Sėkmingi viešieji pirkimai – koks patyrusių teisininkų vaidmuo?

Sora Shimazaki, Pexels nuotr.
pirkimai
Viešieji pirkimai – sudėtingas procesas, kuriame kiekvienas žingsnis paremtas Viešųjų pirkimų teisės nuostatomis. Jų, žinoma, turi laikytis abi pusės – viešųjų pirkimo organizatoriai ir sėkmės konkurse siekiantys dalyviai. Atsakingus ir ambicingus viešųjų pirkimų dalyvius kone kiekviename žingsnyje lydi teisininkai.
Kaip teisininkai gali prisidėti prie sėkmės dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose? Štai keli svarūs, bet tikrai ne vieninteliai argumentai, kodėl svarbu investuoti į patyrusią teisininkų komandą. Apskritai, koks jos vaidmuo skirtinguose pirkimų etapuose?

Viešieji pirkimai – kas svarbu šiandien?

Viešųjų pirkimų sąvoka žinoma daugeliui verslo atstovų – tai Viešųjų pirkimo įstatymu reglamentuojami perkančiosios organizacijos prekių ar paslaugų pirkimai. Dažniausiai paslaugas įsigyti nori valstybės ar savivaldybės institucijos, o kartais ir specifinius reikalavimus atitinkantys vieši ir privatūs juridiniai asmenys. Tikslas – fiziniams asmenims arba įmonėms sudaryti harmoningą konkurencinę aplinką ir kiekvienam dalyviui suteikti galimybę parduoti savo prekes ar paslaugas valstybei ar verslui, kurio bent dalis veiklos yra grindžiama nekomercinio ir nepramoninio pobūdžio visuomenės interesais.

Viešųjų pirkimų rinka šiandien – itin dinamiška, apimanti daug teisinių niuansų, konkurencinga, reikalaujanti greitų sprendimų. Teisininkai sako, kad čia svarbu vis atnaujinti savo viešųjų pirkimų teisės žinias arba turėti profesionalių teisininkų užnugarį, kurie tai padarys už jus. Pasirodo, kad išmanyti reikia kur kas daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kodėl svarbu investuoti į patyrusią teisininkų komandą?

Kvalifikuoti patarimai ir kokybiška pagalba siekiant efektyvių viešųjų pirkimų ar viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės – taip būtų galima apibūdinti išskirtinį žinių ir patirties bagažą sukaupusios teisininkų komandos indėlį. Vis dėlto, daugelis dalyvaujančių viešuosiuose pirkimuose norėtų sužinoti, kas būtent „slepiasi“ po visapusiškos pagalbos pažadu. Taigi:

a) Žinios, o gal net ir indėlis kuriant teisinę aplinką. Viešųjų pirkimų teisėje besispecializuojantys ekspertai ženkliai palengvina procesus, pataria, atsako į rūpimus klausimus. Ekspertai ne tik seka srities naujienas, bet ir patys prisideda prie naujų praktikų kūrimo.

b) Atsakymai ir konsultacijos į visus rūpimus strateginius ar proceso procedūrų klausimus, nuo A iki Ž. Ekspertai padeda visuose viešųjų pirkimų etapuose: nuo dokumentacijos parengimo, pasiūlymo ruošimo bei teikimo, BDAR atitikties iki „sveikos“ konkurencijos užtikrinimo ar itin sudėtingų ginčų sprendimo.

c) Teisinės aplinkos pokyčių kontrolė. Viešieji pirkimai – dinamiška sritis, paremta įstatymine baze, kuri yra nuolat peržiūrima, atnaujinama. Ambicingiems verslams ar fiziniams asmenims, kurie nori reguliariai ir sėkmingai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nemenkas iššūkis sekti ne tik savo rinkos, bet ir teisės naujienas. Investavus į advokatų paslaugas, galima susitelkti į svarbiausius verslo procesus.

d) Naudingos viešųjų pirkimų įžvalgos ir strategija. Didelį patirties bagažą lokaliai ir tarptautinėje rinkose sukaupę teisininkai gali pasidalinti ne viena naudinga įžvalga. Ir čia kalbama ne tik apie dokumentaciją ar pasiūlymų ruošimą ir teikimą, bet strategiją, nestandartinius sprendimus ir laimėtojų požiūrį.

e) Procesų optimizavimas. Svarbu kritiškai įvertinti išteklius, kurių reikia sėkmingam dalyvavimui viešuosiuose pirkimuose. Šiuolaikiniai įvairių industrijų atstovai šiandien turėtų galvoti apie greitus, maksimaliai išlaidas bei laiką taupančius, drąsius ir, svarbiausia, apčiuopiamą pokytį atnešiančius žingsnius. Teisininkai gali padėti to pasiekti ne tik viešųjų pirkimų metu, bet ir kasdien siekiant pokyčių įmonės struktūroje.

f) Atstovavimas. Patyrę specialistai gali atstovauti jūsų verslui bendraujant su Viešųjų pirkimų tarnyba, valstybės institucijomis, kitais privačiais subjektais.

Tai keli esminiai momentai, bet tikrai ne visi argumentai, kodėl verta investuoti į pripažintus teisininkus. Teisės ekspertų vaidmuo, organizuojant viešuosius pirkimus ar norint sėkmingai juose dalyvauti – itin svarbus.

Norite veikti efektyviau ir greičiau? Patikima advokatų kontora – nekvestionuojama viso to dalis. Jei norite sužinoti daugiau ar turite klausimų, daugiau informacijos rasite bei klausimus užduoti profesionalams galėsite čia: https://motieka.com/lt/paslaugos/viesieji-pirkimai/.

Užs. Nr. 521449