Prostatitas: Simptomai, gydymas ir prevencija

Autorių nuotr.
Prostatitas yra liga, su kuria susiduria daugiau nei pusė vyresnių nei 50 metų vyrai. Tai yra prostatos uždegimas, kuriam būdingi skausmas, diskomfortas šlapinantis ir seksualinės funkcijos sutrikimai. Kai susiduriama su šia liga, būtina kreiptis į gydytoją. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime prostatito priežastys, simptomus, gydymą ir prevencijos metodus. Tai bus itin naudinga, o šiam straipsniui parašyti skyrėme iš tiesų nemažai laiko.

Kokios priežastys sukelia šią ligą?

Prostatitas dažniausiai susijęs su bakterijomis, kurios gali patekti į prostatą per šlaplę ar kraują. Kartais liga gali būti susijusi su kitų ligų, tokių kaip hemorojus, cistitas arba su psichiniais sutrikimais. Dažniausiai prostatitas pasireiškia vyresniems nei 50 metų vyrams, tačiau gali būti susijęs su nepakankama mityba, padidėjusiu streso lygiu, rūkymu ir alkoholio vartojimu. Nepaslaptis, jog minėti dalykai gali išaukti ne tik šias ligas.

Kokie yra ligos simptomai?

Pagrindiniai prostatito simptomai yra dažnas, skausmingas šlapinimasis, skausmas pilvo apačioje, šlapimo nelaikymo jausmas, seksualinė disfunkcija, stiprus prostatos skausmas ir kraujas šlapime arba spermoje. Apskritai, simptomai gali skirtis priklausomai nuo prostatos liaukos uždegimo tipo. Nuo esamų simptomų stiprumo priklauso ir gydymo svarba, apie kurią kalbėsime netrukus.

Gydymo būdai

Prostatitas gali būti gydomas naudojant antibakterinę terapiją, kuri padės atsikratyti bakterijų, kurios sukėlė prostatos uždegimą. Taip pat, ši liga taip pat gali būti gydoma naudojant antiuždegiminius vaistus, kurie padės sumažinti prostatos uždegimą ir palengvins skausmus. Fizinė terapija, sąlyčio terapija ir kitos terapijos gali būti skiriamos mažinti simptomus ir padėti laikantis geriamojo režimo.

Kai kuriais atvejais operacija yra neišvengiama. Pavyzdžiui,jei ligą sukelia auglys ar kitos komplikacijos, gali prireikti chirurginės intervencijos. Diagnozuoti ir gydyti gali padėti prostatos ultragarsinis arba magnetinio rezonanso tyrimas. Patariame rinktis tik gerus atsiliepimus turinčią gydymo įstaigą, kuri galėtų tinkamai Jumis pasirūpinti.

Turite suprasti, jog gydymas nėra lengvas ir greitas. Teks susitaikyti su diskomfortu, tiek psichologiniu, tiek fiziniu. Jei kalbant apie psichologinį diskomfortą, jums padėti gali: reguliarūs vizitai pas psichologą.

Prevencijos metodai užbėgti ligai prieš akis

Kaip ir bet kurios kitos ligos atveju, svarbiausia yra prevencija. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti prostatą sveiką:

1. Gerti pakankamą kiekį vandens per dieną, kad palaikytumėte hidrataciją ir sumažintumėte infekcijos riziką.

2. Sveika mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių, mažai sočiųjų riebalų ir turinčios nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (omega 3), gali padėti sumažinti infekcijos riziką.

3. Venkite aptemptų drabužių, kurie gali papildomai spausti lytinius organus.

4. Reguliariai mankštintis, kad sustiprintumėte pilvo raumenis ir paskatintumėte bendrą sveikatą bei gerą savijautą.

5. Ribojimas alkoholio ar narkotikų, kurie, kaip žinoma, skatina uždegimą.

6. Laikykitės geros higienos: reguliariai plaukite rankas ir lytinių santykių metu naudokite prezervatyvą.

7. Venkite streso ir kitų psichologinio streso šaltinių, nes jie gali sumažinti imunitetą infekcijai.

 

Tikimės, jog patarimai padės jums išlikti sveikiems ir apsaugoti prostatą.