Pilkos dėžutės tampa šiltais ir jaukiais namais

Pilkos dėžutės tampa šiltais ir jaukiais namais

Pilkos dėžutės tampa šiltais ir jaukiais namais

Dar praeitais metais Šiauliuose buvo vos vienas kitas renovuotas daugiabutis, o šiemet vien pietiniame miesto rajone jų beveik dešimt.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Dėmesys išvaizdai

Daugiabučio, stovinčio Gardino gatvėje, bendrijos pirmininkė Viktorija Korsakovienė sako norėjusi, kad namas būtų ne tik šiltas, bet ir gražus. „Skardos nenorėjome, net nesvarstėme tokios galimybės, pasirinkome cemento ir pjuvenų plokštę “Cetris“, padengtą marmuro grūdeliais“, — sako bendrijos pirmininkė. V. Korsakovienei pavyko įkalbėti namo gyventojus vienodai įstiklinti visus balkonus, todėl namo nepriekaištinga išvaizda traukia praeivių dėmesį. Pasirinktos švelniai gelsva ir rusva spalvos nerėžia akies ir spalviniu sprendimu per daug neišsiskiria iš aplinkinių namų.

Namo spalvinis sprendimas buvo derinamas su miesto architektais. „Girdėjau, jog ir kiti namai šiame rajone bus panašių spalvų“, — sako V. Korsakovienė.

Pasidairę po pietinį rajoną atradome dar du namus, dengiamus gelsvos spalvos „Cetris“ plokštėmis. Zita Juodinienė, daugiabučio, esančio Gytarių gatvėje, bendrijos pirmininkė, pasakojo, jog planuojama vienodai įstiklinti visus balkonus. “Žinoma, ne visi sutiks. Yra butų, kurie neseniai įsistiklino“, — pastebi ponia Zita.

Daugiabutis Kviečių gatvėje taip pat dar gražinamas, bet savo išvaizda jau dabar išsiskiria iš savo pilkų „giminaičių“.

Įkalbėti gyventojus vis lengviau

„Daug dirbom su jaunom šeimom ir senais žmonėmis“, — įkalbinėjimo patirtimi dalinasi V. Korsakovienė. Pirmininkė džiaugiasi, kad dauguma gyventojų buvo geranoriški. Name gyvena vienas nemokus gyventojas, trys socialiai remtinos šeimos, tačiau ir su šiais žmonėmis pavyko rasti bendrą kalbą. Suma vienam butui nėra labai didelė. Pavyzdžiui, dviejų kambarių butui — apie 14 tūkstančių litų.

Z. Juodinienei taip pat neteko ilgai įkalbinėti namo gyventojų. Gytarių gatvės 16 namo bendrija stengiasi išsiversti be paskolų, taupo pinigus ir taip po truputį tvarko daugiabutį. Matydami rezultatus gyventojai patenkinti, džiaugiasi gražėjančiu vaizdu, teigia pirmininkė.

Tikisi sutaupyti už šildymą

Ne paslaptis, jog renovuotuose daugiabučiuose gyventojai nemažai sutaupo už šildymą, ypač jeigu modernizuotas šilumos punktas. Tačiau kompleksiška daugiabučio renovacija atsieina daugiau kaip milijoną litų, todėl dauguma bendrijų renkasi pigesnę išeitį, apsiriboja sienų, stogo, cokolio apšiltinimu, balkonų įstiklinimu, laiptinės langų pakeitimu.

Tokį variantą pasirinko ir Gardino gatvės 27 namo bendrija. „Šildymo sistemos nekeitėme. Turėtų pasiteisinti apšiltinimas“, — įsitikinusi ponia Viktorija.

Z. Juodinienė sako, kad bendrija taip pat nesvarsčiusi galimybės keisti šildymo sistemą, nes tai brangiai kainuotų. Tikimasi, jog apšiltintas namas ir taip sunaudos mažiau šilumos energijos.

IŠNAŠA: „Skardos nenorėjome, net nesvarstėme tokios galimybės, pasirinkome cemento ir pjuvenų plokštę, padengtą marmuro grūdeliais“

DĖMESYS: Gardino gatvės 27 namo pastelinės spalvos, vienodi balkonai, kokybiškai atlikta fasado apdaila traukia praeivių dėmesį.

SIEKIS: Bendrijos pirmininkė Viktorija Korsakovienė siekia, jog namas būtų ne tik šiltas, bet ir gražus.

SPALVOS: Gytarių gatvės 16 namo bendrijos pirmininkė Zita Juodinienė sakė, kad spalvinį namo sprendimą pasiūlė vilniečiai projektuotojai.

IŠVAIZDA: Daugiabutis Kviečių gatvėje dar gražinamas, bet savo išvaizda jau dabar išsiskiria iš savo pilkų „giminaičių“.

Jono TAMULIO nuotr.