Nagų lako šviežumo išlaikymas

gelinis
Nagų ekspertė Lina sako - Man juokinga, kai klientai sako, kad laką laiko šaldytuve. Negaliu suprasti, kodėl. Tada man atėjo atsakymas. Nagų lakas buvo laikomas tamsoje (neleidžia lakui keisti spalvos), o šaltas oras sulėtina oro molekules.

Aš asmeniškai manau, kad yra geresnių būdų išlaikyti nagų gelinį laką šviežią (ir palikti vietos pienui šaldytuve).

Kaip jau minėjau, labai svarbu laką laikyti tamsoje arba atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Tiesioginiai saulės spinduliai ir net netiesioginiai saulės spinduliai (šviesus kambarys) gali iškreipti pirminę lako spalvą.

Lako valymas

Traukdami šepetėlį iš buteliuko, nuvalykite lako perteklių buteliuko viduje, o ne ant buteliuko viršaus. Taip mažiau kartų reikės valyti kaklelį ir vidinį dangtelį nuo išdžiūvusio lako. Taip pat išvengsite galvos skausmo, kai bandysite atidaryti lako buteliuką, kuris neatsidaro, nes dangtelis užstrigo nuo išdžiūvusio lako.

Rekomenduojamas lakas

gelinis

 

(vitrinapro.lt foto Primer Gel FX, 9ml Lako praimeris nagų galiukams) - Daugiau prekių vitrinapro.lt

Jei gelinis lakas jau tirštas, jam praskiesti naudokite lako skiediklį, o ne lako valiklį. Lako valiklis kartais gali neteisingai suskaidyti laką ir jis greičiau suskilinėja.

Šviežias bazinis gelinių nagų lako sluoksnis taip pat tinka lakui retinti, nesumažindamas jo konsistencijos. Be to, galite daugiau išgauti iš savo lako (jei naudojate jį daug) pirkdami du tos pačios rūšies lakus (bazinius, viršutinius, spalvotus). Vieną buteliuką naudokite nagams lakuoti, o kitą - pirmajam papildyti. Užuot iš kiekvieno buteliuko gavę tik po pusę buteliuko (vieną buteliuką iš dviejų), iš dviejų buteliukų gausite pusantro buteliuko. Svarbu atkreipti dėmesį, nenaudokite trečio buteliuko, nes pradinis lakas per daug suskilinėjo retėdamas, todėl pradinis lakas suskilinės greičiau nei šviežias buteliukas.

Tikiuosi, kad tai padės jūsų lakui ilgiau išlikti šviežiam.

Nagų lako valikliai - blogai ar gerai sveikatai?

gelinis

Nors žmonės nagus dažyti pradėjo dar 3000 m. prieš Kristų, naudodami augalų ir gėlių pigmentą, pats lakas ir lako valikliai atsirado 1920 m. išradus automobilių dažus. Dabartiniame pasaulyje lako valiklius daugiausia sudaro tirpiklis, reikalingas lako dervoms ištirpinti, pavyzdžiui, acetonas, metilo acetatas. Šios cheminės medžiagos turi daug kitų panaudojimo būdų, jų galima rasti dažuose, sausuose žymekliuose, klijuose ir nagų lake.

Visos šios trys medžiagos yra leidžiamos Kanadoje, JAV ir Europos Sąjungoje. O svarbiausia naujiena yra ta, kad visi trys acetonai dažniausiai naudojami lako valikliuose.

Maždaug prieš 20 metų mokslininkai sukūrė naujus tirpiklius ir pradėjo prekiauti lako valikliais, paženklintais ne acetono etiketėmis, todėl kai kurie žmonės pradėjo manyti, kad acetonas yra toksiškas. Tačiau tikrovė yra kitokia. Acetono yra žmogaus organizme ir mokslininkai jį masiškai gamina jau beveik 150 metų. Iš tiesų nėra jokio mokslinio pagrindo įrodyti, kad acetonas yra pavojingesnis už alternatyvius tirpiklius. Net didžiausių pasaulyje nagų produktų gamintojų teigimu, acetonas yra vienas saugiausių tirpiklių, išskyrus vandenį.

Kiti tradiciniai nagų tirpikliai

gelinis

Kiti tradiciniai tirpikliai kelia kitokį susirūpinimą. Pavyzdžiui, metilo acetatas yra pavojingesnis už acetoną, jei jo netyčia nuryjama, todėl gamintojai, naudojantys metilo acetatą, nagų lako valiklį padaro kartaus skonio. Jei kalbėtume apie metiletilketoną, jis nagų laką veikia labai lėtai, todėl ilgiau teks kęsti labai stiprų jo kvapą. Be to, kaip ir kiti lakūs organiniai junginiai, jis skatina smogo susidarymą. Dėl šios priežasties Kalifornijos valstija apribojo šio tirpiklio kiekį plataus vartojimo produktuose.

Visi įprasti valikliai yra degūs, todėl turėtumėte juos laikyti atokiau nuo karščio, taip pat, jie gali turėti džiovinamąjį poveikį. Todėl kuo daugiau nagų lako valiklių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, vitamino E, levandų ar arbatmedžio aliejaus. Labai išsausėjusiems nagams gali padėti odelės kremas arba aliejus, kuriuo patepkite odeles po to, kai visiškai nuvalėte laką. Norėdami veiksmingai pašalinti nagų laką, sudrėkinkite vatos tamponėlį valikliu ir sekundę palaikykite jį ant nago, kad tirpalas įsigertų, tada nuvalykite nuo odelių. Kai nuėmikliai yra saugūs, jie kaip tik kvepia nagų laku. Taigi kito manikiūro proceso metu turėtumėte praverti langą arba įjungti ventiliatorių.

Užs. Nr. 487568