Pačiūžos - kaip išsirinkti tinkamiausias?

Čiuožimas ledu yra brangi sporto šaka, todėl labai svarbu išsirinkti geras pačiūžas, kad jos tarnautų ilgai ir suteiktų jums maksimalų komfortą čiuožimo metu. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis geriausias žiemos drauges - pačiūžas!

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis pačiūžas?

Pradedantiesiems geras pasirinkimas gali būti pora minkštesnių pačiūžų, kurios paprastai būna su jau pritvirtintais ašmenimis. Tobulėjant čiuožimo įgūdžiams, galite apsvarstyti galimybę įsigyti tvirtesnę pačiūžų porą. Per anksti įsigiję pažangių pačiūžų porą greičiausiai patirsite daugiau diskomforto, kas gali net atbaidyti pradedančiuosius čiuožėjus nuo tolimesnio slidinėjimo ledu.

Šeši pačiūžų dydžio patarimai

Nors dauguma žmonių žinos, kad reikia patogiai pritvirtinti pačiūžas, daugelis gali nežinoti, kaip tai teisingai įvertinti. Pagrindinė problema yra pėdos ilgis ir plotis, kojinių storis ir tai, kaip norite, kad pačiūžos jaustųsi jums asmeniškai. Yra trys pagrindiniai čiuožimo batų tipai: ledo ritulio, greitosios ir dailiojo čiuožimo pačiūžos. Sprendžiant, kokios pačiūžos jums tiktų, pirmiausia svarbu suprasti, ką norėtumėte su jomis veikti?

Jei norite išmokti čiuožti ant ledo, atlikti sukimus ir šuolius, dailiosios pačiūžos bus jums geriausias pasirinkimas. Kartais žmonės daro klaidą pirkdami ledo ritulio pačiūžas, kai nori tiesiog išmokti čiuožti. Šiuo atveju problema, susijusi su ledo ritulio pačiūžomis yra ta, kad jos yra skirtos žaisti ledo ritulį, todėl jos skirtos greitam čiuožimui pirmyn ir atgal, greitam stabdymui ir įsibėgėjimui. Šios pačiūžos tam puikiai tinka; tačiau vos tik pradėsite mokytis šuolių ir sukimų, būtent su šiomis pačiūžomis dirbti tampa labai sunku. Pačiūžos vaikams taip pat turėtų būti parinktos pagal tai, kokiu tikslu vaikas jas naudos, kad būtų sumažinta rizika netikėtiems kritimams ir galimoms traumoms.

Kaip išsirinkti tinkamas pačiūžas?

Norint išsirinkti tobulai tinkančias pačiūžas, norėsite imti vienu dydžiu didesnes už jūsų įprastų batų dydį. Visgi, kiekviena pačiūžas gaminanti įmonė savo dydžius renkasi šiek tiek skirtingai. Taip pat, vyriškos pačiūžos dažnai netinka moterims ne tik dėl jų ilgio, bet ir dėl pločio, kadangi vyrų pėdos yra platesnės. Pats geriausias būdas norint rasti tinkamą pačiūžų dydį yra tiksliai išmatuoti pėdų ilgį ir plotį.

Dar nepradėjus čiuožinėti jums turi būti aišku, ar pačiūžos yra patogios. Tą padaryti galite pasivaikščiodami po parduotuvę jas užsidėjus. Jei jaučiatės nepatogiai, pačiūžos trina ar spaudžia koją - nusiimkite jas ir ieškokite kitų prekių ženklų ar stilių, kol rasite tokias, kurios visiškai nekels diskomforto. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad jūsų pačiūžose kulkšnis ir pėda yra tinkamai pritvirtintos, nesijaučia per laisvos ar per daug įtemptos.

Pačiūžų priežiūra

Pirkdami pačiūžas, taip pat turėtumėte įsigyti jų apsaugas. Tai yra plastikiniai dangteliai, kurie dedasi ant ašmenų ir naudojami tik einant. Jie apsaugo ašmenis nuo įtrūkimų ir leidžia ilgiau išlikti aštresniems. Pačiūžų geležtes po čiuožimo reikia sausai nušluostyti rankšluosčiu, kad neliktų papildomos drėgmes ir geležtes nerūdytų.

Čiuožimas ant ledo yra smagus ir jaudinantis užsiėmimas, tačiau reikia nepamiršti, kad kaip ir kiekviename sporte rizika neišvengiama. Įvairaus amžiaus, lyties ir įgūdžių lygio čiuožimo entuziastai gali netyčia susižaloti slidinėjimo metu, kadangi kritimai ant ledo vyksta reguliariai. Tačiau norėdami apsisaugoti ir žymiai sumažinti tikimybę susižeisti čiuožimo metu, reikia pradėti nuo tinkamai prigludusių pačiūžų, kurias įsigyti galite apsilankę mūsų internetiniame puslapyje https://www.decathlon.lt/, kur galėsite įsigyti pačiūžas geriausia kaina!

Užs. Nr. 522425