Nenorintiems išlaidauti – nebrangūs Velykų patiekalai ir praktiniai patarimai

Nemokama nuotrauka: unsplash
velyku
Velykos – bene gražiausia pavasario šventė. Vis dėlto dažnai ji atneša ne tik džiaugsmą, bundančią gamtą, bet ir rūpestį ir netgi papildomas išlaidas. Tačiau Velykų patiekalai nebūtinai turi būti brangūs, sudėtingi ir keliantys daug vargo. Norintiems neišlaidauti gali padėti keli paprasti patarimai kukliam šventiniam stalui.

Svarbiausia – pasiruošimas

Tam, kad pavasario šventė keltų kuo mažiau streso, jai ruoštis vertėtų pradėti iš anksto. Apgalvojus keletą detalių, Velykų dieną nereikės verstis per galvą ir beliks mėgautis šventine nuotaika.

Patiekalų planas

Tam, kad galėtumėte deramai pasiruošti, pirmiausia reikėtų nuspręsti, ką gaminsite. Nesvarbu, ar valgysite šventiškus pusryčius, ar su šeima gaminsite įmantresnius pietus, iš anksto pagalvokite, kokie patiekalai galėtų nugulti ant stalo.

Žinant, kokiais gaminiais norėsite pasilepinti, galima susidaryti reikiamų produktų sąrašą ir apžiūrėti, ko namuose turite, o ko – dar trūksta. Į parduotuvę ženkite tik turint konkretų reikiamų produktų sąrašą – tai padės ne tik sutaupyti, bet ir nepasimesti, o Velykų rytą nereikės stvertis už galvos, kad kažko pritrūko.

Atsakomybių pasiskirstymas

Jei prie šventinio stalo sėsite keliese, ir jo ruošimas neturėtų būti vieno žmogaus rūpestis. Su namiškiais ar svečiais iš anksto galite susitarti, kas už kokias gėrybes bus atsakingai – galbūt vieni numargins kiaušinius, kiti iškeps Velykinį pyragą, treti rūpinsis užkandžiais, dar kiti – pagrindiniu patiekalu.

Toks susitarimas ne tik palengvins pasiruošimą, bet ir įneš daugiau įdomumo – visiems bus smalsu, kokių naujovių ant stalo atsiras šiemet. Tai gali tapti ir gražia šeimos tradicija.

velyku

Nemokama nuotrauka: unsplash

Atsarginis variantas

Vis dėlto kartais net ir geriausias planas negali išgelbėti nuo netikėtų nutikimų. Jei išsirinkote gaminti kiek įmantresnį šventinį patiekalą, tuo pačiu vertėtų pasiruošti ir atsarginį variantą. Lengvai paruošiamas gaminys bus itin naudingas, jei su pagrindiniu kažkas netyčia nepavyks.

Kaip sutaupyti apsiperkant Velykoms?

Jei nuspręsite, kad Velykų patiekalai turėtų būti gaminami namuose, kelionė į parduotuvę taps neišvengiama. Tačiau tai dar nereiškia didelių išlaidų. Norint sutaupyti apsiperkant šventėms, užteks laikytis keleto paprastų taisyklių.

Limitas

Visų pirma, nuspręskite, kiek galite ir norite išleisti Velykiniam stalui. Aiškūs išlaidų rėmai padiktuos ir tinkamiausią patiekalą, o apsipirkti taps žymiai paprasčiau. Vietoje to, kad parduotuvėje į krepšelį krautumėte prekes net neapsvarstę, ar jų tikrai reikia, nusistatę limitą ir susidarę produktų sąrašą nustebsite, kiek gali pavykti sutaupyti.

Kūrybiškumas

Maisto produktai – ne vieninteliai reikalingi pirkiniai Velykoms. Prekių sąraše dažnai atsiduria ir įvairios dekoracijos, papuošimai ar mažos dovanėlės vaikams. Tačiau gerai apsvarstykite, ar tikrai viską būtina pirkti. Pasitelkus kūrybiškumą, naujam gyvenimui galima prikelti ir pernykščius papuošimus, o apsidairius namuose tikrai įmanoma rasti įrankių ar medžiagų jiems pasigaminti patiems.

velyku

Naminiai saldumynai

Vietoje to, kad eitumėte paprasčiausiu keliu ir Velykinį pyragą ar kitus skanėstus tiesiog nusipirktumėte, pabandykite juos pasigaminti patys. Tai leis ne tik sutaupyti, bet ir taps puikia pramoga visai šeimai. Tereikia išsirinkti tinkamiausią receptą ar kelis ir pasimėgauti gaminimo procesu. Namuose ruošti gardėsiai bus ne tik pigesni, skanesni, bet ir su daugiau meilės. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų pyragas, tortas, ar maži saldūs siurprizai vaikams – viskas gali būti pagaminta tiesiog jūsų virtuvėje.

Ant stalo – ne tik Velykų patiekalai

Maistas ir margučiai – ne vieninteliai Velykų rūpesčiai. Įsisukus į paruošiamuosius darbus, ne visada lieka laiko pagalvoti apie namų ir stalo dekoracijas. Vis dėlto jos – itin svarbi šventinės atmosferos dalis. Tai ne tik pagyvina namus ar stalą, bet ir padeda sukurti jaukesnę Velykinę nuotaiką. Vos keli paprasti akcentai, kurios nesunku pasigaminti patiems, į namus gali įnešti galybę šventinio džiaugsmo.

velyku

Nemokama nuotrauka: unsplash

Žalumynai

Velykos – atgimimo šventė, todėl tai turėtų atsispindėti ir ant stalo. Pabudusi gamta dovanoja daugybę žalios spalvos, tad toks gyvumas gali tapti puikia puošmena. Iš įvairių žolelių, šakelių nesunku sukurti paprastas dekoracijas. Žalumynai gali puošti ir margučių pintinę, ir kaip papuošimas nugulti į ant stalo paserviruotas lėkštes. Turint kiek daugiau laiko ir noro, iš augalų galima suformuoti ir atskiras, vienokią ar kitokią formą turinčias dekoracijas. O bene paprasčiausias puošnus sprendimas – tiesiog pamerkti šakelių ar ankstyvų pavasarinių gėlių į vazą ir ja pagražinti stalą. Toks žingsnis greičiausiai įneš gaivumo, jaukumo ir šventiškumo jausmą, tad visiškai numoti ranka į dekoracijas nevertėtų.

Margučių medis

Norintiems daugiau unikalumo, margučių krepšelius ir pintinėles reikėtų pamiršti. Pastaraisiais metais vis daugiau populiarumo susilaukia margučių medžiai. Jų pagaminimas – itin paprastas. Tereikia susirasti tvirtą šakelę, pamerkti ją į stabilią vazą ir sukabinti spalvotus kiaušinius. Tam, kad pritvirtinti juos prie šakelės būtų paprasčiau, iš tvirtesnių siūlų ar plonyčių šakelių galima supinti mažus krepšelius – juos bus nesunku pririšti prie šakos, o samanose tarsi pataluose gulintys margučiai atrodys dar žaviau.

Staigmena lėkštėje

Nors paprastumas ir subtilumas ant stalo dažniausiai niekada nepralaimi, tačiau Velykos – spalvinga šventė, todėl ir serviruojant stalą galima paimprovizuoti. Svečius ar namiškius maloniai nudžiuginti gali nedidelė staigmenėlė jų lėkštėse. Puošdami stalą į kiekvieną lėkštę įdėkite po siurprizą – tai gali būti šokoladinis kiškutis, kiaušinis ar jūsų pačių gamintas mažas skanumynas. Tai ne tik pagyvins stalą, bet ir sukels šypsenas susirinkusiems.

Centrinė dekoracija

Nemėgstantiems smulkių detalių, išsigelbėjimu taps nesudėtinga didesnė centrinė dekoracija, pastatyta ant stalo. Tai gali būti pinta lėkštė ar krepšelis, pilni žalumynų, kiaušinių ar velykinių simbolių, pavyzdžiui, šokoladinių kiškučių. Norintiems kažko dar paprastesnio, gali užtekti ir didelės permatomos vazos, kurioje būtų sudėti vienodomis spalvomis ar stiliumi dažyti margučiai. Mėgstantiems natūralų grožį, puošmena gali tapti ir pavasarinių gėlių krepšelis ar kompozicija.

Užs. Nr. 478573