
Naujausios
Netekusi darbo joniškietė įkūrė internetinį verslą
Joniškyje gyvenanti Kilnutė Riškuvienė beveik prieš metus išėjo iš kabinetinio, monotoniško darbo, nusprendusi ieškoti kūrybingesnės erdvės. Moteris iš pradžių galvojo kurti šunų ir kačių maisto internetinę parduotuvę, bet šiai idėjai nepasiteisinus, drąsiai nėrė į kitą erdvę – įkūrė internetinę žaislų parduotuvę. Puikūs žaislų ekspertai – anūkai – padeda neapsirikti.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Idėja sklandė ore
Prieš kelerius metus, uždarius „Lesto“ klientų aptarnavimo skyrių Joniškyje, Kilnutė Riškuvienė neteko darbo.
Po to moteris, turinti prekių žinovės-buhalterės išsilavinimą, laikinai stabtelėjo vieno prekybos tinklo buhalterijoje. Tačiau kabinetinis monotoniškas darbas ūpo nekėlė. Norėjosi daugiau išbandymų, erdvės kūrybinėms mintims.
Idėja jau kurį laiką sklandė ore. Joniškietės šeima mielai naudojosi interneto parduotuvių paslaugomis, įsigydavo buitinės technikos, rūbų, kitų namams reikalingų daiktų. Pasitarusi su bendraminte dukra Lina, su šeima įsikūrusia Vilniuje, nutarė kurti internetinę šunų ir kačių maisto parduotuvę.
Pradėjusi ieškoti tiekėjų moteris suprato, kad mintis nebuvo vykusi: daugelis jų patys tiesiogiai pardavinėjo naminiams gyvūnams skirtą maistą arba netiko kainos.
Žaislų ekspertė nulėmė pasirinkimą
Tada idėjų generatorė dukra prasitarė: „Mama, galėtumei prekiauti žaislais, juk turime puikią jų ekspertę, mano 1,5 metų dukrytę Enriką!“
Kilnutei mintis patiko. Prisiminė pati sovietiniais laikais, nors ir nebuvo didelio pasirinkimo parduotuvėse, savo sūnui ir dukrai žaislų negailėdavusi.
Prieš geras dvi dešimtis metų, kai šeima statėsi namą, mažieji statybų aikštelėje ropodavo ir žaisdavo.
„Dar vis laukiu, kada žaislų medis išdygs, nes kiek išardytų ar pamestų detalių būta,“ – juokiasi Kilnutė Riškuvienė.
Įsikibusi pasiūlytos idėjos kaip sparnų, moteris su entuziazmu ėmė ieškoti patarėjų, pagalbininkų.
Iš komforto zonos
Pirmiausia susirado internetinės parduotuvės svetainės kūrėją. Nors buvo firmų, paslaugas siūlančių už 6000 litų, joniškietei pavyko rasti už daugiau nei triskart mažesnę kainą.
Mokesčių inspekcijoje moteris išsiaiškino: kol nėra didelės apyvartos, jai pakanka individualios veiklos pažymos, kad galėtų dirbti legaliai. Daug vertingų patarimų sulaukė iš Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojų.
„Sėdėdami darbe, kur kiekvieną mėnesį esame garantuoti, kad gausime atlyginimą, tik paburnojame, jog galėtų mokėti daugiau, daugelis nesusimąstome, kaip reikia kurti savą verslą, nes trūksta žinių, nenorime išeiti iš susikurtos ar aplinkybių sukurtos komforto zonos“, – įsitikinusi joniškietė.
Akys apraibo nuo pasiūlos
Susitvarkius verslo dokumentus, beliko atsivežti prekių ir jų nuotraukomis bei aprašymais, kuriuos Kilnutė Riškuvienė kūrė pati, užpildyti svetainę.
Moteris su dukra ryžosi vykti žaislų į Varšuvą (Lenkija). Ten akys raibo nuo didžiulės pasiūlos. Abi lakstė iš vienos vietos į kitą, bandė lyginti kainas su matytomis Lietuvos prekybos centruose bei specializuotose parduotuvėlėse.
„Pravaikščiojome tris valandas, bet dar neturėjome nieko. Nusprendžiau susiimti, pirkti, kas mums atrodo tinkama vidutinės klasės lietuviams, kurie nori žaislą ne lentynoje padėti ir duoti vaikui tik nustatytu laiku pusvalandžiui pasidžiaugti, bet skirti jį nuolatiniam naudojimui“, – prisimena joniškietė.
Šluote iššluotos matrioškos
Dviejų kartų moterims nebuvo lengva apsispręsti. Pavyzdžiui, jaunai mamai Linai atrodė nesuprantamas Kilnutės pasirinkimas – medinės lėlės matrioškos.
Tačiau prasidėjus prekybai jos buvo šluote iššluotos. Lygiai taip pat pirkėjai čiupo medinius arkliukus, kurių joniškietė parsivežė tik keletą, nes nesitikėjo populiarumo.
Iš Lenkijos parduotuvės kūrėjos grįžo su maišais skirtingų – maždaug 90–100 rūšių žaislų. Po antros išvykos į Varšuvos bazes, jos jau turėjo 170 rūšių.
Sėkminga pradžia
Sėkmę už skverno joniškietė pačiupo atsitiktinai parduotuvę atidariusi prieškalėdiniu laikotarpiu, praėjusių metų lapkritį. Nors pirmą prekę, nužiūrėtą interneto svetainėje, pardavė tik po dviejų savaičių, vėliau užsakymai pasipylė kaip grybai po lietaus.
Moterys vos spėjo suktis pakuodamos ir paštu siųsdamos prekes-dovanas užsisakiusiems tėveliams, krikštatėviams, seneliams...
Kilnutė Riškuvienė ties žaislų parduotuve nesustojo. Susitarė su dviem leidyklomis, kurios sutiko per jos parduotuvėlę platinti leidinius mažiesiems skaitytojams. Taip pat svetainėje atsirado naujas skyrelis – vaikams skirtų papuošalų, kuriuos Kilnutė su dukra pačios veria iš įsigytų karoliukų.
Rudeniop moterys svarsto atidaryti jaunesnių klasių mokiniams skirtų mokyklinių prekių skyrelį.
Su žaislais sieja sentimentai
Elektroninė prekyba turi ateitį, tad moteris įsitikinusi jai mielo verslo sėkme.
Su žaislais ją sieja ypatingi sentimentai. Mylimiausią išsaugotą siūbuojančią ir skambančią lėlę, vadintą „vartakliošu“, neseniai ji padovanojo anūkei Enrikai.
Ji taip pat puikiai prisimena, kaip būdama vaikas dvi lėlytes įkišo į krosnies orkaitę, norėdama jas sušildyti, o mama, žaislų nepastebėjusi, užkūrė ugn,į ir namai paskendo dūmuose. Svarbiausia – „žuvo“ žaisliukai.
Tėvas, pamatęs dukros sielvartą, nieko nesakęs nusikabino švarką nuo pakabos, pasiėmė kepurę ir valandai dingo. Grįžo su gražuole lėle ilgais plaukais, baltomis kojinaitėmis.
Autorės nuotr.
MATRIOSKA: Pasak Kilnutės Riškuvienės, prasidėjus prekybai tokios „matrioškos“ buvo šluote iššluotos.
ŽAISLAI: Lentynose sudėti iš Lenkijos parvežti žaislai keliauja į įvairius Lietuvos rajonus.
RYŽTAS: Išėjusi iš kabinetinio darbo Kilnutė Riškuvienė iš pradžių galvojo kurti šunų ir kačių maisto internetinę parduotuvę, bet šiai idėjai nepasiteisinus, drąsiai nėrė į kitą erdvę – įkūrė internetinę žaislų parduotuvę.
LĖLĖ: Minkšta lėlė niekada neišeina iš mados.