
Naujausios
Šimtas rožių valstybės atkūrimo šimtmečiui
Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos Amatų būrelio narės Lietuvos valstybės šimtmetį pagerbė šimtu per būrelio užsiėmimus padarytų rožių. Draugijos patalpose jos surengė šimto rožių, papuošalų, dėžučių, atvirukų ir kitokių savo rankdarbių parodą.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Gėlės – iš vaikiškų pėdkelnių
Daryti interjero puošmeną rožes amatų būrelio narės išmoko besiilsėdamos Šventojoje. Už simbolinę kainą keliolika ar net dvi dešimtys Neįgaliųjų draugijos narių kiekvieną vasarą gali pailsėti prie jūros. Ten nemokamai nuveža autobusas, už kurį sumoka Lietuvos neįgaliųjų draugija.
Vieną vasarą gėlių kūrimo pamokas būrelio narėms vedė Irena Zonienė.
„Rožėms reikia storesnės ir plonesnės vielos, spalvotų vaikiškų pėdkelnių iš nailono, nes vaikiškos yra įvairių spalvų. Pėdkelnes susikarpome, iš plonos vielos išlankstome žiedlapių formą, panaudodamos stiklinę, kad žiedlapio forma būtų taisyklingesnė. Vielutę aptraukiame spalvotu kapronu. Taip padarome vieną žiedlapį. Vienai rožei reikia keturiolikos trijų skirtingų dydžių žiedlapių“, – apie gėlių darymo technologiją aiškina amatų būrelio vadovė Vanda Butkienė.
Žiedlapiai sujungiami ir tvirtinami ant storesnės vielos kotelio, apsukto žalios spalvos nailonu.
Amatų būrelio narės sako, jog sudėtingiausia gauti pirkti žalių vaikiškų pėdkelnių. Žalios spalvos reikia rožių lapeliams.
Nelengva gauti ir plonos vielutės. Jos tenka prašyti elektrikų arba pačioms ardyti storesnius laidus.
Rožėmis moterys puošia savo namus. Būrelio vadovė dalį baltų dirbtinių žiedų padovanojo, dalį pardavė Maironių bažnyčiai.
Porą kartų per savaitę susirinkusios amatų būrelio narės dirba po penkias valandas. Tos valandos prabėga labai greitai. Moterys pabendrauja, pasikalba, viena iš kitos daug ko išmoksta.
Būrelio užsiėmimai vyksta nuo gegužės iki lapkričio. Tamsiuoju žiemos periodu neįgalioms moterims rinktis į priemiestyje esančią draugiją būtų sudėtinga.
Nuo dekupažo iki atvirukų
Amatų būrelis Neįgaliųjų draugijoje veikia jau aštuonerius metus. Antradieniais ir penktadieniais susitinkančios moterys išmoko daryti įvairius dalykus. Iš pradžių mokėsi iš popieriaus lankstyti gulbes. Paskui piešė ant šilko, įvaldė dekupažo gudrybes. Iš karoliukų darė medelius. Iš tų pačių karoliukų vėrė karolius, darė seges ir kitus papuošalus. Mokėsi velti ir iš vilnos. Iš lino darė seges ir auskarus. Iš servetėlių – eglutes.
Jų darbų paroda buvo surengta Sveikatos apsaugos ministerijoje.
Šiemet darė rožes. Prikūrė atvirukų, kaspinėliais puoštų dovanų dėžučių ir vokelių.
Lėšų medžiagoms moterys gauna, nes dalyvauja Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekte. Projekto vadovė Elena Kančauskaitė. Projektas vykdomas jau aštuoneri metai.
Rankdarbiai tampa dovanomis
Neįgaliųjų rankdarbiai draugijai praverčia kaip dovanos. Netrukus bus rengiamas neįgaliųjų meno saviveiklos konkursas „Vilties paukštė“. Iš visos šalies suvažiuos ansambliai. Rožės, papuošalai ir kiti neįgaliųjų rankdarbiai bus panaudoti dovanėlėms konkurso laureatams ir ansamblių vadovams.
Savo rankdarbius amatų būrelio narės dovanoja ir savo likimo draugams jubiliejų, gimtadienių ar kitomis progomis.
Dalį darbelių parduoda mugėse. Už gautus pinigus perka medžiagų kitiems rankdarbiams.
Autorės nuotr.
Neįgaliųjų draugijos patalpose amatų būrelio narės surengė šių metų savo darbų parodėlę. Šimtas rožių skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Auksarankės (iš kairės) Onutė Gedvygienė, projekto vadovė Elena Kančauskaitė, Onutė Laurinavičienė, Stefanija Budreckienė, Irena Silūnienė ir būrelio vadovė Vanda Butkienė Neįgaliųjų draugijos amatų būrelyje daug ko išmoksta. Jas moko būrelio vadovė Vanda Butkienė. Moterys moko ir viena kitą.
Iš arti rožė atrodo labai lengvutė, peršviečiama.
Amatų būrelio narės kūrė ir medelius iš karoliukų.
Pirkėjų mėgstami neįgaliųjų kurti vokeliai.
Sagės iš karoliukų reikalauja daug kruopštaus darbo.