Pagrindinės paramos saulės elektrinės įrengimui taisyklės

Autorių nuotr.
Svarstote apie saulės elektrinės įrengimą? Tikriausiai žinote, kad galima sutaupyti pasinaudojus APVA teikiama parama ir nemažai sutaupyti. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie pagrindiniai reikalavimai keliami paramos gavėjams ir į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Atkreipkite dėmesį į terminus

Informacija paramos gavėjams yra skelbiama APVA svetainėje, o paraiškų paramai gauti teikimui numatyti griežti terminai. Šiemet planuojamas kvietimas antrame metų ketvirtyje, tad sekite informaciją ir nepraleiskite paramai gauti numatytų terminų. Norint gauti paramą reikia užpildyti registracijos formą ir pateikti nurodytus dokumentus tuo metu, kai galioja kvietimas teikti paraiškas paramai gauti. Visus šiuos veiksmus galima atlikti naudojantis elektroninėmis priemonėmis, tad tai ilgai netrunka.

Kitas svarbus terminas – saulės elektrinės įrengimo laikotarpis. Paramos reikalavimai numato, kad saulės elektrinė turi būti įrengiama per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti paraiškas pabaigos laikotarpio, jei gavote teigiamą atsakymą. Kaip tai veikia? Pirmiausia, saulės elektrinę įsirengti planuojantys gyventojai turi pateikti paraišką ir dokumentus, kuriuose būtų numatytos saulės elektrinės įrengimo detalės: galingumas, komplektacija ir pan. Specialistai įvertina pateiktą informaciją ir per mėnesį po kvietimo teikti paraiškas pabaigos priima sprendimą, ar suteikti paramą. Jei paramos gavimas yra patvirtintas, saulės elektrinės įrengimas yra galimas per ne ilgesnį nei 9 mėnesių laikotarpį.

Kokio dydžio paramą galima gauti?

Paramos saulės elektrinės įrengimui suma priklauso nuo galutinės įrangos kainos, bet svarbu žinoti, kad yra numatytos vadinamosios „lubos“, kurios siekia 3230 eurų. Tai reiškia, jog ši suma yra didžiausia, kokią galima gauti įsirengiant saulės elektrinę. Tokio dydžio parama galima pasinaudoti tiek įsirengimas nuosavą, tiek ir nuotolinę saulės elektrinę.

Daugeliui gyventojų, svarstančių apie saulės elektrinės įrengimą, bene labiausiai rūpi klausimas, nuo ko priklauso skiriamos paramos dydis. Tai gana paprasta – kuo brangiau kainuos jūsų saulės elektrinė, tuo didesnę kompensaciją ir gausite. O įrangos kaina priklauso nuo elektrinės galingumo. Skaičiuojama, kad vidutiniškai pasinaudojus APVA paramos programa galima padengti ketvirtį ar net trečdalį saulės elektrinės kainos. Vidutiniais skaičiavimais už vieno kilovato galingumą yra skiriama kiek daugiau nei trys šimtai eurų, žinoma, galutinė suma negali viršyti jau minėtų „lubų“.

Kodėl verta pasinaudoti parama saulės elektrinės įrengimui?

Statistika rodo, kad Lietuvoje dažniausiai įrengiamos apie 10 kilovatų saulės elektrinės. Tokiai įrangai kompensuoti skiriama parama siekia apie trečdalį išlaidų, tad ji tikrai apsimoka. Tai puiki galimybė sutrumpinti atsipirkimo laiką, kuris be paramos vidutiniu atveju gali siekti apie 7-9 metus, o štai pasinaudojus parama laikotarpis kai kuriais atvejais sutrumpėja beveik perpus.

Kitas argumentas – aiški ir paprasta paramos skyrimo tvarka. Pateikti paraišką nesudėtinga ir paprasta, tad tikrai verta šią galimybę išnaudoti. O kai kuriems gyventojams paramos gavimas net tampa esmine paskata saulės elektrinės įrengimui.