Paskola būsto remontui: privalumai, klaidos ir ekspertų patarimai

Autorių nuotr.
Planuojate įrengti visus jūsų lūkesčius atitinkantį būstą? Sugedo pasenusi buitinė technika, tačiau neturite santaupų naujai įsigyti? Reikalingi skubūs remonto darbai? Vartojimo paskola būsto remontui ir įrengimui yra idealus pasirinkimas žmonėms, norintiems atnaujinti senus namus ar paspartinti būsto įrengimo darbus įsigijus nekilnojamąjį turtą su daline apdaila. Tiesa, kaip ir bet kuris kitas finansinis įsipareigojimas, šio tipo paskola reikalauja gerai susipažinti su paskolos teikimo sąlygomis ir galimybėmis.

Kas yra paskola būsto remontui ir kokie jos privalumai?

Paskola būsto remontui – tai vartojimo paskolos forma, kuomet skolinamasi su būstu susijusioms išlaidoms padengti: naujo būsto įrengimui ar seno atnaujinimui, naujos buitinės technikos įsigijimui ir kt. Paprastai būsto remonto paskola neprašo kaupti pirkimo kvitų, sąskaitų ar kitų kredito panaudojimą įrodančių dokumentų, todėl gautus pinigus vartotojas gali panaudoti laisvai savo nuožiūra tiems darbams, kurių tuo metu labiausiai reikia.

Kaip paskola remontui gali tapti investicija į Jūsų būsto vertę?

Kokybiškas būsto remontas turi didžiulę įtaką nekilnojamo turto vertei, pvz., investavę į tam tikrus energiją taupančius sprendimus (rekuperacinę sistemą, būsto apšiltinimą ir kt.), ilguoju laikotarpiu ne tik sutaupysite energijos kaštus, bet ir pakelsite bendrą būsto vertę, kas gali būti itin aktualu ateityje, planuojant būstą parduoti ar nuomoti.

Remontuojamo būsto vizija: kaip tinkamai paskirstyti paskolos lėšas?

TF Bank“ ekspertai pastebi, jog vartotojai dažnai susiduria su tuo, kad būsto remontui suplanuota suma palaipsniui išauga ir pritrūksta pinigų darbų užbaigimui. Siekiant to išvengti, prieš imant paskolą būsto remontui svarbu susidėlioti konkrečius žingsnius, pagal kuriuos bus atliekami remonto darbai bei numatyti, kiek pinigų kiekvieno iš jų įgyvendinimui prireiks. 

Būtina iš anksto paskirstyti paskolos lėšas tam, kad vėliau galėtumėte išvengti bet kokios finansinės naštos. Žinoma, kartais visko suplanuoti paprasčiausiai neįmanoma, todėl visuomet naudinga aptarti ir galimybę esant poreikiui pasiskolinti papildomai.

Tvarios alternatyvos ir patarimai, kaip sutaupyti

Įvertinkite įvairias ekologiškas ir tvarias remonto galimybes. Prieš imdamiesi remonto darbų apgalvokite, ar tikrai būtina viską keisti – galbūt kai ką užtektų tiesiog atnaujinti? Neretai tokie objektai kaip mediniai langai ar grindys gali būti ganėtinai paprastai atnaujinami, išsaugant jų autentiškumą ir sumažinant su keitimo darbais susijusias išlaidas.

Dalį darbų atlikite savarankiškai. Suprantama, jog remonto darbai – ne kiekvienam, tačiau pagalvokite, gal yra tokių darbų, kurie kainuos tik jūsų laiką? Pavyzdžiui, vietoj interjero dizainerio samdymo, galbūt keletą dalykų galėsite suprojektuoti patys ir sutaupyti nemažą dalį išlaidų? 

Domėkitės pardavėjų pasiūlymais ir akcijomis. Nors tai gali jums kainuoti pastangų bei kantrybės, tačiau šiuo būdu galite sutaupyti išties nemažai. 

Skaitykite atsiliepimus apie darbuotojų darbų kokybę. Šis žingsnis itin svarbus, kadangi nekokybiškai atliktas darbas gali pareikalauti papildomų investicijų, ženkliai padidindamas bendrą remonto darbų sąmatą.

    Dažniausios problemos, su kuriomis susiduriama remontuojant būstą

    Konkretaus plano neturėjimas. Kaip jau minėjome anksčiau, prieš imantis bet kokių būsto remonto darbų, labai svarbu turėti konkretų planą. Rekomenduojama visus remonto darbus suskirstyti į kelis skirtingus žingsnius – tokiu atveju žinosite, kokių medžiagų ir meistrų jums tuo metu gali prireikti ir galėsite planuotis darbus iš anksto, o ne paskutinę minutę, kas neretai pakelia ir pačio remonto kainą.

    Remonto trukmės neapibrėžimas. Prieš imantis remonto darbų, būtina apskaičiuoti ne tik sąmatą bei pačius darbus, bet ir remonto trukmę. Visi žinome, jog užsitęsęs remontas kainuoja daugiau pinigų, tad svarbu apsibrėžti remonto darbų pabaigos datą ir stengtis jos laikytis. 

    Finansinių galimybių neįvertinimas. Bene kiekvienas turime savo svajonių būsto viziją, tačiau šis paveikslas, deja, ne visuomet sutampa su mūsų finansinėmis galimybėmis. Būkite realistiški ir planuokite savo finansinių galimybių rėmuose – taip išvengsite didesnių finansinių bėdų ir nusivylimo.

      Į ką atkreipti dėmesį prieš imant paskolą būsto remontui?

      Turite darbų planą, remonto sąmatą ir jo užbaigimo datą – teliko pasiimti paskolą būsto remontui. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš skolinantis?

      Įvertinkite reikiamo kredito dydį. Kad ir kaip tiksliai apskaičiuotumėte remonto darbų sąmatą, visuomet atsiranda tam tikrų nenumatytų išlaidų. Turėdami tai omenyje, skolinkitės šiek tiek daugiau, nei yra numatyta jūsų plane.

      Įvertinkite savo finansines perspektyvas. Remonto darbai dažnu atveju užtrunka ne mėnesį ir ne du, tad per šį laiką gali pasikeisti jūsų finansinė padėtis. Paskolą būsto įrengimui / remontui rekomenduojama imti tuomet, kai jūsų ir jūsų šeimos pajamos išlieka stabilios ilgesnį laiką ir esate tikri, kad jos greitu metu nesikeis.

      Įvertinkite kelias kredito bendroves. Neskubėkite ir įvertinkite kelių bendrovių pasiūlymus, kad būtumėte tikri, jog paskola būsto įrengimui ar remontui iš tiesų atitiks jūsų lūkesčius. Rinkitės patikimą, ilgametę patirtį turinčią kredito teikėją, pavyzdžiui, rinkoje itin palankiai vertinamus „TF Bank“ pasiūlymus.