Smulkie­ji prekiautojai bus vejami į turgų

Smulkie­ji prekiautojai bus vejami į turgų

Smulkieji prekiautojai bus vejami į turgų

Šiaulių miesto savivaldybė užsimojo išvyti smulkiuosius prekeivius iš centrinio turgaus prieigų. Siūloma persikelti į privatininko valdomą turgaus aikštę, kur vietos „auksinės“, arba į nemokamą turgaus užkampį. Kliūva ir blusų turgus Kaštonų alėjoje.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Smulkiųjų prekiautojų nepakvietė

Savivaldybėje sudaryta darbo grupė prekybos viešosiose vietose taisyklėms keisti. Darbo grupei vadovauja Auksė Tutkutė, Savivaldybės Ekonomikos skyriaus vedėja. Siūlymus rengs ir daugybė suinteresuotų pusių: nuo pramonininkų iki policijos pareigūnų ir sveikatos priežiūros atstovų. Darbo grupėje nėra tik smulkiųjų prekeivių atstovų.

Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius sako, jog dabar mieste galima prekiauti „kone visur, kur tik užsinorima“.

Labiausiai kliūna „turgelis“, įsikuriantis šeštadienį centrinio turgaus prieigose. Esą smulkieji prekeiviai ant šaligatvio išdėlioję savo užaugintas daržoves, gėles ar miško gėrybes gadina miesto vaizdą.

„Turgaus aikštė pustuštė, o čia praeiviai graibstomi už skvernų“, – aiškina V. Damulevičius.

Bus svarstomas ir blusų turgaus, trečiadieniais veikiančio Kaštonų alėjoje, likimas. Jis gali būti perkeltas kitur.

Turgaus aikštė nevilioja

Valdininkai gerai žino, kodėl privatininko valdoma turgaus aikštė smulkiųjų prekeivių nevilioja – prekybos vietų kainos didelės.

Ekonomikos skyriaus vedėjos A. Tutkutės žiniomis, turgaus aikštėje prekybos vieta prie stalo kainuoja ir 7 litus, ir 20 litų per dieną.

Prekiauti turgelyje ant šaligatvio kainuoja tik leidimas – 3 litus už vieną dieną. Leidimus, pasak vedėjos, yra pasiėmę gal penki prekeiviai, o kiti prekiauja nelegaliai.

Savivaldybė siūlo nemokamai prekiauti jos valdomos bendrovės „Šiaulių turgus“ teritorijoje. Ji yra turgavietės pakraštyje, pirkėjams nepatrauklioje vietoje.

Valdytojas mokesčio nemoka

Nors turgaus valdytojai yra įsikūrę ant valstybinės žemės ir nuo prekeivių lupa nemenkus mokesčius, Savivaldybei iš to menka nauda.

Dėl turgaus teritorijos teisminiai ginčai vyksta ne vienerius metus.

Turgaus plotai – 1,7 hektaro – prieš daugiau nei dešimtmetį atiduoti privatininkui. Iš Savivaldybės bendrovės „Šiaulių turgus“ juos subnuomojo UAB „Senasis dvaras“.

Ši bendrovė bankrutavo, turgaus vadžios perėjo naujam šeimininkui – UAB „Imondesima“, ir jau trečius metus „Šiaulių turgus“ jokio subnuomos mokesčio nebegauna.

Redakcijos archyvo nuotr.

ĮVAIZDIS: Šiaulių miesto savivaldybė susirūpino įvaizdžiu. Jį, valdžios manymu, gadina smulkieji prekiautojai.