Smilkalų pradedantiesiems: istorija, rūšys, jų kūrimas

asia4you.lt nuotr.
Susipažinkite su smilkalų istorija, įvairiais jų kvapais ir nauda mūsų gyvenimui. Smilkalus dažnai galite pastebėti įvairių kultūrų šventyklose, religinėse apeigose ar net paprastuose namuose. Nesunku atpažinti ir smilkalų kvapą, tačiau, ar kada pagalvojote, iš kur jie atsirado? Kaip jie gaminami? Kokia jų istorija?
Smilkalai turi puikią istoriją, taigi, leiskite jums ją pristatyti.

Iš kur kilęs smilkalų pavadinimas?

Žodis „smilkalai“ kilęs iš lotyniško žodžio „degti“. Taigi, pačia pagrindine prasme smilkalai - skirtingos augalinės medžiagos, kurios degant skleidžia įvairų aromatą bei suteikia daugybę emocijų.

Galbūt žinojote ir anksčiau, o galbūt girdite tai pirmą kartą, tačiau pagrindine smilkalų sudedamoji dalis yra sandalmedis. Tai yra augalas, kuris dažniausiai randamas augantis Indijoje, Havajuose ar Australijoje. Šio augalo eteriniai aliejai stiprėja ir intensyvėja sandalmedžiui senstant. Būtent šis eterinis aliejus ne tik maloniai kvepia, bet naudojamas ir kaip priešuždegiminis, antiseptinis ir antispazminis preparatas. Tai natūralus būdas mažinantis stresą.

Pirmųjų smilkalų istorijos

Manoma, kad smilkalai buvo atrasti atsitiktinai. Senovės pasaulyje žmonės dažnai naudojo šakas, lapus ir kitas augalų dalis, kad užgesintų ugnį, ir netrukus suprato, kad sudegę skirtingi augalai skleidžia skirtingus aromatus.

Netrukus buvo pastebėta, jog tam tikri augalai degant kvepia itin maloniai ir tai paskatino žmones vis daugiau eksperimentuoti, maišyti įvairius augalų derinius. Tai manoma, jog buvo smilkalų pradžia.

Tai, ką žinome apie smilkalų naudojimą senovės Kinijoje, manome, kad tai panašu ir kituose tų laikų regionuose - jie buvo naudojami daug plačiau nei šiandien. Taikymo sritis buvo: dieviškieji palaiminimai, gydomosios galios, egzotiški skoniai - kad žmogus kvepėtų maloniai ir patraukliai priešingai lyčiai.

Smilkalų rūšys

Dabar yra daugybė smilkalų rūšių. Kiekvienoje šalyje vyrauja skirtingų formų ir kvapų smilkalai. Apžvelkime kelis iš jų.

Smilkalų lazdelės su centru

Ankstyviausi lazdelės formos smilkalai Kinijoje pasirodė Mingų dinastijoje (1348–1644 m.) ir tapo populiariausia šiandien naudojamų smilkalų forma. Kartais smilkalų lazdelės yra vadinamos „žolelių lazdelėmis“. Dažniausiai šios formos smilkalai naudojami norint deginti didesnį kiekį smilkalų įvairiose šventyklose ar įvairiuose renginiuose. Taip pat, ši forma yra itin populiari tarp smilkalų naudojimo namų sąlygomis.

Iš tikrųjų šiandien rinkoje yra dviejų rūšių smilkalų lazdelės: viena su centru ir viena be. Smilkalas su centru savo kilme ir asociacijomis laikomas labiau indišku, nors jis taip pat naudojamas kai kuriose Kinijos dalyse. Plačiai paplitę Nag Champa smilkalai beveik visada gaminami su smulkintomis aromatinių augalų dalelėmis, vadinamomis Masala.

Smilkalų lazdelės be centro

Smilkalų tipas be centro yra dažniausiai naudojamas Kinijoje ir beveik visur Japonijoje ir Tibete. Jis gaminamas tiesiog sukant smilkalų pastą į lazdelės formą.

Kitos įprastos smilkalų formos

Milteliai ar pasta, naudojami smilkalų lazdelėms gaminti, taip pat gali būti pagaminti iš kitų formų. Žemiau išvardintos formos yra retesnės, tačiau vis dar gana plačiai prieinamos:

Ritiniai smilkalai: apvalūs, spiralės formos smilkalai, dažniausiai naudojami Kinijoje.

Kūgis: sukurtas Japonijoje 1800-aisiais, taip pat plačiai pritaikytas tibetiečių.

Kodėl žmonės naudoja smilkalus?

1. Norėdami išvalyti neigiamą energiją.

Bet kada, kai ketinate pradėti svarbų projektą ar užduotį, atlikite ritualą ar net užsiimkite joga kartu su degančiais smilkalais.

Šalavijų ar smilkalų deginimas gali būti apsivalymo ritualas, išvalant neigiamą energiją“, - sako dvasinio gyvenimo trenerė Barbara Biziou.

2. Gilinti koncentraciją medituojant.

Yra keletas kvapų, kurie, kaip manoma, padeda pagerinti koncentraciją ir susikaupimą, pavyzdžiui, pipirmėtės ir citrinos.

Smilkalai puikiai tinka meditacijai“, - priduria Biziou.

3. Norėdami prisijungti prie savo prisiminimų.

Ar turite kvapą, dėl kurio jaučiatės ypač sentimentalus ar susimąstęs? Atraskite smilkalų kvapą, kuris primintų jums apie itin geras akimirkas ir kiekvieną kartą užsidegę smilkalus, būsite nukelti į sentimentalių prisiminimų pasaulį.

Iš visų mūsų pojūčių mūsų uoslė yra vienintelė, kuri tiesiogiai patenka į smegenis“, - pažymi Biziou.

4. Norėdami atidaryti savo širdies centrą.

Jei manote, kad jūsų širdies čakra yra šiek tiek uždaryta, tam tikri kvapai gali padėti jums atsiverti. Jazminas ir rožė, pasak Biziou, yra, puikiai tinkantys kvapai, kurie atvers jūsų giliausius širdies kampelius.

5. Padeda atsipalaiduoti.

Tyrimai parodė, kad tam tikri kvapai, ypač tokie kaip levandos, gali nuraminti mūsų nervų sistemą.

Naudokite levandą ar sandalmedį, kad sužadintumėte meditacijos ir ramybės būseną“, - siūlo Biziou.

6. Į savo ritualus įtraukti ugnies elementą.

Daugelyje tradicijų, tokių kaip ajurveda (senoji Indijos medicinos sistema) ir tradicinėje kinų medicinoje, prieš pradedant tikrąjį gijimą, reikia subalansuoti natūralius elementus. Naudojant smilkalus kaip ugnies šaltinį kartu su kitais elementais (vandeniu, žeme, oru ir erdve) meditacijos metu, galite pagilinti ir subalansuoti savo praktiką.

7. Prisijungti prie savo dvasingumo ar religinio jausmo.

Jau tapo gana įprasta pamatyti smilkalus religinėje ar dvasinėje aplinkoje visame pasaulyje - nuo katalikų bažnyčių iki Amerikos indėnų ceremonijų.

Daugelis vietinių kultūrų mano, kad smilkalų deginimas siunčia mūsų maldas tiesiai Dievui“, - pažymi Biziou.

8. Norėdami pradėti naują rutiną ar pakeisti požiūrį į ją.

Jei esate toks žmogus, kuriam trikdo rutinos jausmas, vakare eidami miegoti arba ruošdamiesi ryte uždekite smilkalų ir atlikite jums patinkantį ritualą. Tai gali būti knygos skaitymas, arbatos puodelis ar tiesiog atsipalaidavimas sėdint. Šis būdas padės atsikratyti rutinos jausmo ir nuteiks jūsų dienos pradžią ar pabaigą teisinga linkme.

9. Norėdami nustatyti laikmatį.

Smilkalai paprastai visiškai sudega nuo 30 minučių iki valandos. Uždekite juos pradėdami dirbti, medituoti ar rašyti žurnalus ir tęskite, kol jie išdegs.

10. Praktikuoti sąmoningumą.

Jausmų stimuliavimas yra puikus būdas įsitraukti į akimirką. Tiesiog raskite malonų kvapą ir visiškai įsijauskite į jį.

11. Norėdami nusiraminti.

Galiausiai Biziou pažymi, kad kedras ir vetiverija yra puikūs kvapai nusiraminimui. Jaučiate pervargimą ar nerimą? Uždekite bet kurį iš šių kvapų ir giliai įkvėpkite, kad akimirksniu taptumėte ramesnis.

 

Jeigu susidomėjote smilkalais ir norite išbandyti įvairius jų kvapus, užsukite į Asia4you.lt el. parduotuvę, kurioje siūlome itin platų asortimentą. Turite klausimų ar ieškote patarimų? Kreipkitės ir mūsų komanda su mielu noru jums padės.

Užs. Nr.489112
 

asia4you.lt nuotr.
Smilkalų gamyba.
asia4you.lt nuotr.
Smilkalų formos.