Rinktis dedikuotą ar cloud serverį? Tai, ką svarbu žinoti

serveriai
Kurį serverį pasirinkti – dedikuotą ar debesijos? Interneto platybėse yra išties daug „už ir prieš“ straipsnių bei tinklaraščio įrašų, supančių serverių rinką. Jei nuspręsite palyginti dvi skirtingas paslaugas, svarbu labai gerai atsirinkti šaltinius ir įsitikinti, kad turinys yra aktualus – kurtas ar atnaujintas ne prieš penkerius metus, o dar šįmet.

Serverių rinka itin dinamiška, kuriami nauji produktai, kurie paneigia tam tikrus serverių tipus supančius mitus, suteikia naujas galimybes kurti saugius ir galingus virtualius projektus (interneto svetaines, e. prekybos, tinklalaidžių platformas ir pan.). Sugrįžkime prie konkrečių, vienų populiariausių serverių tipų – dedikuotų ir debesijos. IT specialistai sako: vertinkite suteikiamas skirtingų serverių galimybes, o ne ieškokite skirtingus produktus supriešinančių skirtumų ar silpnybių. Tai ne apie konkurenciją, o apie gebėjimą objektyviai įvertinti savo poreikius ir atsirinkti juos atliepiantį serverį bei profesionalią komandą – duomenų centrą.

Debesijos serverių nuoma

Abiejų serverių veikimo principai – unikalūs, galima sakyti, jie priklauso skirtingoms ekosistemoms. Štai debesijos serveriuose duomenys yra saugomi ir apdorojami virtualioje aplinkoje. Serveriu naudotis galite iškart, jį pašalinti taip pat paprasta. Tokie serveriai itin „lankstūs“ – novatoriški paslaugų teikėjai gali dar tą pačią diena padidinti ar sumažinti išteklius pagal jūsų poreikį. Tai ypač didelis pliusas tiems, kurie, pavyzdžiui, dar tik pradeda verslą virtualioje erdvėje ir nežino, kiek tiksliai išteklių reikia. Jeigu nėra poreikio individualiai pritaikyti ir fizinę įrangą, tai idealus variantas valdant vidutinius ir didelius projektus.

Atskirą eilutę verta skirti rinkos inovacijoms. VMware cloud serveriai – tai vienas moderniausių ir, reikia pripažinti, populiariausių debesijos serverių pasirinkimų. Čia, vienoje platformoje, galite susikurti individualią, centralizuotą debesijos valdymo sistemą. Taip pat – optimizuoti bei valdyti išteklius, atlikti konfigūracijas, kurti atskiras aplinkas patogiam ir saugiam darbui.

Vienas pagrindinių mitų – debesyse esanti informacija nėra tokia saugi. Tiesa ta, kad profesionalūs serverių nuomos ekspertai ir sertifikuotame duomenų centre laikoma įranga leidžia užtikrinti maksimalų duomenų saugumą. Jei jums neramu, tiesiog pasidomėkite, kokią fizinę bei programinę įrangą naudoja duomenų centro atstovai. Nenuvertinkite turimų tarptautiniu mastu pripažintų sertifikatų, mat serverių nuomos versle jie signalizuoja apie atitiktį aukščiausio lygio paslaugos standartams.

Dedikuotų serverių nuoma

Nors dauguma procesų vyksta virtualioje aplinkoje, debesijos serverių darbas paremtas fizinių serverių ištekliais – vienos fizinės įrangos resursais gali naudotis keli ar keliolika debesijos serverių. O štai dedikuoti arba fiziniai serveriai reiškia, kad vienam projektui priskiriamas visas fizinės įrangos komplektas. Kitaip tariant – jūs galite konfigūruoti ne tik virtualią aplinką, bet ir pačią įrangą, o duomenys bus apdorojami ir saugomi būtent čia. Taigi, pasirinkę dedikuotą serverį, turite privačius išteklius ir individualiai susikurtą aplinką nuo A iki Ž.

Mitai neaplenkia ir šio serverių tipo, neretai tituluojamo galingiausiu ir saugiausiu produktu. Vis dar pasigirsta minčių, kad tokio serverio paruošimas ir valdymas – itin sudėtingi procesai ir viskas vyksta lėtai. Žinoma, fizinės įrangos parengimas ir konfigūracijos gali trukti ne kelias valandas, o kelias dienas, tačiau viskas dėl to, kad kuriama aplinka – maksimaliai pritaikyta jūsų poreikiams. Kalbant apie sudėtingumą – šiandien yra daug sprendimų, kurie leidžia išvengti daugelio techninių darbų. Būtent dėl šios priežasties profesionaliuose duomenų centruose siūloma serverių sistemų administravimo paslauga.

Galiausiai, nors ir skirtingi, abu serveriai atlieka tą pačią funkciją – priima, apdoroja ir saugo duomenis, o prireikus formuoja ir siunčia gautą užklausą atliepiančią informaciją naudotojui. Jeigu fizinė įranga saugoma ekspertų, o programinė įranga atitinka aukščiausius standartus, abi susikurtos aplinkos (bet kuriame serveryje) bus saugios, galingos, greitos.

Kaip žinoti, kokio serverio reikia jums? Įvertinkite savo projekto dydį, mastą, apdorojamų duomenų jautrumą, rinką. Jeigu tai vidutinis ar didelis verslas, kuriam reikia lanksčių resursų ir nebūtina individualiai pritaikyti fizinės įrangos, rinkitės novatoriškus VMware cloud serverius. Projektas itin didelis ir susijęs su itin jautriais duomenimis, reikalingi neriboti resursai, sustiprinta apsauga ir specifinės įrangos konfigūracijos? Pasidomėkite dedikuotais serveriais. Vienas svarbus akcentas – dėmesį sutelkite ne tik į serverio tipą, bet ir į duomenų centrą, nuo kurio ir priklauso, ar bus atliepti jūsų saugios ir efektyvios virtualios aplinkos lūkesčiai.

Užs. Nr. 521451