Nemokamas domenas: kada jis naudingas?

Jeigu esate dar visai naujokas elektroninių parduotuvių srityje ir spėliojate, kas tai yra domenas, hostingas ir panašūs dalykai – nesijaudinkite, netrukus aptarsime, ką reiškia domeno sąvoka. Taip pat paminėsime ir tai, kada galima gauti nemokamą domeną, kadangi paprastai jį reikia įsigyti.

Taigi, domenas – tai sukurtas jūsų tinklalapio pavadinimas, kuris taip pat turi būti unikalus. Pavyzdžiui, manosvetainės.lt yra domeno pavyzdys, kuris yra puikiai pritaikytas Lietuvos rinkai – apie tai kalba dvi paskutinės raidės „lt”. Paprastai raidės nurodo, kokios šalies vartotojai lankysis tinklalapyje (lt, .lv, .ru, .com ir t.t.).

Neretai gali nutikti ir taip, kad pradedančiam vienas ir kitas domenas gali atrodyti tokie patys – jokio originalumo. Žinoma, taip tikrai nėra. Pavyzdžiui, manosvetainės.lt ir mano.svetainės.lt – šie domenai yra visiškai skirtingi taip pat greičiausiai jie turi skirtingus savininkus, kurie kuria skirtingą turinį bei numato skirtingą svetainės paskirtį.

Domeno galūnės naudojimas

Pasirenkama internetinės svetainės galūnė yra labai svarbus žingsnis. Pirmiausia turite apsvarstyti, į kokias rinkas jūsų veikla nukreipta. Jeigu jūsų vystoma veikla yra sietina su tam tikromis paslaugomis Lietuvoje, tuomet, be abejonės, rekomenduojame nusipirkti su galūne .lt.

Kitu atveju, planuojantiems savo veiklas perkelti į platesnius vandenis – užsienio šalių rinkas, tuomet rekomenduojama įsigyti domenus su šiomis galūnėmis .com, .org, .eu – patariama rinktis vieną iš šių trijų.

Žinoma, tikrai nebūtina rinkti iš karto visus tris. Daugelis specialistų pataria rinktis pačią populiariausią – .„com” galūnę.

Domenų grupavimas

Dažniausiai domenai yra skirstomi į kelias grupes:

Tikslaus atitikmens (ang. Exact Match – EMD)

Standartinius (ang. Top-level domains).

Exact Match Domain (EMD) pavadinimu vadinami domenai, kurie labai taikliai atitinka jūsų internetinės svetainės sumanymą, veiklas, pobūdį ir panašiai. Pavyzdžiui, jeigu prekiaujate lėlėmis, tuomet jūsų tinklalapio pavadinimas būtų lėlėsbarbės.lt arba lėlės-barbės.lt.

Tokio tipo domenai paprastai skirti plėtojant vieną pagrindinę veiklą ar vienai paslaugų grupei. Tokiu būdų stengiamasi išgauti kiek įmanoma geresnius paieškos rodiklius Google paskyroje ir pagerinti SEO kokybę.

Standartiniais domenais vadinami visi likusieji, kurie skirstomi dar į dvi grupes, t.y. 1) tie domenai, kurie turi šalies galūnę bei 2) domenai turintys tarptautinei rinkai skirtą galūnę. Dažniausiai tokie domenų pavadinimai yra įmonės veiklos ar įmonės jau esamo pavadinimo atspindys. Tiesa, domenai gali visiškai neatitikti nei įmonės veiklos, paslaugų, nei įmonės pavadinimo.

Kaip išsirinkti domeną?

* Atkreipkite dėmesį į simbolių kiekį pavadinime. Specialistai pataria, kad ilgų pavadinimų kūrimas gali pakenkti jūsų tinklalapio geriems paieškos rezultatams. Jeigu jūsų įmonės pavadinimas labai ilgas ir norite naudoti būtent jį – trumpinkite.

* Svarbu kad pavadinimas būtų lengvai įsimenamas. Paprastai, kuo domenas būna trumpesnis, tuo jį tampa lengviau įsiminti. Taip pat trumpas pavadinimas apsaugos nuo galimų klaidų darymo. Vartotojai neretai rašydami ilgus pavadinimus daro klaidas, o tinklalapio nesuradę, nuleidžia rankas.

* Patariama nenaudoti visiems nesuprantamų ir labai sudėtingų frazių. Kuo jis sudėtingesnis, tuo atsiranda didesnė galimybė, kad būsimi klientai nesuras jūsų tinklalapio naršyklėje.

* Svarbu, kad domeno pavadinimas sietųsi su internetinės svetainės turiniu.

* Taip pat patariama vengti neaiškių simbolių vartojimo bei tokių kaip „UAB” ar „AB”.

Pabaigai. Ne vienam pradedančiajam vartotojui iškyla klausimas, ar galima domeną gauti nemokamai? Atsakymas – tikrai taip! Ne viena Lietuvos įmonė teikianti hostingo paslaugas, savo naujiems klientams siūlo nemokamą domeno pasirinkimą. Jeigu apsilankysite hostingo paslaugų tinklalapyje, be abejonės, pamatysite pranešimą apie akcijas ar ypatingus pasiūlymus. Pavyzdžiui, Hostinger.lt savo vartotojams suteikia nemokamą domeną kartu su Premium ar Premium Plius hostingo planu. Šios įmonės teikiamos paslaugos yra vertinamos kaip itin aukštos kokybės, taigi – pasiūlymas vertas dėmesio. Svarbiausias patarimas – pasidomėti nuomonėmis apie įmonę, iš kurios ketina užsisakyti hostingo paslaugas.

Užs. Nr. 430924