Patarimai kaip suplanuoti fejerverkų šou

pixabay.com nuotr.
Fejerverkų šou planavimas ir tinkamų fejerverkų parinkimas yra esminė proceso dalis, nesvarbu, ar rengiate nedidelį sodo vakarėlį, ar didelį viešą renginį. Todėl šiame straipsnyje pateiksime keletą bendrų patarimų, kurie padės jums lengviau suplanuoti savo nepamirštamą fejerverkų šou.

Fejerverkų šou planavimas

Fejerverkai, kuriuos turėtumėte naudoti fejerverkų šou, priklauso nuo to, kokio tipo šou rengiate ir kam jis bus skirtas. Planavimo etape turėtumėte atsižvelgti į šiuos veiksnius:

Renginio tipas

Kokio tipo renginys nusimato? Ką planuojate švęsti? Jūsų pasirodymas bus veiksmingesnis, jei dalis (nebūtinai visa) fejerverkų bus susijusi su konkrečia proga.

Vieta

Kokio dydžio yra jūsų renginio vieta? Ar galite naudoti F2 kategorijos (8-20 m) arba F3 kategorijos (25 m) fejerverkus? Ar turite vietos, į kurią galėtų saugiai nukristi fejerverkų nuolaužos? Kaip kontroliuosite žiūrovų minią? Didesnės erdvės (žaidimų aikštelės ir kt.) suteikia daugiausia galimybių. Mažesnėse vietose gali būti ribojamas tam tikrų fejerverkų naudojimas. Gausiai užstatytose teritorijose kyla daugiausia problemų, todėl gali būti apribotas tam tikrų fejerverkų naudojimas.

Laikas ir data

Ar nusimato vėlyvas šou? Ar renginys vyks ne sezono metu, kai niekas nesitiki fejerverkų? Vėlyvas naktinis fejerverkas, vykstantis ne Naujųjų metų naktį, nebūtų tinkamas pasirinkimas, atsižvelgiant į galimą aplinkinių reakciją. Gali tekti pasirūpinti, kad toks šou būtų labai trumpas (arba tylus).

Biudžetas

Kiek pinigų esate numatę skirti fejerverkams? Akivaizdu, kad didesni biudžetai suteikia daugiau lankstumo. Kaip bebūtų, turėtumėte savęs paklausti, ar numatėte šiek tiek papildomų lėšų saugos priemonėms ir kitiems elementams, be kurių nebūtų galima įsivaizduoti sklandaus fejerverkų šou? Kuo daugiau fejerverkų, tuo daugiau pagalbinių priemonių jums reikės.

Padėjėjų skaičius

Kiek turite fejerverkų? Namo kieme fejerverkus galima degti vienam. Norint rengti didesnius pasirodymus, geriausia pasitelkti pagalbą.

Viešas ar privatus

Ar renginyje dalyvaus svarbūs visuomenės atstovai? Jei taip, turite papildomų įsipareigojimų (ir išlaidų). Būtina apsidrausti, o tai gali pareikalauti nemažai lėšų iš jūsų biudžeto. Taip pat reikės žmonių, kurie galėtų kontroliuoti žiūrovų minią. Privatūs renginiai yra mažiau apriboti, o šeimos šventės namo kieme yra laisviausios.

Klaidingi įsitikinimai apie fejerverkus

Gali būti, kad apie fejerverkus turite daug klaidingų įsitikinimų, ypač jei tai pirmas kartas, kai juos naudosite.

Turėtumėte įsigyti tiek fejerverkų, kiek galite pagal savo biudžetą

Klaidinga. Svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Todėl įsigykite geriausius fejerverkus savo pasirodymui. Labai daug žmonių pirmuosius fejerverkų šou surengė naudodami daugybę vidutinės kokybės fejerverkų, vietoje to, kad būtų naudoję mažiau, tačiau pačios geriausios kokybės fejerverkų. Dešimt aukščiausios kokybės fejerverkų sužavės minią labiau nei dvidešimt vidutinių. Kokybė visada laimi prieš kiekybę.

Jūsų fejerverkų šou turėtų trukti kuo ilgiau

Neteisingai. Jokiu būdu nereikėtų manyti, kad tam, jog fejerverkų šou būtų smagiausias ir pačios aukščiausios kokybės, jis turėtų trukti kuo ilgiau. Tačiau nėra jokios būtinybės tokio renginio trukmę ištempti iki pusvalandžio, kai net ir per penkias minutes žiūrovams galima surengti nuostabų reginį. Kai tik fejerverkų šou ima trukti per ilgai, efektai išblėsta, atsiranda spragų, miniai darosi nuobodu, o už savo išleistus pinigus pasiekiate daug mažesnį efektą.

Sauga svarbi tik tam, kad niekas nesusižeistų

Klystate. Savaime suprantama, kad jūsų tikslas – užtikrinti, kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų. Tačiau tai nėra vienintelis saugaus fejerverkų šou privalumas. Saugus pasirodymas reiškia, kad fejerverkai yra tinkamai suplanuoti, išdėstyti ir paruošti prieš jų paleidimą į dangų. Tai reiškia, kad jūsų komanda gali tiksliu laiku paleisti tinkamus fejerverkus ir jūsų pasirodymas atrodys daug geriau. Todėl dalį biudžeto visada skirkite būtiniausioms saugumo priemonėms.

Fejerverkai neveikia per lietų

Klaidinga. Fejerverkus galite lengvai apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų (ir vis tiek rekomenduojama tai daryti, kad sutemus jie būtų apsaugoti nuo rasos) naudodami šiukšlių maišus arba maistinę plėvelę. Vienintelis dalykas, kurį lietus neigiamai paveikia, tai yra žiūrovų nuotaika ir nusiteikimas!

Saugus atstumas nėra svarbus

Neteisinga. Saugus atstumas ant fejerverko visuomet yra nurodomas ne veltui. Laikykitės jo. Tai ne tik saugumo klausimas. Jei įvyktų incidentas, kad ir koks mažas jis būtų, ir jūs nesilaikytumėte tinkamo saugaus atstumo, tai galėtų turėti didelių pasekmių!

Turėtumėte nusipirkti daug didelių parodomųjų raketų

Klaidinga. Didelės raketos yra tinkamos, jei turite daug vietos, todėl jos labai tinka dideliuose stadionuose arba norint sukurti įspūdingus oro efektus. Tačiau didžiąją dalį jūsų fejerverkų ekspozicijos turėtų sudaryti geresnės vertės fejerverkai. Pavyzdžiui, 30 eurų kainuojantis fejerverkas gali trukti iki 60 sekundžių, kai tuo tarpu 30 eurų vertės raketos efektas retai viršys 5 sekundes.

Fejerverkų šou struktūra

Kaip turėtumėte pradėti savo fejerverkų šou? Kaip turėtumėte jį užbaigti? Kokia tvarka į dangų turėtumėte paleisti fejerverkus? Visus šiuos klausimus kasmet užduoda tūkstančiai fejerverkų šou rengėjų.

Tačiau tiksli fejerverkų paleidimo tvarka nėra tokia svarbi, kaip jums galėtų pasirodyti. Jei jūsų fejerverkų šou turi pradžią, rotuojamus efektus, kuo mažiau tarpų ir aiškią pabaigą, viskas gerai. Nepamirškite, kad dauguma žiūrovų nėra fejerverkų profesionalai. Jie nežino, ar fejerverkas A turėjo būti iššautas prieš fejerverką B. Jei netyčia kartu iššausite fejerverkus C ir D, ar nutiks kas nors blogo? Žiūrovai vis tiek pamatys nuostabius efektyvus!

Fejerverkų šou galima suskirstyti į tris dalis:

• Pradžia: Daugelis fejerverkų šou rengėjų mėgsta garsiai pradėti savo pasirodymą. Tai turi pranašumą, nes atkreipia visų dėmesį. Kiti mieliau pradeda tyliai ir palaipsniui didina naudojamų fejerverkų galingumą. Geri tylūs fejerverkų šou atidarymo elementai yra fontanai ir stroboskopai. Geras būdas derinti abu elementus - pradėti nuo stroboskopų arba fontanų, tada paleisti keletą raketų, kad virš žiūrovų galvų būtų regimas nuostabus efektas.

• Vidurys: Didžiąją fejerverkų šou dalį turėtų sudaryti skirtingų efektų derinys. Pasukite fejerverkus taip, kad nė viena šou dalis ar efektas neužsitęstų per ilgai. Vieno efekto trukmė apytiksliai gali būti minutė, o tuomet reikėtų pereikite prie kito. Venkite didžiulių efektų renginio viduryje, nebent jūsų numatyta finalinė dalis gali prilygti ar viršyti jų intensyvumą. Kai kurie fejerverkų šou rengėjai mėgsta pasirinkti didesnius efektus, paskui pasirenka ramesnę dalį, o tuomet vėl padidina efektų intensyvumą. Kiti nori, kad artėjant pabaigai tempas nuolat didėtų.

• Pabaiga: Tai, ko gero, svarbiausia dalis, nes žmonės visuomet įsimins gerą pabaigą. Paprastai dauguma fejerverkų šou organizatorių pabaigai naudoja didesnio efektyvumo fejerverkus. Jei galite, vienu metu naudokite po kelis didelius fejerverkus ir pridėkite keletą triukšmingų fejerverkų. Pabaiga turėtų būti labai įspūdinga. Ji turėtų būti drąsesnė ir garsesnė nei bet kuri ankstesnė jūsų pasirodymo dalis.

Užs. Nr. 541303