Naktinės užuolaidos: 6 priežastys, kodėl verta jas įsigyti

uzuolaidos
Naktinės užuolaidos – svarbus interjero elementas, atliekantis reikšmingą vaidmenį bet kokio stiliaus namuose. Naktinės užuolaidos ne tik kuria išskirtinį namų jaukumą, formuoja elegantišką erdvės įvaizdį, bet ir saugo gyventojų privatumą bei atlieka daugelį kitų reikšmingų funkcijų. UAB „Iks Forma“ dizaino ekspertai įvardija 6 priežastis, kodėl verta įsigyti naktines užuolaidas namams.

1. Naktinės užuolaidos miegamajame užtikrina privatumo jausmą

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl verta įsigyti naktines užuolaidas namams – naktinės užuolaidos miegamajame užtikrina privatumo jausmą. Kiekvienas savo namuose, be jokios abejonės, nori jaustis saugiai ir užsiimti tuo, kuo nori, be aplinkinių stebėjimo. Dėl tankaus audinio, naktinės užuolaidos yra neperšviečiamos, todėl jas užtraukus, net ir apšviestame kambaryje galima jaustis laisvai bei nesibaiminti dėl smalsių praeivių žvilgsnių.

2. Pasiūtos naktinės užuolaidos apsaugo kambarį nuo saulės spindulių

Dar viena naudinga naktinių užuolaidų funkcija – pasiūtos naktinės užuolaidos ir kitos naktinės užuolaidos apsaugo kambarį nuo į jį patenkančių saulės spindulių. Tankus naktinių užuolaidų audinys iš dalies arba visiškai sugeria saulės ar gatvės žibintų šviesą, tokiu būdu leisdamas greičiau užmigti ilgesniam laikotarpiui.

Moksliškai įrodyta, kad miegojimas tamsoje padeda gamintis hormonui melatoninui, kuris yra ypač svarbus žmonių sveikatai, nes padeda išvengti įvairių imuninės sistemos ligų. Tad galima teigti, kad naktinės užuolaidos iš dalies padeda tausoti sveikatą.

3. Naktinės užuolaidos vaikų kambariui ir kitos naktinės užuolaidos suteikia jaukumo

Be to, kad atlieka praktinę funkciją, naktinės užuolaidos vaikų kambariui ir kitos naktinės užuolaidos suteikia namams jaukumo bei kuria išskirtinį erdvės dizainą. Tinkamai parinktos stilingos naktinės užuolaidos – unikali namų puošmena, neabejotinai atkreipianti visų atvykusių svečių dėmesį. Be to, galimybė rinktis naktines užuolaidas iš itin plataus spalvinio, raštų, audinių ir kt. spektro, leidžia atrasti išties originalių, netikėtų sprendimų bet kokio stiliaus erdvės interjerui.

4. Naktinės užuolaidos padeda palaikyti pastovią temperatūrą kambaryje

Naudinga žinoti, kad naktinių užuolaidų audiniai turi unikalią savybę – jie padeda kambaryje palaikyti pastovią temperatūrą, o tai netgi leidžia sutaupyti pinigų. Tai reiškia, kad karštą vasaros dieną naktinės užuolaidos padeda išlaikyti patalpą vėsią, o, kai šalta, – sulaikyti šilumą. Taigi, šis naktinių užuolaidų teikiamas privalumas leidžia sumažinti sąskaitas už šildymą ar nuolatinį kambario vėdinimą oro kondicionieriais.

5. Iš Blackout audinio pasiūtos naktinės užuolaidos padeda sumažinti triukšmą

Verta paminėti, kad iš specialaus Blackout (nepermatomo, saulės spinduliams nepralaidaus audinio su putplasčiu) audinio pasiūtos naktinės užuolaidos pasižymi puikia garso izoliacija: veiksmingai blokuoja iš išorės sklindančius garsus ir taip suteikia kambariui tylos. Blackout naktinės užuolaidos – praktiška investicija tiems žmonėms, kurie gyvena netoli gatvės, geležinkelio stoties, miesto centro ar kitų triukšmingų vietų, nuo kurių sklinda įvairūs trikdantys garsai.

6. Naktinės užuolaidos – namų puošmena, turinti plačias pritaikymo galimybes

Paskutinė, tačiau ne mažiau svarbi priežastis, kodėl verta įsigyti naktines užuolaidas – šios langų puošmenos pasižymi plačiomis pritaikymo galimybėmis. Verta paminėti, kad iš skirtingų audinių, pavyzdžiui, Blackout audinio, pasiūtas naktines užuolaidas galima kabinti tiek miegamajame, svetainėje ar kituose namų kambariuose, taip pat puikiai pritaikyti bet kuriuose viešuosiuose interjeruose: viešbučiuose, teatruose, scenose, salėse ir kitose reikiamose vietose.

Užs. Nr. 491297