Skaidulinės medžiagos – kas tai yra? Ar žinote atsakymą į šį klausimą?

Daugelis žmonių yra ne kartą girdėję, kad skaidulinės medžiagas – mūsų organizmui labai reikalingas dalykas. Tačiau paklausti, kas yra skaidulinės medžiagos, kodėl jas būtina vartoti ir kur jų rasti, negali atsakyti. Tad kviečiame sužinoti atsakymus į šiuos klausimus.

Skaidulinės medžiagos (arba maistinės skaidulos), tai – celiuliozė, hemiceliuliozė, pektinas arba tiesiog polisacharidai, kurių virškinimo trakte negali suskaidyti virškinimo fermentai. Netrūksta priežasčių, kodėl žmogaus organizmui būtina gauti skaidulinių medžiagų: reikiamas jų kiekis užtikrina normalią žarnyno motoriką, mažina onkologinių ligų bei uždegimų tikimybę. Be to, tai yra prebiotikai, sukuriantys palankią terpę gerosioms  mūsų žarnyno bakterijoms daugintis.

Akivaizdu, kad skaidulinės medžiagos mūsų organizmui yra labai reikalingos. Nors džiugina tai, jog egzistuoja daugybė maisto produktų, kuriuose yra šių medžiagų, dėmesį būtina atkreipti į tai, kad kiekiai – labai nedideli: štai, pavyzdžiui, suvalgius 100 g džiovintų slyvų, agrastų, spanguolių, šokolado, avižinių kruopų, kviečių sėlenų, braškių, datulių ar riešutų, gausime tik šiek tiek daugiau nei 1 g skaidulinių medžiagų. Suvalgę 100 g abrikosų, kriaušių, persikų, melionų, žiedinių kopūstų;  agurkų, burokėlių ar pomidorų, gausime mažiau nei 1 g šių medžiagų. Iš viso per parą suaugusiam žmogui rekomenduojama gauti apie 30 g skaidulinių medžiagų, todėl, jei didžiąją dalį jūsų paros raciono sudaro tokie produktai, kaip kvietinė duona, manų kruopos, sausainiai, makaronai, ryžiai, arbūzai, reikiamą kiekį surinkti bus ypač sunku. Tad, jei jaučiate, kad maistinės skaidulos, kurias gaunate valgydami nesiekia 30 g, per parą, būtina vartoti papildomus produktus. Puikiu pasirinkimu gali tapti fermentuotas augalinis ekstraktas, kurio kaina nėra didelė, tačiau nauda sveikatai – įvairiapusė: papildysite organizmą skaidulinėmis medžiagomis, jos sukurs palankią terpę žarnyno mikroflorai. Sudėtyje nėra alergenų, tinka vaikams, veganams. Sužinokite daugiau apie šį, jūsų sveikatai palankų produktą  https://www.ohhira.lt/skaidulines-medziagos/.

Tačiau svarbu rūpintis ne tik gera savijauta, bet ir puikia išvaizda. Dažnai sakoma, kad prižiūrėti, išpuoselėti plaukai yra viena svarbiausių puošmenų. Na, o, kad paties estetiškiausio rezultato siekti būtų lengviau, nepamirškite, koks svarbus yra kolagenas. Tai – vienas svarbiausių žmogaus organizmo baltymų, kuris reikalingas sveikai plaukų struktūrai palaikyti. Tačiau jau nuo 25 – ųjų metų jo mūsų organizmas pagamina vis mažiau, tad tam, kad užtikrintumėte gerą plaukų būklę, kolageną patariama vartoti papildomai. Puikus pasirinkimas yra geriamas skystas kolagenas, kuris visiškai saugus naudoti bei užtikrina puikų efektą. Daugiau apie jo naudą skaitykite Ohhira.lt.

Maistinės skaidulos bei geriamas skystas kolagenas – tik du produktai, kurių tikrai pakaks tam, kad būtumėte žvalūs bei sveiki ir džiaugtumėtės tvirtais, blizgančiais plaukais. Investuokite į savo sveikatą bei grožį protingai.

Užs. Nr. 438070