Puošmena tampa įprasti augalai

Puošmena tampa įprasti augalai

Puošmena tampa įprasti augalai

Pakruojo gėlininkų klubo narės kompozicijomis atskleidė, kaip namus gali papuošti patys paprasčiausi augalai, derinami su buityje naudojamais daiktais. Naujai pažiūrėjus į įprastus daiktus, galima pasiekti efektingą rezultatą.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Rudeniškas grožis

Inga Vičiūtė ir jos brolienė Virginija Vičienė iš Pakalniškių (Radviliškio rajonas) per kelias valandas sukūrė kompoziciją iš čia pat darželyje bei sode rastų augalų.

Jos pagrindui moterys panaudojo seno kibiro dalis. Ant jo klijavo samanas, paskutinius rudeniškus darželio gėlių žiedus, topolių lapus, kaštonus, uogas, pritvirtino obuolius. Kompoziciją apkaišė ryškiais chrizantemų žiedais.

„Toks rudens „tortas“ tinka pagyvinti šventes, sukurti išskirtinę nuotaiką. Panašioms kompozicijoms tinka įvairūs sendaikčiai ir augalai. Tereikia suderinti jų formas ir spalvas. Ir, žinoma, turėti kantrybės sukurti šį neilgalaikį, bet nepakartojamą rudenišką grožį“, – sakė V. Vičienė.

Žiedų piramidė ir svogūninė moteris

Pakruojietė Aldona Babienė sugalvojo stalo puošmeną pačiai iškilmingiausiai progai. Ant stiklinės sausaininės su kojele padėjo specialią drėgmę išsaugančią kempinę (oasis). Į ją prismaigstė dviejų spalvų chrizantemų žiedų, pramaišiui įdėdama ryškiai žalių eleboro lapų. Žiedų piramidės apačioje gėlininkė paleido vyniotis gebenės stiebą.

Anot pakruojietės, tokias piramides galima kurti iš pačių įvairiausių gėlių – nelygu, kokiai progai jos skiriamos.

Virtuvę gali pagyvinti moteriškaitė, sukurta iš paprasčiausių svogūnų. Šiai „skulptūrai“ ponia Aldona panaudojo tradiciškai ant plono krūmo stiebo supintą svogūnų galvų pynę.

Ją įtvirtino į nupjautą nedidelę beržo kaladę. Viršuje atsidūrusiai stambiai svogūno roputei A. Babienė prilipdė akis ir nosį iš sagų, nupiešė šypseną ir antakius. Roputei užrišo skarutę, o moteriškaitės rankas padarė iš dagilių ir kitų augalų.

Kompozicijoms tinka viskas

Pakruojo gėlininkų klubo lyderė Audronė Kibildienė pataria neišmesti nei nuo popierinių rankšluosčių likusių ričių, nei kokių kitų likučių. Sumaniose rankose jie gali virsti namus puošiančiomis kompozicijomis.

„Visokias smulkmenas susidedu į maišelius ir laikau patogioje saugoti vietoje. Vaikščiodama po mišką, nepraeinu pro įdomiai išsiraizgiusias šakas – jos taip pat atkeliauja namo“, – sako gėlininkė.

Ponia Audronė ant išsiraičiusios pušies šakos karštais klijais priklijavo paprastų dirbtinių gėlių žiedus, vyteles su karoliukais ir dirbtines nendres. Kompoziciją perpynė tinklelio likučių atraižomis. Bumbulai – tai karklo vytelių plaušai, susukti ant pernykščių jau išdžiūvusių ir išvaizdą praradusių moliūgėlių.

„Plaušus ant įvairių daiktų reikia susukti ką tik nužievintus. Taip galima pasidaryti įvairiausių detalių puošybai“, – sako A. Kibildienė.

Jos sukurta kompozicija tinkakabinti ant sienos, pasidėti ant palangės, dovanoti. Mėgstantys natūralumą komponuotojai gėlių, kitų reikalingų augalų gali susidžiovinti patys.

Pakruojietės Danutės Bikelienės puokštė – tradicinė, pamerkta į vazą. Tačiau šviežumo jai suteikia aplink vazą sukomponuoti ilgi karoliai, kurių spalva priderinta prie rudeninio krūmo uogų.

„Štai taip, naujai pažiūrėjus į įprastus daiktus, galima pasiekti efektingą rezultatą“, – sako A. Kibildienė.

Autorės nuotr.

PIRAMIDĖ: Žiedų piramidė įkurdinta sausaininėje.

PAGYVINIMAS: Audronės Kibildienės sukomponuota šaka su gėlėmis pagyvina vienspalvę šviesią sieną.

ŠVIEŽUMAS: Tradicinei puokštei šviežumo suteikia priderintos spalvos karoliai.

NUOTAIKA: Rudeninę nuotaiką kuria šio meto lapai, uogos, obuoliai ir chrizantemos.

PATARIMAS: Inga Vičiūtė ir Virginija Vičienė pataria būti kantriems, kuriant kompozicijas su sendaikčiais ir čia pat susirinktais augalais.