Patarimai, kaip sukurti grilio zoną kieme

grilius
Šiltasis sezonas neįsivaizduojamas be grilio patiekalų ir jaukių pasisėdėjimų kieme. Visgi, tam, kad tokie vakarojimai su draugais ar šeimos nariais būtų kupini tik pačių geriausių emocijų, labai svarbu tikslingai įsirengti tokiam poilsiui skirtą zoną. Tam, kad tai padaryti būtų dar paprasčiau, pravartu vadovautis žemiau pateiktais patarimais.

Išsirinkite tinkamiausią grilio įrangą

Kepsninės ir šašlykinės šiais laikais gali būti labai skirtingų dydžių ir tipų, tad turėtumėte pagalvoti apie savo gaminimo įpročius ir poreikius – bet kuriuo atveju tinkamą variantą tikrai pavyks surasti. Kalbant apie dydį, reikėtų įvertinti tai, keliems asmenims dažniausiai gaminsite ir kiek laisvos vietos turite savo kieme: jei jis nėra itin erdvus, gali tekti apsiriboti ir kompaktiškesniu modeliu.

Apgalvokite saugumo aspektus

Apsisprendus dėl tinkamiausio įrangos tipo, teks pagalvoti, kur naująjį gaminį geriausia pastatyti. Jei jis nėra uždaro tipo, itin svarbus bus ir saugumas. Šašlykinei skirta vieta turėtų būti lygi ir švari, o aplink ją neturėtų būti lengvai užsidegti galinčių objektų, tokių kaip medžiai ar krūmai. Atstumas nuo namo turėtų būti toks, kad dūmai ir liepsna netrikdytų namiškių gyvenimo, tačiau grilio šefas vis vien išliktų pakankamai matomas. Dėl jo komforto, reikėtų paieškoti vietos pavėsyje – tuomet gaminti bus galima net ir tvieskiant kaitriai saulei.

Pasirūpinkite muzika

Tam, kad gaminimo procesas būtų smagesnis ir labiau įkvepiantis, pravartu pasirūpinti ir muzika – ji yra neatsiejama bet kokios šventės ar jaukių pasisėdėjimų dalis. Jei nenorite atverti kambario langų ir trikdyti kaimynų ramybės, pravartu įsigyti nedidelę nešiojamą kolonėlę. Ją galėsite pastatyti bet kurioje lauko vietoje, tad dėl šio aspekto nereikės nerimauti.

Įrenkite poilsio zoną

Savaime suprantama, jog grilio patiekalus skaniausia yra valgyti lauke, tad jeigu tik turite galimybę, pasirūpinkite ir patogiais lauko baldais. Geriausia, jei juos pastatysite nelabai toli nuo šašlykinės: tuomet net ir šefas galės įsitraukti į pokalbius. Tiesa, šiuo atveju reikėtų atkreipti dėmesį į vėjo kryptį – jei dūmai sklis link šventės dalyvių, pasisėdėjimas tikrai nebus toks malonus.

Pagalvokite, kur mesite šiukšles

Tiek gaminant, tiek ir leidžiant laiką su draugais, šiukšlių tikrai netrūksta – tam, kad svečiams ar Jums patiems nereikėtų nuolat vaikščioti į kambarį, iš anksto reikėtų pagalvoti, kur jas mesite. Galite atsinešti šiukšliadėžę iš kambario ar tiesiog surasti vietos didesniems šiukšlių maišams: taip būsite tikri, kad visą vakarą šventės atmosfera išliks jauki.

Įsitikinkite, kad vabzdžiai netrukdys linksmybėms

Pradėjus temti, kieme galite sulaukti ir nekviestų svečių – tam, kad nereikėtų jų nuolat baidyti, pravartu iš anksto apsirūpinti prevencinėmis priemonėmis. Šiam tikslui naudojamos žvakės ir lempos, kurios garsėja solidžiu veiksmingumu ir pasižymi pakankamai dailia išvaizda, jog nesugadintų Jūsų puoselėjamos aplinkos.

Skirkite dėmesio jaukumui

Savo kieme galite jaustis lyg tikrame restorane po atviru dangumi – tam tereikia pasirūpinti keliomis papildomomis jaukumą užtikrinančiomis detalėmis. Ant stalo padėkite žvakių, medžius papuoškite lemputėmis, o ant sofos ar kėdžių padėkite pagalvėlių – tokie akcentai padės sukurti kur kas žavesnę aplinką. Jei planuojate vakaroti ilgiau, nepamirškite ir pledų: tikėtina, kad svečiai jų tikrai neatsisakys.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, sukursite itin jaukią ir patogią grilio zoną, kurioje bus malonu ne tik gaminti, bet ir leisti laiką su bičiuliais. Šiltasis sezonas mūsų šalyje tęsiasi pakankamai trumpai – pasistenkite jį išnaudoti visapusiškai. Plačią šios zonos įrengimui skirtų prekių įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. Nr. 479370