Mūro ir tinko mišinių skirtumai ir pritaikymo galimybės

Statybiniai mišiniai – tai, be ko tikrai neapsieina nei vienas statybinis procesas. Bene labiausiai paplitę ir dažniausiai naudojami yra mūro, dar kitaip vadinamo mūrijimo arba tinkavimo mišiniai. Tai pasitikėjimo vertos, nuo senų laikų naudojamos statybinės medžiagos, efektyviai padedančios atlikti pačius įvairiausius statybinius darbus. Nors apie šio tipo statybinius mišinius tikrai yra girdėjęs kiekvienas vartotojas, tačiau ne visi žmonės supranta, kad tinkavimo ir mūrijimo mišiniai yra dvi, visiškai skirtingos statybinės medžiagos, pritaikytos kardinaliai skirtingiems statybų tikslams. Aptarkime pagrindinius, tinko ir mūro mišinių skirtumus, jų stipriąsias savybes ir panaudojimo galimybes.

Mūro ir tinko mišinių sudėtis

Nors mūro ir tinko mišinių konsistencija ir sudėtis vizualiai atrodo labai panašiai, tačiau iš tiesų ji tikrai nėra vienoda. Mūro mišiniai dažniausiai yra sudaryti iš cemento, vandens ir smėlio derinio. Tokios sudėties statybinė medžiaga labiausiai tinka įvairiems statybiniams blokams, pavyzdžiui, plytoms ar akytiems betono blokeliams, sujungti. Mūrijimo mišiniai įprastai pasižymi ženkliai geresnėmis stiprumo ir patvarumo savybėmis nei tinko mišiniai. Tuo tarpu tinko mišinių sandarą sudaro cemento, smėlio, vandens derinys, kurį dažniausiai papildo ir dar viena medžiaga - kalkės. Pagrindinė tinkavimo mišinių paskirtis – sienų ir lubų padengimas dekoratyviniais arba apsauginiais tikslais. Tinko mišiniai dažniausiai yra kiek minkštesni nei mūro.

Pagrindinės funkcijos, kurias atlieka mūro ir tinko mišiniai

Mūro mišiniai, visų pirma, yra naudojami kaip rišamoji medžiaga tarp kitų statybinių medžiagų. Iš esmės, šie mišiniai reikalingi tam, kad būtų užtikrintas įvairių statybinių konstrukcijų vientisumas ir tvirtumas. Tinkavimo mišiniai, savo ruožtu, efektyviau atlieka estetinę arba apsauginę funkciją. Jie padeda sukurti lygų sienų ar lubų paviršių. Taip pat jie padeda apsaugoti tam tikrą statybinę konstrukciją nuo drėgmės bei kitų aplinkos veiksnių.

Mūro ir tinko mišinių naudojimo principas

Mūro mišiniai paprastai naudojami storesniais sluoksniais, tam, kad būtų užtikrintas tvirtas ir patikimas, atskirų statybinių medžiagų sujungimas. Kitaip nei mūro mišiniai, tinkavimo mišiniai dažniausiai tepami žymiai plonesniais sluoksniais. Plonesni sluoksniai padeda sukurti tolygų ir tvarkingą sienų ar kitų statybinių konstrukcijų paviršių. Vertinant šių mišinių tekstūrą, reikėtų paminėti, kad daugelis mūro mišinių pasižymi ganėtinai grubia tekstūra, kuri nesukuria labai estetiško rezultato, todėl mūro mišiniai nėra tinkami baigiamiesiems statybų darbams. Toks mišinys turi būti paslėptas tarp statybinių blokų ar kitų konstrukcijų. Tinko mišiniais dažniausiai formuojamas apdailos sluoksnis. Rinkoje galima įsigyti skirtingos tekstūros tinkavimo mišinius, kurie leidžia sukurti itin lygų ar, sakykim, tekstūruotą apdailos sluoksnio efektą.

Mūro ir tinko mišinių stiprumo savybės

Mūro mišiniai yra atsakingi už visos statybinės konstrukcijos tvirtumą ir ilgaamžiškumą, todėl tokie gaminiai pasižymi nepriekaištingomis stiprumo savybėmis. Žinoma, tokiomis savybėmis pasižymi tik kokybiški, gerai žinomų gamintojų mūro mišiniai, o ne pati pigiausia produkcija. Tinko mišinių stiprumo savybės nėra tokios patrauklios, tačiau dėl kitokios, tokių mišinių naudojimo paskirties, jos nėra tokios svarbios. Renkantis tinkavimo mišinius, didžiausią dėmesį reikėtų skirti ne jų stiprumui, o estetinėmis savybėmis ir apsauginėms funkcijoms.

Planuojate mūrijimo arba tinkavimo darbus ir ieškote iš tikrųjų kokybiškų statybinių mišinių? Spalvusala.lt asortimente Jūsų laukia puikios kokybės tinkavimo, mūrijimo mišiniai skirti įvairaus tipo statybų darbams. Šioje parduotuvėje išties palankiomis kainomis galima įsigyti Ceresit, Baumit, Uninaks ir kitų, puikiai vertinamų prekinių ženklų statybinius mišinius, kurie užtikrins ne tik gerą, bet ir ilgaamžį statybinių darbų rezultatą.

Užs. Nr. 554631