Nematomas, tačiau labai svarbus aksesuaras: kaip išsirinkti lengvai ir tinkamai?

Mūsų įvaizdžio detalės ir aksesuarai ne visada būna matomi, – kartais juos galime pajusti kitais būdais. Kad ir kaip bebūtų, šie aksesuarai neabejotinai yra ryškūs ir pastebimi. Žinoma, viena tokių išskirtinių įvaizdžio dalių yra kvepalai.

Akivaizdu, kad tokį reikšmingą aksesuarą išsirinkti ir pritaikyti – svarbi bei atsakinga užduotis. Tad kaip tuomet tą padaryti tinkamai? Kaip atrasti tuos geriausiai sau tiksiančius ir patiksiančius, konkrečioms aplinkybėms pritaikytus kvepalus, jei apskritai nelabai žinai, ko nori? O jei dar ir perki juos internetu?

Viskas yra kur kas paprasčiau, nei atrodo! Aptarkime pagrindinius principus ir veiksmingus būdus.

Kvepalai – tikrų tikriausias asmenybės atspindys

Greičiausiai nepasakysime nieko naujo, tačiau čia būtent ir slypi esminė kvepalų pasirinkimo gudrybė: atsižvelkite į savo asmenybės ypatumus ir rinkitės tuos kvepalus, kurie geriausiai juos atspindi. Kitaip tariant, ieškokite to, ką mėgstate, kas jums yra arčiausiai širdies. Tuo vadovaujantis, pagelbėti gali keletas dalykų.

Kvepalų pasirinkimas pagal kategorijas

Pirma, visus kvepalų aromatus galima suskirstyti į keletą pagrindinių kategorijų. Tai padeda suprasti, į kokius kvepalus vertėtų atkreipti dėmesį, o kuriuos jums verčiau derėtų aplenkti.

Citrusinių vaisių arba apskritai vaisiški aromatai apima tokius kvapus kaip citrina, greipfrutas, apelsinas ar žalioji citrina. Šiuose kvepaluose taip pat gali dominuoti ir kitų vaisių ar uogų aromatai, pavyzdžiui, persiko, obuolio, arbūzo, abrikoso, avietės.

Tai – gaivūs, lengvi, šviesūs, optimistiniai aromatai. Jie paprastai laikosi trumpiau ir ypač tinka vasarai.

Gėlių aromatai – vieni populiariausių. Jie gali būti tiek saldūs, tiek sunkesni ar gaivesni, tačiau dažniausiai būna kupini švelnumo ir subtilumo. Gėlių aromatų paletė labai plati: tai gali būti rožės, levandos, jazminai, pakalnutės, mimozos, bijūnai ir daugybė kitų.

Rytietiški kvepalai yra įvairialypiai, sunkūs ir ryškūs, paslaptingi bei nepaliekantys abejingų. Jie gali būti saldūs, svaiginantys. Tai ambros, smilkalų, anyžių, cinamono, vanilės, muskuso aromatai. Dėl savo intensyvumo ir sunkumo tokie kvepalai geriausiai tinka šaltajam metų laikotarpiui arba vakarui.

Medienos kvapai – sandalmedis, pačiulis, kedras, pušis, bergamotė. Tai žemiški, šilti, taip pat dažniausiai ryškūs ir išskirtiniai, aromatai.

Neįvertinta, tačiau labai naudinga pagalba

Susivokti, ko labiausiai norime ir kas mums tinka, gali padėti ir dar vienas labai paprastas dalykas, kurio galbūt neįvertiname. Tai – paprasčiausi kvepalų aprašymai. Ieškokite juose jums artimų žodžių, apibūdinimų, mielų palyginimų. Tarkime, jūros dvelksmas, gaivus vėjas, sodri miško žaluma, svaiginanti gėlių pieva.

Aprašyme paprastai bus nurodyta, ar kvapas išskirtinis, ar santūresnis, šiltas, pikantiškas, egzotiškas, saldus, gaivus, klampus, tamsus, ar lengvas. O galbūt kvepalai dvelkia smilkalais, rytais, bažnyčia? Šaunu, kai galima rinktis iš plataus asortimento su išsamiais aprašymais. Be to, jei gerai žinote, kas jums galėtų patikti, jau dabar, atsižvelgdami į konkrečius apibūdinimus, galite pradėti ieškoti kvepalų internete.

Netikėtų užuominų kupini kvepalų buteliukai

Galbūt apie tai ne visada pagalvojame, tačiau apie kvepalus išties daug gali papasakoti jų buteliuko dizainas: spalva, forma, detalės. Juk gaivių ar švelnių aromatų buteliukai dažnai būna šviesūs, aptakesnių formų. Tuo tarpu sunkūs, išskirtiniai kvapai dažniausiai įsikuria tamsiuose, griežtų formų buteliukuose. Džiugu, kai jie būna pakankamai išraiškingi, – čia galima išskirti tokių kvepalų kaip Xerjoff dizainus.

Žinoma, svarbu buteliukų dizainais nepasikliauti aklai. Tačiau tai tikrai nebloga pagalbinė priemonė, padėsianti išsirinkti ir apsispręsti.

Na, o jei vadovausitės nurodytais patarimais, kvepalus išsirinksite tikrai gerokai paprasčiau ir sėkmingiau, – netgi ir pirkdami juos internetu.

Užs. Nr. 549534