Sklandus auto stabdymas: stabdžiai, padangos ir ratų sistemos

stabdymas
Saugioms kelionėms reikalinga pilnai funkcionuojanti mašina, kurios kiekvienas elementas ne tik veikia puikiai, tačiau taip pat ir derinasi tarpusavyje. Bene daugiausia dėmesio reikia skirti padangoms ir tuo pačiu stabdžių sistemoms, kurie sąveikauja vieni su kitais. Jeigu vienas arba kitas komponentas veikia netolygiai, deja, galite būti didelis pavojus kelyje, kuris kenkia ir sau, ir tuo pačiu kitiems.

​Stabdžių skysčio trūkumas

Viena svarbiausių sąlygų, kurios reikia nepamiršti tokiu atveju, kai rūpinantis savo kelionių saugumu – stabdžių skysčio kokybė bei jo parūpinimas juo tada, kai senas nebėra tinkamas arba kai jis baigėsi. Geriausia patikros darbus palikti meistrams, kurie padeda rasti ir labiausiai tinkamą tepalą ir tuo pačiu pasirūpinti, kad jis visada būtų transporto priemonėje. Papildymas dažniausiai atliekamas apžiūros metu, tad lankytis reguliariai diagnostikai pas specialistus yra labai svarbu.

Jeigu laiku nepamatysite, kad Jūsų bakelyje yra reikalingas skystis, deja, kaupsis oras. Tinkamai jo nepašalinus ilgainiui stabdžiai pradeda veikti labai blogai arba net gali nustoti veikti apskritai. Tai rodo, kokia maža smulkmena gali sukelti labai didelį pavojų Jums ir tuo pačiu kitiems kelių eismo dalyviams.

Pagal KET reikalavimus tinkamai neveikiant stabdžiams – keliavimas negalimas. Dažniausiai pasirenkami stabdžių skysčiai, kurie tinkami daugelyje transporto priemonių yra DOT-3, DOT- 4, DOT- 5. Tiesa, jie funkcionalūs dažniausiai iki dvejų metų, o praėjus šiam laikotarpiui yra būtinas keitimas kitais. Pasikartosime, kad geriausia darbus palikti specialistams, kadangi tai garantuoja stabdymo kokybę.

Haldex kokybė – verta kiekvienos mašinos

Žinoma, kad ir kokios padangos būtų pasirenkamos, kokios priemonės, kad mašina sklandžiai veiktų – pirmiausia reikalinga patikima ratų sistemos gamintoja, kuri užtikrina, kad viskas veiks tinkamai. Būtent tokį vardą turi Haldex.

Tiesa, Haldex remontas, kad ir kaip vertinamas – teikiamas toli gražu ne visuose servisuose. Štai todėl siūlome atsakingai rinktis vietą, kurioje atliekami tvarkymo darbai. Svarbiausia rinktis tuos, kurie siūlo sertifikuotus gaminius. Tai yra kokybė, kurios turėtų siekti kiekvienas, galiausiai, kokybė, kurios yra verta kiekviena mašina. Tik svarbiausia ne tik susipažinti su Haldex gaminiais, tačiau skirti dėmesio inovacijoms, kurios šiuo metu padeda pasiekti daugiausiai.

​Padangų pasirinkimas

Žinoma, reikalingos ir labai geros padangos, kurios visumoje padeda džiaugtis našiu rezultatu, kuris tarnauja ilgai. Standartiškai padangos tarnauja iki 10-ies metų, tad pasiekti tokį efektą bus galima tik su sertifikuotais gaminiais. Štai todėl siūlome rinktis atsakingai, žinoma, taip pat nepamiršti, jog visada verta tartis su specialistais, kurie padeda rasti tinkamiausius gaminius. Tai dažniausiai yra geriausią kokybę garantuojanti taisyklė. Tiek renkantis padangas, tiek kitas sistemas, kurios reikalingos sklandžiam stabdymui.

​Stabdžių trinkelių keitimas

Jeigu norite, kad Jūsų mašina visada stabdytų puikiai net ir tokiu atveju, kai gatvė yra šlapia – tokiu atveju reikia nepamiršti laiku keisti stabdžių trinkeles. Šiuos darbus taip pat geriausia palikti specialistams, kurie ne tik padeda rasti tinkamas, tačiau taip pat ir sklandžiai jas įmontuoti.

Dažniausiai vienos sistemos, komplekto kaina tarnauja iki 30 000 kilometrų. Jeigu nebus keičiami kitais, deja, pirmiausia bus girdimas  gergždimas, vėliau – blogesnis stabdymas. Šis garsas atsiranda dėl to,  kad prastos trinkelės pradeda braižyti diskus ir taip greičiau jie dėvisi. Taigi, apsaugoję vienas dalis tuo pačiu apsaugosite ir kitas, žinoma, taip pat ir save bei kitus kelių eismo dalyvius.

Užs. Nr. 495338