Šimtas rožių valstybės atkūrimo šimtmečiui

Šimtas rožių valstybės atkūrimo šimtmečiui

Šim­tas ro­žių vals­ty­bės at­kū­ri­mo šimt­me­čiui

Kel­mės ra­jo­no neį­ga­lių­jų drau­gi­jos Ama­tų bū­re­lio na­rės Lie­tu­vos vals­ty­bės šimt­me­tį pa­ger­bė šim­tu per bū­re­lio už­siė­mi­mus pa­da­ry­tų ro­žių. Drau­gi­jos pa­tal­po­se jos su­ren­gė šim­to ro­žių, pa­puo­ša­lų, dė­žu­čių, at­viru­kų ir ki­to­kių sa­vo rank­dar­bių pa­ro­dą.

Re­gi­na MUS­NEC­KIE­NĖ

reginamus@skrastas.lt

Gė­lės – iš vai­kiš­kų pėd­kel­nių

Da­ry­ti in­ter­je­ro puoš­me­ną ro­žes ama­tų bū­re­lio na­rės iš­mo­ko be­siil­sė­da­mos Šven­to­jo­je. Už sim­bo­li­nę kai­ną ke­lio­li­ka ar net dvi de­šim­tys Neį­ga­lių­jų drau­gi­jos na­rių kiek­vie­ną va­sa­rą ga­li pail­sė­ti prie jū­ros. Ten ne­mo­ka­mai nu­ve­ža au­to­bu­sas, už ku­rį su­mo­ka Lie­tu­vos neį­ga­lių­jų drau­gi­ja.

Vie­ną va­sa­rą gė­lių kū­ri­mo pa­mo­kas bū­re­lio na­rėms ve­dė Ire­na Zo­nie­nė.

„Ro­žėms rei­kia sto­res­nės ir plo­nes­nės vie­los, spal­vo­tų vai­kiš­kų pėd­kel­nių iš nai­lo­no, nes vai­kiš­kos yra įvai­rių spal­vų. Pėd­kel­nes su­si­kar­po­me, iš plo­nos vie­los iš­lanks­to­me žied­la­pių for­mą, pa­nau­do­da­mos stik­li­nę, kad žied­la­pio for­ma bū­tų tai­syk­lin­ges­nė. Vie­lu­tę ap­trau­kia­me spal­vo­tu kap­ro­nu. Taip pa­da­ro­me vie­ną žied­la­pį. Vie­nai ro­žei rei­kia ke­tu­rio­li­kos tri­jų skir­tin­gų dy­džių žied­la­pių“, – apie gė­lių da­ry­mo tech­no­lo­gi­ją aiš­ki­na ama­tų bū­re­lio va­do­vė Van­da But­kie­nė.

Žied­la­piai su­jun­gia­mi ir tvir­ti­na­mi ant sto­res­nės vie­los ko­te­lio, ap­suk­to ža­lios spal­vos nai­lo­nu.

Ama­tų bū­re­lio na­rės sa­ko, jog su­dė­tin­giau­sia gau­ti pirk­ti ža­lių vai­kiš­kų pėd­kel­nių. Ža­lios spal­vos rei­kia ro­žių la­pe­liams.

Ne­leng­va gau­ti ir plo­nos vie­lu­tės. Jos ten­ka pra­šy­ti elekt­ri­kų ar­ba pa­čioms ar­dy­ti sto­res­nius lai­dus.

Ro­žė­mis mo­te­rys puo­šia sa­vo na­mus. Bū­re­lio va­do­vė da­lį bal­tų dirb­ti­nių žie­dų pa­do­va­no­jo, da­lį par­da­vė Mai­ro­nių baž­ny­čiai.

Po­rą kar­tų per sa­vai­tę su­si­rin­ku­sios ama­tų bū­re­lio na­rės dir­ba po pen­kias va­lan­das. Tos va­lan­dos pra­bė­ga la­bai grei­tai. Mo­te­rys pa­bend­rau­ja, pa­si­kal­ba, vie­na iš ki­tos daug ko iš­moks­ta.

Bū­re­lio už­siė­mi­mai vyks­ta nuo ge­gu­žės iki lapk­ri­čio. Tam­siuo­ju žie­mos pe­rio­du neį­ga­lioms mo­te­rims rink­tis į prie­mies­ty­je esan­čią drau­gi­ją bū­tų su­dė­tin­ga.

Nuo de­ku­pa­žo iki at­vi­ru­kų

Ama­tų bū­re­lis Neį­ga­lių­jų drau­gi­jo­je vei­kia jau aš­tuo­ne­rius me­tus. Ant­ra­die­niais ir penk­ta­die­niais su­si­tin­kan­čios mo­te­rys iš­mo­ko da­ry­ti įvai­rius da­ly­kus. Iš pra­džių mo­kė­si iš po­pie­riaus lanks­ty­ti gul­bes. Pas­kui pie­šė ant šil­ko, įval­dė de­ku­pa­žo gud­ry­bes. Iš ka­ro­liu­kų da­rė me­de­lius. Iš tų pa­čių ka­ro­liu­kų vė­rė ka­ro­lius, da­rė seges ir ki­tus pa­puo­ša­lus. Mo­kė­si vel­ti ir iš vil­nos. Iš li­no da­rė seges ir aus­ka­rus. Iš ser­ve­tė­lių – eg­lu­tes.

Jų dar­bų pa­ro­da bu­vo su­reng­ta Svei­ka­tos apsaugos mi­nis­te­ri­jo­je.

Šie­met da­rė ro­žes. Pri­kū­rė at­vi­ru­kų, kas­pi­nė­liais puoš­tų do­va­nų dė­žu­čių ir vo­ke­lių.

Lė­šų me­džia­goms mo­te­rys gau­na, nes da­ly­vau­ja So­cia­li­nės rea­bi­li­ta­ci­jos pa­slau­gų neį­ga­lie­siems bend­ruo­me­nė­je pro­jek­te. Pro­jek­to va­do­vė Ele­na Kan­čaus­kai­tė. Pro­jek­tas vyk­do­mas jau aš­tuo­ne­ri me­tai.

Rank­dar­biai tam­pa do­va­no­mis

Neį­ga­lių­jų rank­dar­biai drau­gi­jai pra­ver­čia kaip do­va­nos. Net­ru­kus bus ren­gia­mas neį­ga­lių­jų me­no sa­vi­veik­los kon­kur­sas „Vil­ties paukš­tė“. Iš vi­sos ša­lies su­va­žiuos an­samb­liai. Ro­žės, pa­puo­ša­lai ir ki­ti neį­ga­lių­jų rank­dar­biai bus pa­nau­do­ti do­va­nė­lėms kon­kur­so lau­rea­tams ir an­samb­lių va­do­vams.

Sa­vo rank­dar­bius ama­tų bū­re­lio na­rės do­va­no­ja ir sa­vo li­ki­mo drau­gams ju­bi­lie­jų, gim­ta­die­nių ar ki­to­mis pro­go­mis.

Da­lį dar­be­lių par­duo­da mu­gė­se. Už gau­tus pi­ni­gus per­ka me­džia­gų ki­tiems rank­dar­biams.

Au­to­rės nuo­tr.

Neį­ga­lių­jų drau­gi­jos pa­tal­po­se ama­tų bū­re­lio na­rės su­ren­gė šių me­tų sa­vo dar­bų pa­ro­dė­lę. Šim­tas ro­žių skir­ta Lie­tu­vos vals­ty­bės at­kū­ri­mo šimt­me­čiui. Auk­sa­ran­kės (iš kai­rės) Onu­tė Ged­vy­gie­nė, pro­jek­to va­do­vė Ele­na Kan­čaus­kai­tė, Onu­tė Lau­ri­na­vi­čie­nė, Ste­fa­ni­ja Bud­rec­kie­nė, Ire­na Si­lū­nie­nė ir bū­re­lio va­do­vė Van­da But­kie­nė Neį­ga­lių­jų drau­gi­jos ama­tų bū­re­ly­je daug ko iš­moks­ta. Jas mo­ko bū­re­lio va­do­vė Van­da But­kie­nė. Mo­te­rys mo­ko ir vie­na ki­tą.

Iš ar­ti ro­žė at­ro­do la­bai leng­vu­tė, per­švie­čia­ma.

Ama­tų bū­re­lio na­rės kū­rė ir me­de­lius iš ka­ro­liu­kų.

Pir­kė­jų mėgs­ta­mi neį­ga­lių­jų kur­ti vo­ke­liai.

Sa­gės iš ka­ro­liu­kų rei­ka­lau­ja daug kruopš­taus dar­bo.