Spaudžia šaltukas: kaip apsaugoti automobilį?

Ne paslaptis, kad šaltasis sezonas tampa tikru iššūkiu nemažai daliai vairuotojų. Ir nors kiekvienais metais dalinamasi įvairiomis atmintinėmis, kuriomis vadovaujantis derėtų paruošti automobilį žiemai, to padaryti nespėjama dėl pačių įvairiausių priežasčių – piniginių lėšų, laiko trūkumo ar tiesiog amžino atidėliojimo. Pradėjus žiemą be kruopštaus pasiruošimo ir paspaudus šaltukui susiduriama su pirmomis problemomis – variklis nenoriai užsiveda arba nė nerodo gyvybės ženklų, automobilio langai užšąla iš vidaus, o ant kėbulo ima ryškėti dar rudeniop pastebėtos pirmosios rūdys. Nenuleiskite rankų ir nepalikite automobilio likimo valiai net jei žiemai tinkamai pasiruošti nespėjote – keletas patarimų viduržiemiui padės efektyviai ir sumaniai eksploatuoti transporto priemonę be didelių išlaidų.

Pasirūpinkite akumuliatoriaus sveikata

Vienas svarbiausių elementų, žiemą dažnai neduodantis ramybės vairuotojams, yra automobilio akumuliatorius. Pastarojo problemas visiškai pamirštame šiltuoju sezonu, tačiau vos paspaudus rimtesniam šaltukui ir klausydami sunkių starterio sūkių, susimąstome apie naujo įsigijimą. Tiesa, truputį atšilus orams automobilis galimai vėl užsives, tačiau pagalvokite, ar tikrai norite rizikuoti savo kelionių komfortu vien dėl atidėliojimo? Be abejo, žvalgantis naujo varianto, dėmesį derėtų atkreipti į patvarius ir galingus akumuliatorius – šie neužšals nė prie didesnio minuso, o jūsų automobilio variklis užsives be jokių rūpesčių. Žinoma, keičiant akumuliatorių taip pat derėtų įsitikinti, kad nėra srovės nuotėkio į garso ar kitą sistemą – priešingu atveju nepadės nei visiškai naujas pirkinys.

Kėbulo estetikos gadintojai

Didelė dalis vairuotojų po žiemos taip pat pastebi ir vis dažniau pasirodančias rūdis. Dažnai dar pusmetį iki žiemos atsiradusią problemą šaltuoju sezonu paaštrina kelių priežiūros priemonės – druska, smėlis ir žvyras. Pastarieji nusėda ant jūsų automobilio kėbulo ir veikia ten esančius netobulumus – dar labiau ardo pažeistą dažų sluoksnį ir leidžia plisti korozijai. Retas vairuotojas pasiryžta dengti automobilį antikorozine danga – toks sprendimas dažnai kainuoja didžiulius pinigus, o ir garantijos, kad ši apsauga pasiteisins, nėra. Būtent todėl šaltuoju sezonu būtina pasirūpinti kėbulo švara – reguliariai plaudami automobilį pašalinsite druskų, smėlio ir žvyro sankaupas ir užkirsite kelią neigiamiems jų padariniams. Savaime suprantama, lankymosi plovykloje, ypač savitarnos tipo, derėtų vengti spaudžiant dideliam šalčiui – taip rizikuojate ledu padengti visas automobilio dalis, net pažeisti važiuoklę. Jei tokiomis dienomis, vis dėlto, atsiranda didelis poreikis švarinti transporto priemonę, verčiau rinkitės tunelines plovyklas ir įsigykite programą su nusausinimu.

Vidaus salono komfortas

Turbūt kiekvienam automobilio savininkui yra bent kartą tekę susidurti su iš vidaus užšalusiu priekiniu stiklu. Situacija tikrai prasta – valant salone byra šerkšnas, ant skydelio kaupiasi vanduo, tad tokiu atveju tenka tik laukti, kol variklis bent truputį pašils ir kondicionierius padės pašalinti apšalimą. Neretu atveju tokios situacijos kainuoja daug laiko ir kantrybės – kondicionieriaus veikimas, pasirodo, ne toks sklandus, kokio tikėtasi, o pusvalandžio skirti laukimui tikrai nesinori. Tokiu atveju pradėti derėtų nuo apsilankymo pas meistrą, kuris galėtų apžiūrėti jūsų automobilio vėdinimo ir šildymo sistemą, įvertintų jos darbą. Be to, žiemą itin praverčia ir autonominis automobilio salono šildytuvas, kurį įjungti galima vos vienu mygtuku nė nekeliant kojos iš namų. Jis pašildo jūsų automobilį iki optimalios temperatūros, todėl neteks šalti sėdint lediniame salone, o ir varikliui nesukelsite šoko net prireikus paskubėti.

Užs. Nr. 546156