Požymiai, jog turėtumėte pakeisti automobilio akumuliatorių

akumuliatorius
Tikriausiai net nereikia pasakoti, koks svarbus automobiliui yra akumuliatorius – jei jis išsikraus, paprasčiausiai nebegalėsite užvesti transporto priemonės ir laiku atvykti į reikiamą vietą. Kartais dėl tokių situacijų esame kalti mes patys (pavyzdžiui, pamiršę išjungti šviesas nakčiai), tačiau neretai akumuliatorius atsisako veikti ir tuomet, kai jau atitarnauja savo laikotarpį. Visgi, dažniausiai tokia diena neišaušta netikėtai – yra keletas požymių, kurie leidžia iš anksto nuspėti, jog jau dabar reikėtų pradėti galvoti apie šio gaminio pakeitimą. Kokių ženklų verčiau neignoruoti?

Ilgiau trunkantis automobilio užvedimas

Dažniausiai lėtesnis transporto priemonės užvedimas yra paskutinis akumuliatoriaus „pasispardymas“, bylojantis apie netrukus lauksiančius pokyčius. Žinoma, tokia problema gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, tačiau kaip rodo praktika, dažniausiai kaltas būtent akumuliatorius ir silpna jo įkrova. Laikui bėgant, šio gaminio viduje esantys komponentai nusidėvi ir tampa ne tokie veiksmingi, todėl yra sunkiau priversti starterį suktis ir užvesti variklį. Jei akivaizdžiai pastebite, kad šis procesas tapo lėtesnis nei įprastai, jau dabar galite pradėti dairytis naujo pirkinio.

Problemos su elektronika

Akumuliatorius maitina visą Jūsų transporto priemonės elektroniką, nuo žibintų iki radijo ir prietaisų skydelio. Jei akumuliatorius praranda įkrovą, jam sunku veikti visu pajėgumu, todėl energijos trūkumas pasijaučia ir elektronikos prietaisuose, o kartais – net ir automobilio žibintuose. Jei pastebėjote, kad lempos šviečia nebe taip ryškiai, kaip anksčiau, dėl to gali būti kaltas akumuliatorius. Tiesa, pirmiausia reikėtų patikrinti, ar jos paprasčiausiai nėra nešvarios.

Taip pat galite pamatyti, jog prietaisų skydelio lemputės mirksi, o užvedimo metu stipriai prigęsta. Lėčiau gali darinėtis ir elektriniai automobilio langai: jeigu užgesinus variklį šis veiksmas atliekamas efektyviau, galite būti tikri, jog problemų reikėtų ieškoti būtent akumuliatoriuje, kurio gyvenimas akivaizdžiai artėja prie pabaigos.

Fiziniai pokyčiai

Užuot patys laukę ženklų, bylojančių apie laukiančius pokyčius, imkitės iniciatyvos ir atsidarykite automobilio kapotą – apžiūrėję akumuliatorių, taip pat galite spręsti apie jo būklę. Jam senstant, ant paviršiaus gali atsirasti nedideli įtrūkimai, leidžiantys pasišalinti rūgštinėms medžiagoms – tai gali sumažinti sistemos atsparumą ir įtampą. Tokias liekanas, laikantis visų saugumo reikalavimų, galima nuvalyti, tačiau tai nebus ilgalaikis problemos sprendimas – per įtrūkimus rūgštinės medžiagos ir toliau tekės lauk, tad verčiau pradėti dairytis naujo gaminio. Taip pat reikėtų apžiūrėti, ar ant akumuliatoriaus metalinių detalių nėra korozijos požymių. Rūdys gali būti tiek įtampos, tiek ir užvedimo problemų priežastis.

Nemalonus aromatas

Iš pažeisto akumuliatoriaus gali nutekėti dujos – jei atidarius kapotą jaučiamas supuvusių kiaušinių kvapas, šį gaminį reikėtų kuo greičiau patikrinti ir pakeisti. Tokios rūgštinės dujos ilgainiui gali pasiekti ir paveikti kitus variklio komponentus, tačiau toks scenarijus susiklosto retai, kadangi nemalonus aromatas kartais prasiskverbia ir į saloną – svarbiausia, kad jo neignoruotumėte ir laiku imtumėtės atitinkamų veiksmų.

Sunku prisiminti, kada keitėte akumuliatorių

Įprastai akumuliatoriai tarnauja maždaug 3-5 metus, tačiau įvairūs veiksniai šį laikotarpį gali pakoreguoti. Visgi, jeigu iš tiesų sunkiai pamenate, kada paskutinį kartą jį keitėte, reikėtų bent jau atlikti detalesnę šio gaminio apžiūrą, patikrinant įkrovos lygį ir apžiūrint išorinius defektus. Tai nereiškia, kad būtinai reikės naujos prekės, tačiau atsarga gėdos tikrai nepadarys.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują akumuliatorių?

Jei pastebėjote vieną iš aukščiau išvardintų požymių ir nenorite vieną rytą nebeužkurti savo automobilio, jau dabar turėtumėte pradėti dairytis naujo pirkinio – gausią įvairovę rasite spustelėję čia. Renkantis tinkamiausią modelį, ypač svarbu atkreipti dėmesį į jo išmatavimus, kadangi nuo jų priklausys, ar atitinkamą bateriją galėsite „įtalpinti“ į jai paliktą vietą.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į akumuliatoriaus talpą, kuri yra išreiškiama ampervalandėmis ir žymima „Ah“ raidėmis – šiuo atveju reikėtų pasidomėti, ką rekomenduoja transporto priemonės gamintojas. Galiausiai beliks pasirinkti labiausiai tinkantį akumuliatoriaus tipą – plačiau apie pagrindines jų ypatybes galite skaityti straipsnyje: Kaip išsirinkti akumuliatorių?

Laiku pastebėję pirmuosius akumuliatoriaus tarnavimo pabaigos požymius ir išsirinkę kokybišką įrenginį, ir vėl ne vienerius metus galėsite važinėti be jokių papildomų rūpesčių. Artėjant žiemai, pravartu apsirūpinti ir šiam sezonui pritaikytomis padangomis – platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. Nr. 490915