Šeši patarimai, kurie padės apsisaugoti nuo uodų įkandimų

Autorių nuotr.
Vasara yra puikus metas daugiau laiko praleisti gamtoje. Tačiau tik nusileidus saulei, aplink pradeda skraidyti įkyrūs uodai. Jei po išvykos gamtoje, grįžę namo, skaičiuojate uodų įkandimus ir negalite nustoti kasytis, kitą kartą jums praverstų patikimesnė apsauga nuo šių įkyrių kenkėjų. Šiame straipsnyje apžvelgsime šešis patikimus būdus, kaip apsisaugoti nuo uodų ir jų įkandimų.

Kaip išvengti uodų įkandimų?

Naudokite repelentą nuo uodų

Pagrindinis ginklas nuo uodų, erkių, mašalų ir kitų kenkėjų yra repelentas. Tai specialus purškalas, kremas ar skystis, kuriame esančios medžiagos atbaido kenkėjus. Purškalu nuo uodų rekomenduojama apsipurkšti visas atviras kūno vietas ir drabužius dar prieš išeinant iš namų. Daugelis šiuolaikinių repelentų veikia net kelias valandas, todėl vieno panaudojimo turėtų užtekti visam vakarui. Repelentų nuo uodų ir vabzdžių rasite LastMile internetinėje parduotuvėje.

Reguliariai prauskitės

Uodai ir kiti vabzdžiai jaučia žmogaus kūno išskiriamą anglies dioksidą. Tačiau mes jį išskiriame ne tik kvėpuodami, bet ir prakaituodami. Kuo daugiau prakaituojate ir kuo aukštesnė yra jūsų kūno temperatūra, tuo „skanesni“ patampate vabzdžiams. Jei ruošiatės praleisti daugiau laiko gamtoje, prieš išeidami į lauką, nusiprauskite muilu ir vėsiu vandeniu.

Dėvėkite laisvai krentančius drabužius

Tiek dienos, tiek vakaro metu rekomenduojama dėvėti laisvai krentančius drabužius, jei norite išvengti uodų įkandimų. Dar labiau apsisaugosite, jei dėvėsite kelių sluoksnių aprangą. Uodams daug sunkiau pradurti kelis drabužių sluoksnius, o tarpai, esantys tarp drabužių ir odos, veikia kaip papildoma apsauga.

Patikrinkite savo aplinką

Uodų patelės kiaušinėlius deda šalia vandens telkinių ar pačiame vandenyje. Šie vabzdžiai ypatingai mėgsta stovinčio vandens telkinius, todėl uodų daugiausiai pastebėsite šalia prūdų, ežerų ir pelkių. Jei savo sodyboje nuolatos kovojate su uodais, pasirūpinkite, kad aplink nebūtų neprižiūrėtų stovinčio vandens telkinių. Išpilkite po lietaus susikaupusį vandenį ir reguliariai keiskite augalams ar gyvuliams skirtą vandenį.

Renkitės šviesių spalvų drabužiais

Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, kad uodai, ypatingai tigriniai uodai, gyvenantys tropinėse šalyse, labiau skrenda link žmonių, apsirengusių ryškiai raudonos, oranžinės, mėlynos ir juodos spalvos drabužiais. Jei jus nuolatos puola uodai, verta pabandyti apsirengti baltos, žalios ar melsvos spalvos drabužiais.

Išbandykite natūralias priemones

Jei jautriai reaguojate į repelentus nuo uodų, tuomet galite išbandyti natūralias priemones. Uodai vengia citrusinių vaisių, levandų, cinamono, čiobrelių ir arbatmedžio kvapų. Galite sumaišyti kelis lašus šių eterinių aliejų su neutraliu aliejumi ir apsitepti kūną ar šiuo mišinius išpurkšti namus.