didesnėms sritims, tokioms kaip kojos ar nugara, o Nd:YAG lazeris geriau tinka mažesnėms sritims, tokioms kaip veidas ar bikinio sritis . Taip pat svarbu vengti saulės spindulių prieš ir po procedūros, nes tai gali padidinti šalutinio poveikio riziką . Apskritai renkantis tinkamą plaukų šalinimo lazerį reikia atidžiai apsvarstyti odos tipą, plaukų tipą ir spalvą bei tikslinę kūno sritį, kad būtų užtikrinti saugūs ir veiksmingi rezultatai .

Plaukų šalinimo lazerių rūšys ir jų privalumai

Kalbant apie plaukų šalinimą lazeriu, galima rinktis iš kelių lazerių tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalių privalumų. Vienas iš populiariausių lazerių tipų yra Aleksandrito lazeris, skleidžiantis 755 nm bangos ilgį ir veiksmingas gydant įvairius odos tipus. Įrodyta, kad aleksandrito lazeriai užtikrina greitus ir veiksmingus plaukų šalinimo rezultatus – daugelis klientų pastebi reikšmingą plaukų augimo sumažėjimą jau po vienos procedūros . Tačiau kai kurie pacientai gydymo metu gali jausti didesnį skausmą, palyginti su kitais lazerio tipais .