
Naujausios
Šaldytuvų tipai ir talpa
Nuotrauka: Senukai.lt
Modernūs šaldytuvai yra skirstomi pagal jų tipą ir talpą. Galima rinktis nuo kompaktiškų iki ypač erdvių modelių, todėl objektyviai įvertinkite savo šeimos poreikius.
Kompaktiški
Šio tipo šaldytuvai yra žemi, nedidelių išmatavimų. Jų talpa siekia 40–150 litrų, o rinkoje rasite skirtingų modelių – tiek su šaldikliu, tiek be. Kompaktiškus šaldytuvus rinkitės vieno asmens poreikiams arba ankštoms erdvėms.
Su šaldikliu viršuje arba apačioje
Standartiniai modeliai, talpinantys 150–400 litrų, idealiai tinka vidutinio dydžio namų ūkiams. Nors tai funkcionalūs ir vieni populiariausių šaldytuvų, jų šaldikliai nėra itin dideli. Dauguma šių šaldytuvų turi automatinę išsivalymo funkciją „No Frost“.
Be šaldiklio
Tai įprasto dydžio šaldytuvai su vienomis durimis. Jie neturi šaldiklio, todėl gali talpinti daugiau maisto produktų – net 200–400 litrų. Šį tipą rinkitės tais atvejais, jeigu nenaudojate šaldymo funkcijos arba turite atskirą šaldiklį.
Įmontuojami
Įmontuojami modeliai yra panašūs į šaldytuvus su šaldikliu viršuje ir apačioje, o jų talpa svyruoja tarp 150 ir 350 litrų. Kadangi jie neturi išorinio dizaino ir yra montuojami į virtuvės baldus, juos verta rinktis siekiant sukurti minimalistinį, vientisą virtuvės interjerą.
Dviejų durų
Tai prancūziško tipo šaldytuvai, pasižymintys didele, iki 800 litrų talpa. Juos renkasi didelės šeimos bei nemėgstantys dažnai apsipirkinėti. Šie modeliai gali būti su šaldikliu viršuje, apačioje arba viduje, jie yra itin funkcionalūs.
Dauguma dviejų durų šaldytuvų pasižymi pažangiomis funkcijomis, išmaniu valdymu, gali turėti vitrinas, automatinę išsivalymo funkciją „No Frost“, geriamo vandens bei ledo gaminimo sistemas arba reguliuojamos temperatūros skyrius.
Vyno šaldytuvai
Specialiai vyno laikymui skirti modeliai pasižymi dviejų zonų temperatūros kontrole, leidžiančia vienu metu saugoti skirtingų rūšių vynus.
Jų talpa siekia 150–500 litrų, tad dydį galite rinktis pagal savo poreikius. Stiklinės šių šaldytuvų durelės sukuria interjere patraukliai atrodančią vitriną.
Virtuvės išplanavimas
Nuotrauka: Senukai.lt
Apsvarsčius, kokio tipo šaldytuvas labiausiai atitiktų jūsų poreikius, rekomenduojama įvertinti ir savo virtuvės išplanavimą.
Linijinis
Linijinio išplanavimo virtuvėje, kurioje visi baldai ir buitinė technika išdėstyti palei vieną sieną, šaldytuvą statykite viename iš kraštų. Tai užtikrins, kad jis netrukdys darbo zonai.
Tam rinkitės siauresnį, apie 60 cm pločio įmontuojamą arba standartinį modelį su šaldikliu viršuje arba apačioje.
Dviejų eilių
Dviejų eilių išplanavimo virtuvėje baldai ir prietaisai išdėstyti prie abiejų sienų, vieni priešais kitus. Nors šis išplanavimas išties funkcionaliai išnaudoja erdvę, tokia virtuvė gali būti ankšta.
Rinkitės tradicinį, apie 60 cm pločio modelį su šaldikliu viršuje arba apačioje. Jeigu taupote erdvę, apsvarstykite 45–60 cm pločio ir 50–90 cm aukščio kompaktišką modelį.
L forma
L formos virtuvėje baldai ir technika yra išdėstyta prie dviejų kampą sudarančių sienų. Tokiu atveju šaldytuvą rekomenduojama statyti prie vieno iš kraštų arba prie įėjimo į virtuvę.
Nors galite rinktis ir mažesnį variantą, kampinis tokių virtuvių išdėstymas leidžia patogiai integruoti 70–100 cm pločio dviejų durų šaldytuvą.
U forma
U formos virtuvėje baldai ir technika yra išdėstyti prie trijų sienų. U forma leidžia įrengti erdvią zoną, tad šiam išplavavimui galite rinktis didesnius dviejų durų šaldytuvus ir nesibaiminti, kad atidarytos durelės trukdys laisvai judėti.
Sala
Virtuvės sala yra centrinė darbo zona, kurioje galima integruoti įvairią buitinę techniką, tokią kaip 50 cm aukščio kompaktišką arba vynui skirtą šaldytuvą. Toks virtuvės išplanavimas dažniausiai yra erdvus, todėl čia be vargo sutalpinsite ir didesnius, dviejų arba trijų durų modelius.
Energetinė klasė ir efektyvumas
Nuotrauka: Senukai.lt
Įvertinti pasirinkto šaldytuvo energetinį efektyvumą yra ne ką mažiau svarbu nei tipą ir virtuvės dydį. Nuo energetinės klasės priklauso šaldytuvo elektros energijos sąnaudos per metus.
Efektyvesni modeliai sumažina ir sąnaudas, ir sąskaitas už elektrą bei prisideda prie tvaresnio vartojimo. Nuo 2021 metų Europos Sąjungoje taikoma nauja energijos vartojimo efektyvumo skalė, žymima raidėmis nuo A iki G.
A klasė atitinka pačius taupiausius įrenginius, o G klasė – mažiausiai energetiškai efektyvius modelius. Pateikiame lentelę, atspindinčią, kiek elektros energijos sunaudoja skirtingų energetinių klasių įrenginiai.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Šaldytuvai ir kita buitinė technika: kaip juos suderinti?
Nuotrauka: Senukai.lt
Renkantis ne įmontuojamą šaldytuvą, svarbu atsižvelgti į jo dizainą ir suderinti su kita buitine technika. Vis tik, svarbi yra ne vien estetika, o ir funkcionalus išdėstymas.
● Spalvos ir apdaila. Nerūdijančio plieno paviršiaus šaldytuvai puikiai dera su analogiško dizaino orkaitėmis, gartraukiais ir indaplovėmis. Jeigu buitinė technika juoda arba balta, vientisam virtuvės įvaizdžiui rinkitės to paties atspalvio šaldytuvą.
● Funkcionalus išdėstymas. Šaldytuvas neturėtų būti šalia orkaitės arba kaitlentės, nes šiluma gali didinti jo elektros sąnaudas. Idealu, kad tarp šių prietaisų būtų bent viena spintelė.
● Durelių atsidarymo kryptis. Jeigu šaldytuvo ir orkaitės durelės atsidarys į tą pačią pusę, jos gali trukdyti viena kitai. Rinkdamiesi modelį įsitikinkite, kad jūsų virtuvėje pakanka vietos laisvai atidaryti šaldytuvo duris.
Viskas, ko reikia tobulai virtuvei – Senukai.lt
Įvairiausių tipų, talpų ir dydžių šaldytuvai bei kita buitinė technika – viskas jūsų virtuvei vienoje vietoje. Platus šaldytuvų pasirinkimas el. parduotuvėje Senukai.lt užtikrina, kad kiekvienas atras tobuliausią variantą savo namams!
Užs. Nr. 575051