Šilumos siurbliai oras - oras - pažvelkime atidžiau!

silumossiurbliai
Oro šaltinio šilumos siurblys yra efektyvus ir ekologiškas būdas šildyti namus, nereikalaujant tradicinės dujinės ar elektrinės šildymo sistemos. Jei norite sumažinti dabartines sąskaitas už šildymą ir tuo pačiu tausoti aplinką, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip tai pasiekti naudojant oro šilumos siurblį.

Kaip veikia oras-oras šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai oras-oras egzistuoja jau seniai. Vis daugiau žmonių juos žino bendru pavadinimu: oro kondicionavimo įrenginys. Jie dažniau randami darbo vietose nei namuose, tačiau jie tampa vis populiaresni buitiniuose objektuose, ypač naujose statybose. Skirtumas nuo šiuolaikinių šilumos siurblių yra tas, kad jie iš tikrųjų gali šildyti būstą, taip pat jį vėsinti.

Šilumos siurbliai oras - oras veikimo principas yra gana nesudėtingas. Įrenginys veikia paimdamas šilumą iš lauko oro. Ši šiluma sustiprinama naudojant kompresorių ir išleidžiama į namus. Šilumos siurbliu oras-vanduo šiluma perduodama centrinio šildymo sistemai, o šiluma paskirstoma per radiatorius arba grindinį šildymą. Naudojant šilumos siurblius oras-oras šiltas oras išleidžiamas tiesiai iš įrenginio.

Žinoma, naudojant šilumos siurblį oras - oras, aplink namą reikės įrengti ortakius, kad oras galėtų cirkuliuoti. Naudojant sistemą oras-vanduo, reikės įprasto radiatorių arba grindų sistemos.

Ar oras-oras šilumos siurbliai tinkami buitinėms patalpoms?

Šilumos siurblys oras-oras yra labai efektyvus būdas šildyti būstą. Štai kodėl daugelyje didesnių komercinių pastatų būsto kondicionavimui bus naudojamas šilumos siurblys su integruotu ortakiu. Jie taip pat turi papildomą privalumą – vasarą gali vėsinti, o žiemą – šildyti, kai to nedaro centrinio šildymo sistemos.

Oras į orą dažnai nėra praktiškas buitinėms patalpoms, nes reikia papildomų ortakių, tačiau tai gali būti tinkamas pasirinkimas didesniam pastato modernizavimui ar naujos statybos erdvėms. Šilto oro naudojimas namams šildyti iš tikrųjų yra labai efektyvus ir kambarys sušils daug greičiau nei sušildytų įprasti radiatoriai.

Turite atsiminti, kad nors oras-oras šilumos siurbliai yra gana efektyvūs, jie paprastai yra brangesni nei dujinės centrinio šildymo sistemos dėl santykinės dujų ir elektros kainos. Paprastai rekomenduojame naudoti dujinį centrinį šildymą, jei toks yra jūsų gyvenamojoje vietoje, jei svarbiausia yra kaina.

Dar vienas dalykas, kurį reikia atsiminti, yra tai, kad šilumos siurblys oras-oras nešildys karšto vandens, o oras-vanduo siurblys taip pat gali būti naudojamas karštam vandeniui šildyti.

Triukšmo lygis

Šilumos siurblių oras-oras keliamo triukšmo lygis laikomas vidutiniu. Tačiau šiuolaikinių šilumos siurblių triukšmo lygis yra gana žemas, kartu tai priklausys nuo šilumos siurblio dydžio ir amžiaus. Taigi, kuo didesnis ir senesnis šilumos siurblys, tuo jis gali kelti didesnį triukšmą. Atsižvelgiant į tai, vidinį šilumos siurblio bloką rekomenduojama montuoti toliau nuo miegamojo zonos, o išorinį – toliau nuo kaimynų terasos.

Kiek kainuoja oras-oras šilumos siurbliai?

Šilumos siurblio oras-oras kaina priklausys nuo keleto aspektų. Kadangi centrinis šildymas nereikalingas, šilumos siurblio oras-oras montavimo kaina iš tikrųjų bus pigesnė nei įsirenginėjant oras-vanduo šilumos siurblį. Sunkesnė įrengimo dalis yra išsiaiškinti, kaip įrengti ortakius, nes į tai paprastai neatsižvelgiama įrengiant namų šildymo sistemą.

Daugiau informacijos: https://www.enefit.lt/

Užs. Nr. 522424