Naujausios
Saulės elektrinė – atsiperkanti investicija
Skeptikai gali sakyti, kad saulės elektrinės padeda ne sutaupyti, o priešingai – reikalauja dar daugiau išlaidų. Tačiau paskaičiuokite ir suprasite, kad jie klysta. Taip, saulės elektrinės įrengimui išties reikės skirti lėšų, tačiau net trečdalį kainos galite kompensuoti pasinaudoję APVA parama saulės elektrinėms. Be to, nepamirškite, kad saulės energija yra nemokama, taigi jūsų saulės elektrinė po atsipirkimo periodo gamins elektros energiją... visiškai nemokamai.
Laikotarpis, per kurį saulės elektrinė atsipirks, priklauso nuo rinkoje vyraujančių elektros kainų, namų ūkio elektros suvartojimo ir pačios elektrinės galingumo. Specialistai skaičiuoja, kad šiuo metu vidutinis atsiperkamumo laikotarpis siekia 3-4 metus. Antra vertus, įranga tobulėja ir pinga, o taip pat auga elektrą gaminančių gyventojų investicijos į kaupiklius – juos naudojant galima sutaupyti dar daugiau, nes nereikia mokėti už perteklinės elektros energijos saugojimą.
Mažesnės elektros sąskaitos
Po atsipirkimo laikotarpio saulės elektrinė padės sutaupyti ir gali net visiškai patenkinti jūsų namų ūkio elektros poreikius. Labai svarbu atlikti „namų darbus“: įvertinti, kiek elektros suvartojate, kada suvartojimas yra didžiausias ir kt. Pasirinkus tinkamą galingumą ir apgalvotus sprendimus, galima sutaupyti daugiausiai. Dėl to geriausia kreiptis į patikimus specialistus, kurie atliks skaičiavimus ir patars, kaip sutaupyti.
O ką daryti, jei elektros energijos poreikis keisis? Čia didelės problemos nėra, nes saulės elektrinės galingumą taip pat galima koreguoti, pavyzdžiui, įsigyti papildomų modulių. Nuo šių metų rinkoje siūloma ir naujovė – gamintojai gali parduoti elektros energiją, o ne perduoti ją saugojimui. Nors išvadas apie tai daryti dar anksti, kas gali žinoti, galbūt ateityje jūsų saulės elektrinė leis ne tik sumažinti sąskaitas, bet net ir užsidirbti.
Švari energija – švaresnė aplinka
Vienas didžiausių saulės elektrinės privalumų yra tvarumas ir draugiškumas aplinkai. Iš saulės energijos pagaminta elektra ne veltui yra vadinama „švariu“ kuru – procese nenaudojamas degimas, nėra kenksmingų teršalų, o naudojamas šaltinis nuolat atsinaujina ir neišsenka.
Net jei nedaug galvojate apie savo pėdsaką aplinkai, verta susimąstyti apie savo namus. Pigi elektros energija puikiai tinka namų šildymui, apsirūpinimui karštu vandeniu ir kt. Elektriniai įrenginiai saulės elektrinės dėka gali pakeisti seną ir taršią įrangą, pavyzdžiui, kieto kuro katilus, kurie į aplinką išmeta daug teršalų ir tai jaučiama, pirmiausia, savo namų kieme. Pasirūpinkite savo ir savo artimųjų sveikata bei gerovę, rinkitės tvarų sprendimą, leidžiantį sumažinti aplinkos taršą.