Ruošiatės kompiuterį susirinkti patys: ką apie kompiuterių dalis turėtumėte žinoti?

"Helis Play" nuotr.
Šiuo metu žmonės dažnai pasirenka kompiuterį susirinkti patys vietoje to, kad įsigytų jau naudojimui paruoštą produktą. Šią tendencija lemia kelios priežastys, tarp jų – mažesnė galutinė kaina bei žinojimas kokios dalys kompiuterį sudaro. Šią alternatyvą itin dažnai renkasi tie, kurie mėgsta kompiuterinius žaidimus bei nori susirinkti žaidimų kompiuterį pagal savo poreikius.

Visgi, norint sukomplektuoti kompiuterį patiems, verta pasidomėti kokias funkcijas atlieka kompiuterio dalys, kokie modeliai geriausi pasiekti norimiems rezultatams bei į kokius kriterijus vertėtų atsižvelgti juos perkant.

Kompiuterio surinkimas: nauja mada ar ekonomiška alternatyva?

Daugelį metų rinkoje dominavo populiarių gamintojų suprojektuoti, surinkti ir išbandyti stacionarūs bei nešiojami kompiuteriai. Nors šie modeliai pasižymi kompaktiškesniais formafaktoriais, komponentais bei užtikrina kokybės kontrolę, deja, tai ne visada reiškia, kad kompiuterio modelis nesukels tam tikrų sunkumų. Kartais sukomplektuotuose kompiuteriuose esančios nestandartinės jungtys gali sukelti keblumų norint atnaujinti dalį vidinės įrangos, taip pat dažnai ribojamos ne tik vidinės, bet ir operacinės sistemos atnaujinimo galimybės.

Kompiuterio surinkimas nėra neįkandamas procesas – kompiuterį surinkti iš dalių gali bet kuris atidesnis žmogus, tačiau svarbu turėti papildomų žinių apie komponentus. Norint išvengti decentralizacijos įkomponuojant komponentus į kompiuterio korpusą, pravartu pasidomėti tuo, kokie kiekvienos dalies modeliai aktualiausi bei tinkamiausi, ar tarpusavyje suderinamos tokios dalys kaip GPU, CPU, RAM, SSD ir kiti. Na, o jeigu norite žaisti žaidimus aukštesniu FPS dažniu ir mėgautis aukšta vaizdo grafikos kokybe, tuomet svajonių kompiuteriui itin svarbu parinkti tinkamus komponentus.

Kokie kompiuterio komponentai svarbiausi?

Pagrindiniai komponentai, į kuriuos derėtų atsižvelgti, tiesiogiai siejasi su kompiuterio našumu bei resursų vartojimu: operatyvioji atmintis (RAM), procesorius (CPU), vaizdo plokštė (GPU), aušintuvai ir kietieji HDD ir SSD diskai. Itin svarbus procesoriaus bei vaizdo plokštės suderinamumas. Šie du komponentai turi didžiausią įtaką vizualinių užduočių apdorojimui, todėl nuo to priklauso ir kompiuterinių žaidimų vaizdo grafikos kokybė bei sparta. 

RAM atsakingas už laikinų duomenų saugojimą kompiuteryje, todėl patartina rinktis didesnės talpos operatyviąją atmintį. Analogiškai, verta rinktis ir didesnės talpos kietuosius diskus, tiek SSD, tiek HDD. Žinoma, taip pat svarbu išsirinkti tinkamą maitinimo bloką (PSU), garso bei tinklo plokštes, adapterius ir kitus vidinius bei išorinius kompiuterio komponentus, kurių svarbos nevalia pamiršti, jei norite galingesnio kompiuterio.

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį surinkinėjant kompiuterį patiems?

Trumpai aptarti komponentai yra vieni svarbiausių veiksnių, į kuriuos privalu atsižvelgti ruošiantis kompiuterį surinkti patiems. Žinoma, tai nėra vienintelis veiksnys. Kai komponentai jau nupirkti, kompiuterio surinkimas yra lengviausias etapas, tačiau svarbu būti atidiems norint išvengti decentralizacijos ar kitų niuansų. Įdedant dalis į kompiuterio korpusą, svarbiausia teisingai išvedžioti jungtis ir tvirtai prijungti komponentus.

Kadangi visos vidinės kompiuterio dalys dedamos į korpusą, ypač svarbu įsitikinti, kad perkami komponentai ne tik derėtų tarpusavyje, bet ir tilptų į korpusą ir jiems liktų pakankamai vietos, jog šie nesilankstytų bei nesulūžtų. Užsiimant kompiuterio komponavimu reikia neskubėti, viską atlikinėti atidžiai, o visa kita neturėtų būti sudėtinga. Be to, šį darbą atlikdami patys, galite užtikrinti norimą kompiuterio dizainą bei funkcionalumą, ir, žinoma, ši alternatyva pasižymi ekonomiškumu, nes mokėti atskirai už komponentus ženkliai pigiau nei perkant jau surinktą modelį. 

Na, o jei, nusprendę patys surinkti kompiuterį, ieškote komponentų pigiau, apsilankykite internetinėje parduotuvėje Eneba.com, kur rasite ne tik plačią dėvėtų ir naujų kompiuterio detalių, aksesuarų, bet ir vaizdo žaidimų pasiūlą.

Užs. Nr. 489096