Perkant internetu, grožis kainuoja pigiau

Perkant internetu, grožis kainuoja pigiau

Perkant internetu, grožis kainuoja pigiau

Naršantys internete seniai pastebėjo, kad elektroninėse parduotuvėse prekes galima įsigyti pigiau. Palyginome tų pačių prekių kainas ir paaiškėjo, kad kai kuriuos gaminius virtualiai galima nusipirkti net perpus pigiau.

Monika LAUCIŪTĖ

Užsienyje prekių krepšelis pigesnis

Šiauliuose atostogas leidžiantis vilnietis Giedrius Skurevičius pasakojo dažnai perkantis vienoje Didžiosios Britanijos elektroninėje parduotuvėje: „Baisu buvo perkant pirmą kartą. Tada rinkausi nebrangią prekę, norėjosi patikrinti, kaip viskas veikia. Likome labai patenkinti, prekė buvo pristatyta į pasirinktą pašto skyrių per tris darbo dienas, už pašto paslaugas sumokėjau 15 Lt. Dabar dažniausiai žmonai perku kvepalus, jie internetinėse užsienio parduotuvėse žymiai pigesni nei Lietuvoje, priedo dar atsiunčia kitokių rūšių kvepalų mėginėlių, kosmetikai skirtų rankinių“, — pasakoja vyras.

Apsilankėme Giedriaus minėtoje internetinėje parduotuvėje. Iš tiesų čia kosmetikos ir parfumerijos gaminius galima įsigyti perpus pigiau negu mūsų parduotuvėse. Mūsų prekių krepšelį sudarė: moteriški kvepalai (50 ml), blakstienų tušas, lūpų dažai ir makiažo pagrindas. Būtent toks rinkinys Lietuvos parduotuvėse kainuoja apie 420 Lt, lietuviškose internetinėse parduotuvėse apie 310 Lt, o elektroninėje Didžiosios Britanijos parduotuvėje rinkinio kaina su pašto išlaidomis siekė 200 Lt.

„Žmones dažnai atbaido papildomas pristatymo mokestis. Europos sąjungos valstybėse šis mokestis dažniausiai būna 15— 25 Lt, Lietuvoje 5— 10 Lt, tačiau net ir sumokėjus papildomą mokestį už prekės pristatymą, elektroninių ir įprastų parduotuvių kainų skirtumas yra akivaizdus,“ — sako internetu perkantis Giedrius.

Jis primena ir dar vieną mitą, sklandantį apie virtualią prekybą: „Norint užsisakyti prekes iš užsienio reikia turėti kreditinę kortelę. Žmonės galvoja, kad gauti tokią kortelę yra sudėtinga ir brangu. Anksčiau jos kainos gal ir būdavo kiek didesnės, tačiau dabar už saviškę per metus sumoku apie 30 Lt. Metinis mokestis atsiperka vienu pirkimu elektroninėje parduotuvėje,“ — džiaugiasi vyras.

Vyresnius gąsdina, jaunus masina

Dauguma kalbintų vyresnio amžiaus šiauliečių, nors ir nėra niekada bandę virtualiai apsipirkinėti, skeptiškai vertina tokias parduotuves. Šios jiems atrodo nepatikimos, nesaugios. Šiaulietė Orinta pasakoja neplanuojanti pirkti virtualiai: „Nelabai pasitikiu internetine prekyba. Pirkti parduotuvėse, kur galima prekes paliesti, atrodo žymiai saugiau. Internetu tik mokesčius mokame“.

Jaunesni — kitokios nuomonės. Studentas Vytenis pasakoja, kad visada perka iš tokių internetinių parduotuvių, kurios yra užsitarnavusios gerą vardą. „Skaitau atsiliepimus, ar žmonės gauna užsakytas prekes, kaip greitai ir kokios būklės“, — pasakoja jaunuolis.

Vytenio nuomone, jauni žmonės labiau ir drąsiau geba naršyti internete: „Vyresniems gal trūksta informacijos, įgūdžių, kitokio paaiškinimo nerandu. Jei galimybė prieš perkant paliesti dėžutę, kurioje yra supakuota prekė, žmogui atrodo verta dvigubai didesnės kainos, tai čia nieko nepadarysi, kiekvieno teisė pasirinkti. Aišku, gal kiek ir baisu pirkti drabužius, avalynę — prekes, kurias reikia matuotis. Tačiau perkant buitinę techniką, kosmetiką, knygas — nieko nekeičia faktas, kad paliečiau daiktą.“

Be to, Vytenis įsitikinęs, kad nepatenkintas pirkėjas virtualioje erdvėje bet kada gali skleisti neigiamus komentarus, kuriuos vėliau skaitys kiti, o blogi atsiliepimai klientūros nepadidina.

Alternatyvos besibaiminantiems

Besibaiminantiems užsisakinėti prekes virtualioje erdvėje šiandien yra siūloma alternatyva — skelbimų puslapiai internete. Šiaulietė Milda sako dažnai perkanti iš tokių tinklalapių: „Procesas labai paprastas: atsiverti svetainės puslapį, jame susirandi norimą prekę, tarkim, batus, pasižiūri ar dydis ir kaina yra tinkama, tada pasiskambini ir susitari dėl susitikimo, o susitikus ir atsiskaitai, ir prekę apžiūri“.

Mūsų kalbintas šiaulietis Leonidas rado kitokį būdą apsisaugoti nuo galimų pavojų virtualioje erdvėje: „Perku lietuviškose internetinėse parduotuvėse knygas ir renkuosi tokią paslaugą, kad už prekę sumoku tik tada, kai ji yra pristatoma man asmeniškai. Iš karto galiu ją apžiūrėti ir nebaisu, kad sumokėjus pinigus galiu prekės negauti“.

Lentelė

Įprasta pard. Lietuviška e-parduotuvė + 5— 10Lt pristatymas Didžiosios Britanijos e-parduotuvė +15Lt pristatymas

Moteriški kvepalai 50ml 230Lt 179Lt 70Lt

Vyriški kvepalai 50ml 200Lt 120Lt 50Lt

Blakstienų tušas 100Lt 70Lt 68Lt

Lūpų dažai 40Lt 35Lt 12Lt

Makiažo pagrindas 50Lt 42Lt 28Lt

SKIRTUMAS: Giedrius Skurevičius virtualiose parduotuvėse randa žymiai pigesnių prekių sau ir žmonai.

BAIMĖ: Ponia Orinta sako, jog neramu mokėti pinigus už daiktą, kurio negali paliesti.

ALTERNATYVA: Šiaulietis Leonidas sako perkantis internetu, o sumokėti tada, kai prekė yra pristatoma jam asmeniškai.

Monikos LAUCIŪTĖS nuotr.