Naudingi trumpiniai atliekami kompiuterio klaviatūra

Pixabay.com nuotr.
Ar žinojote, kad pirmiau buvo išrasta klaviatūra nei kompiuterinė pelė, todėl kurį laiką kompiuteriai buvo valdomi tik klaviatūros pagalba ir kompiuteriai buvo kuriami turint omeny tai, kad jie ir bus valdomi tik klaviatūra. Todėl ir šiandien kompiuteriai su Windows operacine sistema turi nuo seno užprogramuotus trumpinius, kurių dėka greitai ir patogiai galima parašyti įvairius simbolius arba atlikti tam tikrus veiksmus. Šias kombinacijas verta įsiminti arba užsirašyti!

Kombinacijos su „Alt“

Pradėkime nuo simbolių trumpinių, kadangi kai kuriuos iš jų rasti yra sudėtinga. „Alt“ trumpinius naudoti paprasta: tiesiog laikykite paspaudę „Alt“ mygtuką ir laikydami suveskite atitinkamą kombinaciją. Pavyzdžiui, šauktuką galite parašyti su Alt+33. Rašant elektroninį paštą dažnai reikia „eta“ simbolio, kurį galima parašyti su Alt+64, procentų simbolį parašysite su Alt+37, o „lygu“ simbolį – su Alt+61. Kiekvienas simbolis turi savo kodą, todėl visų jų sąrašą tikrai rasite internete.

Klaviatūra ir jos suteikiami patogumai kasdien

Simbolių trumpiniai naudingi tik dažnai rašantiems žmonėms, tačiau yra keletas trumpinių, kurie naudingi bet kam, kas naudojasi kompiuteriu. Štai keletas jų:

* Ištrinti visam laikui – kaip žinote, bet koks kompiuteryje ištrintas failas keliauja į virtualią šiukšliadėžę. Tačiau galite failus ir visiškai ištrinti kartu paspausdami „Shift“ ir „Delete“.

* Išjungti langą – ar tai koks nors dokumentas, aplankas, naršyklė ar netgi žaidimas, naudodami kombinaciją Alt+F4 akimirksniu išjungsite tą langą.

* Rodyti darbalaukį – savo klaviatūroje turėtumėte rasti mygtuką su „Windows“ piktograma. Paspauskite jį ir akimirksniu atsidursite darbalaukyje.

Shutterstock.com nuotr.

klavisai

* Priartinti ir atitolinti – žiūrėdami nuotraukas, skaitydami dokumentus arba naršydami internete galite vaizdą priartinti bei atitolinti. Tai galima padaryti tuo pačiu veiksmu: tiesiog laikykite paspaudę „Ctrl“ mygtuką ir sukinėkite pelės rutuliuką.

* Atidaryti uždarytą skirtuką – netyčia išjungėte svetainę, kurioje ką tik lankėtės, ir norite kuo greičiau į ją grįžti? Tiesiog vienu metu paspauskite Ctrl+Shift+T.

* Nufotografuoti ekraną – norint nufotografuoti vaizdą kompiuterio ekrane tikrai nereikia to daryti telefonu. Tiesiog spustelėkite „Print Screen“ mygtuką ir tada įklijuokite (Ctrl+V) į „Word“ dokumentą arba Facebook susirašinėjimo laukelį.

Galų gale, visos klaviatūros leidžia naudotis šiomis funkcijomis, tačiau svarbiausia yra klaviatūra, kuri tenkina visus jūsų poreikius. Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūloma kokybiška, įvairių rūšių kompiuterinė technika, priedai bei aksesuarai.

Užs. Nr. 437328

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.