Patarimai, kaip svetainei suteikti daugiau jaukumo ir komforto

patarimai
Svetainė neretai tampa ne tik ta vieta, kurioje priimame užsukusius svečius – daugelis iš mūsų šiame kambaryje ilsisi po sunkios darbo dienos ar tiesiog maloniai leidžia vakarus su namiškiais. Būtent dėl to svarbu pasirūpinti, kad šioje patalpoje vyrautų jauki, atpalaiduojanti ir patogi atmosfera. Tokią aplinką galima sukurti daug paprasčiau, nei kad galėtumėte pagalvoti – tai padarysite atsižvelgę į šiuos patarimus.

Neperkraukite patalpos

Atsipalaiduoti svetainėje galėsite tik tuomet, jei kiekvienas daiktas turės tikslią savo vietą, o Jūs patogiai galėsite prieiti prie bet kurios šio kambario vietos. Būtent dėl to svarbu įvertinti patalpos dydį ir proporcingai pasirinkti visus čia stovėsiančius baldus.

Apsirūpinkite patogiais baldais

Galima sakyti, jog baldai yra šios patalpos širdis – būtent nuo jų priklausys, kaip patogiai galėsite įsitaisyti žiūrėdami televizorių ar žaisdami stalo žaidimus. Kone didžiausią komfortą gali pasiūlyti reglaineriai: patogiai išsitiesus ant jų, kūnas geriau atsipalaiduoja, sumažėja streso lygis, pagerėja kraujo cirkuliacija ir netgi gali sumažėti raumenų ar sąnarių skausmai. Be to, toks baldas gali būti naudojamas ir mažesniuose kambariuose, kadangi jį labai lengvai galima suskleisti.

Visgi, nepriklausomai nuo to, kokio tipo baldus nuspręsite pasirinkti, labai svarbu, kad patogiai galėtų susėsti visi namiškiai – apie šį aspektą taip pat turėtumėte pagalvoti. Įvertinkite, kiek žmonių dažniausiai kartu leidžia laiką svetainėje ir pagalvokite, ar reikalui esant turėsite galimybę padidinti sėdimų vietų skaičių. Tam puikiai tinka pufai, sėdmaišiai ar netgi didesnės pagalvėlės.

Pasitelkite namų kvapus

Tai – itin paprastas būdas norint šiek tiek patobulinti kambario atmosferą. Nors tokios detalės yra nematomos, jos iš tiesų labai prisideda prie bendros atmosferos formavimo. Vėstant orams, daugiau šilumos ir jaukumo gali suteikti bergamotės, smilkalų ar gintaro aromatai, tuo tarpu šiltiesiems sezonams labiau tiks lengvi ir gaivinantys kvapai. Bet kuriuo atveju rinktis tikrai turėsite iš ko – pagalvokite, koks kvapas Jus turėtų pasitikti įžengiant į šį kambarį.

Rinkitės drąsias spalvas

Sodrių ir gilių spalvų naudojimas yra veiksmingas būdas kambaryje sukurti šilumos įspūdį, tad šią gudrybę tikrai pravartu pritaikyti svetainėje. Deginti apelsinai, garstyčios, žemės, giliai raudoni tonai – tai tik keletas tokių variantų. Taip pat siūloma drąsiau eksperimentuoti su raštų ir tekstūrų maišymu – tai ta erdvė, kurioje galite įgyvendinti įvairiausius savo sumanymus. Verta pagalvoti ir apie galimybę vieną sieną padengti įspūdingu fototapetu. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba spustelėję čia: https://pigu.lt/lt/fototapetai.

Naudokite kilimėlius

Jei svetainėje yra senos kietos grindys ir kol kas jų atnaujinti neplanuojate, nuo jų sklindantį šaltumą gali užgožti minkšti kilimėliai. Juos galite patiesti taip, kad kilimas būtų po visu žurnaliniu staliuku ir tęstųsi maždaug iki priekinių sofos kojų ar pasidengtų ir po jomis. Geriausia rinktis neutralios spalvos gaminius, tačiau jei svetainėje galvojate apie didesnius interjero pokyčius, galite paeksperimentuoti ir su įdomesniais variantais.

Pasirinkite tinkamus langų uždangalus

Turėtumėte pasirūpinti, kad dienos metu į patalpą patektų kuo daugiau natūralios šviesos, o leidžiantis saulei ar sutemus galėtumėte mėgautis didesniu privatumu. Tam galite naudoti žaliuzes ar roletus – pastarasis variantas ypač mėgstamas dėl gausaus skirtingų atspalvių pasirinkimo. Jei nuspręsite rinktis būtent tokias langų puošmenas, atkeipkite dėmesį į „diena-naktis“ modelius – jie tikrai turėtų pradžiuginti savo universalumu.

Atraskite vietos televizoriui

Nors galbūt televizorius nesisieja su kambario jaukumu, gyvenamasis kambarys yra būtent ta vieta, kur geriausia tokį prietaisą būtų pastatyti. Tai nereiškia, kad svetainėje dėl to nuolat žiūrėsite televizijos programas: šiuolaikiniai įrenginiai, tokie kaip Samsung televizoriai, gali pasiūlyti kur kas platesnį pramogų paketą, kuris galės praturtinti Jūsų kasdienybę. Galų gale, ramiai leidžiant laiką po darbų, tikrai norėsis atsipalaiduoti su mėgstamu filmu ar serialu. Tad šiuo atveju reikėtų pasistengti televizoriui surasti strategiškai gerą vietą, jog jis netaptų pačiu ryškiausiu patalpos objektu, tačiau tuo pačiu Jūs galėtumėte patogiai stebėti ekrane matomą vaizdą.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, sukursite jaukią, maloniai laiką praleisti kviečiančią svetainės aplinką. Svarbiausia, kad šiame kambaryje patogiai jaustumėtės Jūs patys – tuomet labiau atsipalaiduoti galės ir Jūsų svečiai.

Užs. Nr. 486653