NAMO PRIDAVIMAS: TAI, KAS DOMINA KLIENTUS

ksk
Nemažai žmonių vis dar mano, kad namo pridavimas tėra biurokratinė procedūra, lydima gausaus dokumentų kiekio ir užimanti daugybę brangaus laiko. Vis tik taip galvoti nereikėtų, perspėja KSK kompanijos vadovas Ričardas Petrikauskas. Jo teigimu, namo pridavimas yra labai svarbus, nes būtent jo metu yra vertinamas statinio eksploatacijos tinkamumas naudojimui. „Nors šios procedūros trukmė nėra trumpa, bet itin svarbi, nes suteikia garantiją, kad statinys atitinka projektą, kad tiek statyba, tiek statinio išplanavimas atitinka įstatymų reikalavimus, galiausiai, kad pats statinys yra geros būklės, galimas naudoti ir atitinkantis savininko lūkesčius. Be to, tik tada, kai atliktas namo pridavimas, asmuo tampa visateisiu statinio savininku.“ – sakė R. Petrikauskas.

Namo pridavimas privalomas, kai yra baigiamos namo statybos, kai atlikta renovacija ar rekonstrukcija. Tad trumpai tariant, išvengti šios procedūros nepavyks, todėl žinoti, kaip tai vyksta, kiek laiko užtrunka ir į kokius specialistus kreiptis – reikėtų.

https://www.kskompanija.lt/namo-pridavimas/

Namo pridavimas – kiek visa tai užtrunka?

Žmonėms, kurie anksčiau nėra susidūrę su namo pridavimu, kurie pirmą kartą tvarko šiuos formalumus, atrodo, jog tai užtrunka labai ilgai. Ir šiaip daugumai namo pridavimas siejasi su painiais ir sudėtingais formalumais. Iš dalies taip ir yra.

Kaip teigia KSK kompanijos vadovas, namo pridavimas vidutiniškai užtrunka iki pusės metų, tačiau gali trukti ir dar ilgiau. „Viskas priklauso nuo dviejų pagrindinių veiksnių – įmonės, kuri teikia namo pridavimo paslaugas, užimtumo ir dokumentacijos suruošimo. Būna, jog namo savininkas iškart pateikia visus reikalingus dokumentus, tuomet ir namo pridavimas vyksta sklandžiau. Tačiau būna ir taip, kad reikia užsakinėti papildomus dokumentus, juos registruoti ir pan., tuomet namo pridavimas užsitęsia.“, – kalbėdamas apie namo pridavimo trukmę sakė R. Petrikauskas.

Namo pridavimas – kaip tai vyksta?

Ekspertai pataria, kai jau yra pastatytas namas, nedelsiant reikia pradėti namo pridavimo procedūras. R. Petrikauskas, dalindamasis savo ilgametės veiklos patirtimi, sakė, kad labai svarbu, jog namo pridavimas būtų pradėtas iškart po statybų, kai dar nėra pasibaigęs statybų leidimas. Priešingu atveju, gali kilti nesklandumų ir ši procedūra užtruks.

Pirmiausia, kai baigiamos statybos, Statybos inspekcijoje turi būti užregistruotas tai patvirtinantis dokumentas – deklaracija apie statybos užbaigimą (dažniausiai išduodama nedaugiabučiams) arba statybos užbaigimo aktas. Taip pat namo pridavimo metu tikrinama inventorinė byla ir suderintas namo projektas. KSK vadovas įspėja, kad realūs statinio nukrypimai nuo projekto galimi, bet tik apie 5 procentus. Ir kartu nuramina, kad kaskart į objektą važinėti nereikės, nes paprastai visi dokumentai tikrinami nuotoliniu būdu.

Iš tiesų, kai atliekamas namo pridavimas, reikia žinoti nemažai formalumų ir niuansų, todėl tie, kurie nori sutaupyti nervų ir laiko, turėtų kreiptis į profesionalus. Profesionalių ekspertų žinios ir patirtis leidžia namo pridavimo formalumus sutvarkyti žymiai greičiau ir sklandžiau.

sertif

Namo pridavimas: kieno paslaugas rinktis?

Namo pridavimas – paslauga, kurią teikia nemažai įmonių Lietuvoje. Tačiau prieš pasirenkant ir galutinai apsisprendžiant, kam patikėti šį uždavinį, rekomenduojama pasidomėti įmonės reputacija, jos klientų atsiliepimais, teikiamomis paslaugomis ir jų kompleksiškumu bei kt.

Pirmenybę naudinga skirti tiems, kurie turi patirties ir yra suteikę dešimtis ar netgi šimtus namo pridavimo paslaugų. Paprastai tokios įmonės pasirūpina viskuo nuo pradžios iki pabaigos, atlieka visus reikalingus veiksmus ir klientui nereikia niekuo papildomai rūpintis.

Paklausus KSK vadovo, kodėl verta rinktis jų namo pridavimo paslaugas, šis turėjo aiškų atsakymą. „Žinome, kad žmonėms, kurie nuolat nesusiduria su namo pridavimo poreikiu, sunku susigaudyti painioje dokumentacijoje, darbų eigoje – kyla daug neaiškumų, kada ir į ką kreiptis, kokius dokumentus pateikti. Todėl tokius dokumentus sutvarkome patys ir visada stengiamės tai atlikti kuo greičiau.

Rekomenduojama rinktis tokią įmonę, kuri teikia kompleksines paslaugas. Pavyzdžiui, kurie ne tik atsakingai sutvarko dokumentaciją, atlieka statinio pridavimo Valstybinei komisijai procesus, įteikia klientui deklaraciją apie statybos užbaigimą arba statybos užbaigimo aktą, bet prireikus (arba pageidaujant klientui), įregistruoja statinį Registrų centre. Kitaip tariant, geriausia, kai namo pridavimas – procesas, kuris leidžia įvertinti ir užtikrinti saugią statinio eksploataciją, jo atitiktį tai reglamentuojantiems teisės aktams ir higienos reikalavimams – atliekamas iš vienų rankų.

Stengiamės nenuvilti KSK klientų. Matome, kad daugybė mūsų klientų yra patenkinti mūsų darbu ir dalijasi gerais atsiliepimais. Patenkinti klientai yra mūsų siekiamybė, kuri, tikime, nulemia verslo ilgaamžiškumą.“ – sakė KSK vadovas R. Petrikauskas.

https://www.youtube.com/watch?v=CEUzb8ej7k0

Užs. Nr. 483174