Pavarų dėžės remontas ir dalys

pavarudeze

Vienas iš svarbiausių transporto priemonės konstrukcijos elementų yra pavarų dėžė, leidžianti keisti pavaros sistemos santykį ir taip atitinkamai reguliuoti variklio greitį pagal esamus poreikius. Šie poreikiai gali priklausyti, pavyzdžiui, nuo automobilio apkrovos. Dėl savo svarbaus vaidmens bet kuri pavarų dėžė turi būti visiškai tvarkinga.

Pavarų dėžės remontas

Pavarų dėžės remontas yra daug laiko ir išteklių reikalaujanti paslauga, nes daugeliu atvejų būtina ją išardyti. Tačiau gedimo atveju nėra kitos išeities, kaip ją pataisyti. Be šio komponento toli nenuvažiuosite.

Lengvųjų automobilių pavarų dėžės sugenda dėl įvairių priežasčių. Tai paprastai yra dėl vairavimo su per mažu alyvos kiekiu. Kita priežastis yra ralio vairavimo stilius automobiliu, kuris nėra struktūriškai tam paruoštas. Greiti pavarų perjungimai, yra dažna pavarų dėžės gedimo priežastis. Toliau aptarsime, kokios pavarų dėžės dalys yra dažniausiai pažeidžiamos.

1. Guolių perkaitimas

Vienas iš labiausiai paplitusių gedimų tipų dažniausiai susijęs su guolių įrenginiais. Pavarų dėžėje, tiek rankinėje, tiek automatinėje, jų yra daugybė. Kiekvienas iš jų yra atsakingas už konkretaus veleno palaikymą ir paprastai yra įdėtas į pagrindinį korpusą. Tepimas atliekamas naudojant alyvą viduje, todėl jo per mažas lygis sukelia perkaitimą ir dažnai guolių gedimą. Tada situaciją galima išgelbėti tik pakeičiant juos naujais.

2. Sinchronizatorių pažeidimas

Kitas dažnas gedimas pasireiškia stipriais traškėjimo garsais, keičiant pavaras. Jei girdime keistus garsus, automobilio sankaba veikia tinkamai ir mūsų vairavimo stilius nėra agresyvus, tada sinchronizatoriai tikriausiai yra pažeisti. Jie skirti išlyginti sankabos ir velenų sukimosi greitį, kad būtų galima laisvai įjungti kitą pavarą. Žalą sukelia pernelyg agresyvus vairavimo stilius arba vėlgi, per mažai alyvos. Remontas susideda iš sinchronizatorių pakeitimo naujais.

Kaip išvengti automobilio pavarų dėžės gedimų?

Vienas iš būdų išvengti arba atitolinti gedimus yra reguliarus automobilių alyvos keitimas. Alyva turėtų būti keičiama bent jau taip dažnai, kaip rekomenduoja gamintojas. Tačiau yra automobilių, kurie teoriškai turi "amžiną" alyvą, nes vadove nenumatytas pakeitimas. Praktiškai visuose automobiliuose yra būtina keisti tepalą, jo keitimas nėra brangus ir tikrai prailgina tramsporto priemonės tarnavimo laiką.

Užs. Nr. 508405