Naujausios
Modemo pozicijos nauda
Interneto ryšio kokybei ir greičiui įtakos turi daug veiksnių, pradedant įrenginio amžiumi, jo palaikomomis technologijomis ir baigiant fizine modemo buvimo vieta. Jeigu jūsų internetas pernelyg lėtas arba nuolat stringa, keiskite modemo poziciją. Jį reikėtų laikyti ten, kur įeinančio ryšio signalas yra pats stipriausias. Be to, daug žmonių Lietuvoje gyvena butuose. Daug papildomų sunkumų gali sukelti kaimynų naudojami įrenginiai. Jeigu už sienos netoliese stovi kaimynų modemas, jie tiesiog trukdys vienas kitam. Manoma, jog idealiausia vieta šiam prietaisui yra prie lango arba centre gyvenamos vietos.
Kitas svarbus veiksnys – papildoma įranga
Veiksmingas būdas greitai ir paprastai sustiprinti įeinantį ryšį – papildoma išorinė įranga. Galima pasirinkti du variantus: išorinė kryptinė antena arba išorinis modemas. Kryptinė antena turi aukštą signalo stiprinimo koeficientą. Ji paprastai tvirtinama ant išorinės namo sienos toje pusėje, kurioje yra bazinė stotis. Tuo tarpu, išorinio modemo atsukimas į bazinę stotį yra visai neaktualus, nes jis turi visakryptę anteną. Šio prietaiso montavimas nereikalauja sienos gręžimo ir jis jungiasi prie bet kokio „Wi-Fi“ modemo. Modemui skirtą laidą galima tiesiog pravesti pro langą. Šiai papildomai įrangai, nesvarbu ar tai kryptinė antena ar išorinis modemas, galioja bendra taisyklė – juos reikėtų montuoti ten, kur nėra papildomų trukdžių ir įrenginių turi neužstoti namo stogas ar dideli medžiai.
Kam reikalinga interneto greičio matuoklė?
Svarstote ar jums tikrai reikalinga interneto greičio matuoklė? Jeigu jūsų internetas veikia greitai ir be jokių trukdžių, tuomet laikinai galima ir pamiršti šią matuoklę. Tačiau jeigu jūsų “Wi-Fi” vėluoja ir nuolat stringa atidaromi internetiniai tinklapiai, kai žiūrite filmą ar mėgstamą laidą arba tiesiog ieškote kažkokios reikalingos informacijos, tuomet verta rasti tų nesklandumų priežastis ir jas pašalinti. Pirmas žingsnis – patikrinti interneto greitį. Interneto greičio matuoklė yra greitas testas, prieinamas kiekvienam asmeniui tiesiog internete ir padedantis išsiaiškinti naudojamo ryšio pralaidumo kokybę. Šis testas parodys tris parametrus: delsą, atsisiuntimo ir įkėlimo greičius.
Be jokios abejonės, kuo greitesnis internetas, tuo kokybiškesnis ir daugiau komforto teikiantis darbas ir pramogos internete. Interneto parametrai priklauso ir nuo to, kiek asmenų ir kokiais prietaisais naudojasi vienu metu, vienoje aplinkoje.
Interneto greitis vertinamas bitais per sekundę. Mbps reiškia megabitus per sekundę(tai milijonas bitų per sekundę), o Gbps reiškia milijardą bitų per sekundę. Vadinasi 1000 Mbps prilygsta vienam Gbps. Minimalus standartas atsisiuntimui – 25 Mbps, o įkėlimui – 3 Mbps. Kad būtų aiškiau, pateiksime, koks maždaug turėtų būti interneto greitis skirtingais interneto naudojimosi atvejais:
● elektroninis paštas arba naršymas socialiniuose tinkluose – bent 10 Mbps;
● duomenų siuntimui prireiks 10 Mbps;
● vaizdo įrašų transliacijoms – 5–8 Mbps;
● žaidimams internete – nors 4 Mbps.
Jeigu pavyksta pasiekti 500–1000 Mbps diapazoną, tuomet dėl interneto greičio problemų tikrai nekils. Žinoma interneto greitį galima įvertinti ir plika akimi. Tą parodo tai, kaip greitai užkraunami interneto puslapiai bei filmų ir garso įrašų atsisiuntimo greitis. Tačiau pasinaudoti interneto teikėjų puslapiuose esančiomis interneto greičio matuoklėmis tikrai verta. Profesionali pagalba visuomet duos greitesnius teigiamus rezultatus.
Užs. Nr. 557698