Sodo ir daržo technika – ko gali prireikti pavasarį?

Shutterstock.com nuotr.
Dienoms vis ilgėjant, o orams šiltėjant gamta atsigauna, medžiai pradeda krauti lapus ir atsiranda vis daugiau žalumos aplink – pavasarį viskas atsinaujina. Dažnam žmogui taip pat norisi apsišvarinti ir pasiruošti šiltiesiems metų mėnesiams. O jais labai gera džiaugtis savame žemės plotelyje, nesvarbu kokio dydžio jis būtų. Tad ko reikėtų nepamiršti ruošiant sodą šiai vasarai?

Svarbiausia yra pasirūpinti, kad jūsų turima sodo ir daržo technika būtų tinkama. Šie prietaisai palengvins bet kokius darbus – ar turėtumėte visą šeimą maistu aprūpinantį daržą, ar tik sodą su pievele, kurioje smagu kartu leisti laiką.

Turintiems daržą

Kastuvas, grėblys, šakės, darbinės pirštinės ir karutis – patys paprasčiausi pagalbininkai darbuojantis darže. Jie puikiai tinka, jei mėgstate patys kapstytis ir sveikata leidžia nuolat lankstytis. Kadangi sveikata yra visų mūsų brangiausias turtas, siekiant ją tausoti, darže pravers benzininiai prietaisai – kultivatoriai, plūgai.. Jais kur kas paprasčiau purenti žemę ir formuoti vagas. Tada lieka tik pasėti patinkančias sėklas, daigelius ir laukti!

Prižiūrintiems sodą ir pievelę

Jei sodas jums yra ramybės oazė, kurioje pailsite nuo visų rūpesčių ir pernelyg nevarginate savęs tiesiog mėgaudamiesi pievele, pavasarį pats metas ja pasirūpinti, kad vasarą kiltų mažiau bėdų. Pievelė augs geriau, jei ją išvėdinsite – aeruosite. Tam galite naudoti specialų aeratorių ar darbuotis naudojant šakę, tačiau taip ilgiau užtruksite ir nepasieksite tokių gerų rezultatų, nes aeratorius dar ir išpurena žemę. Su laiku, vejoje susidaro ir augalų liekanų bei samanų sluoksnis, taip pat trukdantis pievai gražiai vešėti. Šį sluoksnį reikėtų pašalinti skarifikatoriumi ar specialiu grėbliu. Skarifikuota veja geriau įsisavina deguonį, vandenį, trąšas, yra atsparesnė mindžiojimui, sausrai ir ligoms.

sodo technika

Shutterstock.com nuotr.

Po šių procedūrų telieka veja, kurią reikia atsėti, patręšti ir, pagal poreikį, nupjauti. Dar pievai nesuvešėjus vertėtų patikrinti kaip veikia turima vejapjovė – galbūt ją reikia tvarkyti arba atsinaujinti. Dabar galima įsigyti elektrinių, benzininių ir vejapjovių-robotų bei traktoriukų. Renkantis vejapjovę svarbu atkreipti dėmesį į pjovimo aukštį, vejos plotą ir laido ilgį, jeigu renkatės elektrinį prietaisą.

Jei turite gyvatvorę, dar reikėtų patikrinti genėtuvus ir gyvatvorių žirkles. Mechaniniai, žinoma, tarnauja ilgiausiai, tačiau reikalauja daugiau laiko darbams atlikti, todėl rinktis turėtumėte pagal savo galimybes ir poreikius.

Nesvarbu kokio dydžio bebūtų jūsų gamtos lopinėlis, jis gali suteikti begalę džiaugsmo jums, visai šeimai ar draugų būriui. Tai pasiekti bus kur kas paprasčiau su tinkama sodo ir daržo technika.

Užs. Nr. 445026