Šilumos siurblys su APVA parama: kuo jis geriau už kieto kuro katilą?

siurbliai
Šilumos siurblių specialistai atskleidžia, kad krosnių savininkai, su kuriais jiems tenka pasikalbėti, iš karto priima sprendimą iškeisti kieto kuro katilą į šilumos siurblį. Vos keletas argumentų rodo akivaizdžią naudą. Juolab, kad visą rugsėjo mėnesį Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas gauti paramą šilumos siurblio įsigijimui.

Senų individualių būstų savininkai ir daugiabučiai namai, vis dar naudojantys taršius iškastinio kuro šilumos įrenginius, dabar gali gauti iki 14,5 tūkstančio eurų paramą, atsisakyti senų katilų ir įsigyti tokius, kurie naudoja atsinaujinančios energijos išteklius – geoterminę, hidroterminę ar aeroterminę energiją. Pavyzdžiui, vieni tokių įrenginių yra šilumos siurbliai oras vanduo. Toks pasiūlymas taikomas tiems, kurie vis dar namus šildo dyzeliniu krosnių kuru, gamtinėmis dujomis, anglimi, durpių briketais ir pan.

Beje, kieto kuro katilo keitimo kompensacija 2021 metų pavasarį jau susidomėjo ir paraiškas pateikė daugiau nei tūkstantis būstų savininkų. Jei jums kyla abejonių ar klausimų, kodėl ir jūs turėtumėte keisti seną katilą į šilumos siurblį, pagalvokite apie savo ir šeimos komfortą bei gamtos apsaugą ir klimato kaitos švelninimą. Specialistai pateikia svarbiausius argumentus, kodėl šilumos siurblys yra geriau už kieto kuro katilą.

Varginantis darbas kūrenant krosnį ar patogus gyvenimas?

Žmonės, turintys kietojo kuro pečius, nuolat susiduria su papildomomis problemomis ir nemaloniu darbu. Apie komfortą šildant namus jie gali tik pasvajoti.

Pirmiausia, tenka nuolat rūpintis kietojo kuro įsigijimu šaltajam sezonui. Tuomet kas rytą atsikėlus pakurti pečių. Tačiau, jei išvažiuojate į darbą, vakare grįžtate į šaltus namus. Ir vėl reikia imtis darbo, o jauki šiluma namuose pasklinda dažniausiai tik tuomet, kai jau einate miegoti. Toks nepastovus šilumos lygis ir nuolatinis rūpestis, kaip jį sureguliuoti, išvargina ir nesukuria namuose malonios atmosferos. Tuo tarpu šildant šilumos siurbliu, netenka dėl to sukti galvos ir nereikia rūpintis granulių, malkų ar kito kuro pirkimu.

Be to, senų pečių savininkus vargina fizinis darbas: tenka nuolat valyti pelenus, ūkines patalpas, kurios visada pilnos dulkių ir pjuvenų, šveisti kaminą nuo apnašų, kad nesukeltumėte gaisro pavojaus ir t.t. Specialistai, įvertinę žmogaus darbo laiką aptarnaujant savo krosnį, pastebi, kad toks šildymo būdas yra daug brangesnis nei šildant šilumos siurbliu.

Nuolatinis rūpestis dėl šeimos saugumo ar ramybė?

Šildant namus kietu kuru ne mažiau rūpesčių kyla dėl šeimos saugumo ir sveikatos. Nuolat yra grėsmė kilti gaisrui dėl neatsargumo ar gedimų. Moterys pačios neretai baiminasi kurti pečių. Vaikams ir paaugliams to daryti apskritai nerekomenduojama. Tad dėl to kyla pastovus galvos skausmas ir rūpestis. Be to, žiemą, esant žemam slėgiui, kieme dažnai tvyro toks smogas, kad net sunku kvėpuoti. Tai kenkia visos šeimos ir aplinkinių sveikatai.

Ne mažiau svarbus ir finansinis šeimos saugumas. Iškastinio kuro kaina svyruoja ir tenka nerimauti, kiek jis brangs kitą sezoną. Tuo tarpu elektros, kuri reikalinga šilumos siurbliui, kainos yra stabilios keliems metams į priekį (pasirašant 24 mėn. sutartį su elektros tiekėju). Taip pasigamindamos šildymo energiją šeimos sutaupo daug efektyviau.

Baimė dėl klimato kaitos ar rūpinimasis gamtos saugojimu?

Pasaulyje vis daugiau bėdų kyla dėl klimato kaitos. Siekiama mažinti šiltnamio efektą, oro užterštumą, rūpinamasi mūsų planetos ateitimi. Kietojo kuro katilai teršia orą, o šilumos siurbliai yra ekologiški ir tausoja gamtą. Todėl pakeisdami seną pečių šilumos siurbliu, reikšmingai prisidėsite prie gamtos saugojimo.  

Jei vis dar kyla klausimų arba jau apsisprendėte keisti savo būsto šildymo įrenginį ir norite pasinaudoti šilumos siurblio oras vanduo kompensacija 2021 metais, kreipkitės į patyrusius ir patikimus profesionalus. Daugiau informacijos jums visada suteiks UAB „Saulės grąža“ specialistai.

Užs. Nr. 494884