Mokytojo vasaros prabėga su baidarėmis

Mokytojo vasaros prabėga su baidarėmis

 

Mokytojo vasaros prabėga su baidarėmis

Tytuvėniškis Robertas Mosėjus penkeris metus savo ir šeimos vasaras skiria verslui — 31 baidarę nuomoja aktyvaus turizmo mėgėjams. Sezoninis verslas leidžia gerokai papildyti šeimos biudžetą ir neatsisakyti mėgstamo darbo mokykloje. Robertas ir jo žmona Asta — Tytuvėnų gimnazijos mokytojai.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

Savo vestuvių proga „pasidovanojo“ baidarę

Robertas Mosėjus — be galo užimtas žmogus. Per mokslo metus mokytojauja Tytuvėnų gimnazijoje, yra jaunųjų šaulių vadovas. Turi ir kitokių pomėgių. Vasaromis su šeima nuomoja baidares.

„Viskas prasidėjo labai seniai ir paprastai. 1987-aisiais už mūsų su žmona vestuvėms artimųjų, giminaičių, draugų “sumestus“ pinigus nusipirkome baidarę. Pačių sau “pasidovanota“ vestuvinė dovana kainavo 236 rublius — nemažus pinigus. Bet mes negailėjome, buvome aistringi keliautojai“, — šypsojosi R. Mosėjus.

Dar studentai būdami, susilankstydavo baidarę, užsimesdavo ant nugarų ir traukiniais dardėdavo iki Pažeimenės stotelės. Paskui baidarę irkluodavo Žeimena iki Karoliniškių, Baltojo tilto.

„Tuomet apie baidarių verslą nebuvo nė mažiausios minties. Mums taip ilsėtis, keliauti paprasčiausiai labai patiko“, — sakė tytuvėniškis.

Po studijų grįžę į Roberto Mosėjaus tėviškę — Tytuvėnus, baidarę ilgam sutuoktiniai pamiršo. Kabojo namuose kaip suvenyras, kol sykį mokiniai paprašė paskolinti nors po Giliaus ežerą paplaukyti.

„Visiems buvo įdomu, tikra atrakcija. Ir vėl apie kokią nors naudą dar negalvojau. Bet pažįstami pradėjo teirautis, ar nesutikčiau baidarės išnuomoti ilgesnėms kelionėms. Susimąsčiau: o kodėl gi ir ne? Taip ir užkibau“, — apie netikėtą verslo pradžią prisiminė R. Mosėjus.

Verslas pildo mokytojų piniginę

Prieš penkmetį Robertas Mosėjus su šeima tvirtai nutarė pradėti nuomoti baidares.

Pirmasis sezonas, pasak tytuvėniškio, buvo ir sunkus, ir įdomus. Teko imti vartojamąją paskolą ir visą, be jokių dvejonių, investuoti į naująjį verslą.

„Nusipirkome iš pradžių 8 baidares, mokėjome po 1300 litų. Per pirmąją vasarą mūsų baidarėmis plaukė apie 200 žmonių. Uždirbome apie 4 tūkstančius litų. Tuomet mūsų, mokytojų šeimai, tie pinigai atrodė milžiniški. Dabar tiek uždirbame per porą — trejetą dienų“, — apie sėkmingą verslą pasakojo R. Mosėjus.

Baidarių nuomotis, pasak tytuvėniškio, pageidauja vis daugiau aktyvaus poilsio turistų. R. Mosėjus jau turi 31 baidarę, ir visos iki rugpjūčio jau išnuomotos. Pernai Kražante ir Dubysa plaukė 2600 žmonių. Šiemet tikimasi dar daugiau keliautojų.

Verslas reikalauja labai sunkaus darbo. „Maždaug pustrečio mėnesio iš mašinos neišlipu po 10–12 valandų. Tačiau per vieną tokio “arimo“ vasarą uždirbu tris kartus daugiau negu per mokslo metus, mokydamas vaikus istorijos“, — sakė R. Mosėjus.

Baidarėmis plaukia ištisos giminės

Penkmetį nuomodamas baidares, Robertas Mosėjus pastebėjo, kad aktyviai, įdomiai poilsiauti vis dažniau pageidauja kolektyvai, šeimos ar net ištisos giminės.

„Šiemet baidares nuomojo 3 šeimų bendrijos. Sykį net 21 baidare 3 dienas keliavo plati giminė, su vaikais, taip sumaniusi susirinkti ir pabūti drauge“, — apie naujoves pasakojo R. Mosėjus.

Dažniausiai žmonės baidares nuomojasi savaitgaliams, poilsio, švenčių dienomis. Tačiau, pavyzdžiui, renginių organizatoriai mėgsta paplaukioti ir vidury savaitės — šitaip nori pailsėti nuo triukšmo. Pasitaiko ekstremalų, kurie nebijo vandenį išbandyti ankstyvą pavasarį.

„Man atrodo, kad dauguma plaukiančiųjų baidarėmis žmonių — kažkokie išskirtiniai. Jiems patinka būti gamtoje, jie gamtą gerbia ir jos neteršia, šiukšles parsiplukdo. Ratuotieji turistai galėtų iš plaukiojančių pasimokyti. O keliauja žmonės dažniausiai dėl įspūdžių“, — įsitikinęs Robertas Mosėjus.

Plati keliautojų baidarėmis geografija. Kražante, Dubysa plaukia įvairaus amžiaus žmonės iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, mažesnių miestelių. R. Mosėjus tvirtino, kad dar nesutikęs nė vieno, kuris nesižavėjo Burbaičių piliakalniu, Dubysos slėniais, sąnašiniais paplūdimiais.

Pats baidarių nuomotojas yra plaukęs nuo Kelmės centro iki pat Seredžiaus. „Malonumas neišpasakytas“, — tvirtino.

„Darbas turi maitinti dirbantįjį“

Nors Robertas ir Asta Mosėjai dirba mokytojais Tytuvėnų gimnazijoje, šeimos verslo — baidarių nuomos — nežada atsisakyti.

„Man mokykloje gerai. Nesakau nieko ir apie mokytojų atlyginimus. Bet vis prisimenu tuos metus, kaip pasirodė “vagnorėliai“. Buvo baisiai sunku. Pasitaikydavo, kad konservų dėžutę dalindavome į penkias dalis. Tuomet ir prisakiau sau, kad taip negalima, kad darbas turi išmaitinti dirbantįjį“, — tvirtino R. Mosėjus.

Tytuvėniškis du kartus buvo, kaip pats sako, pabėgęs iš mokyklos. Bet vidinis balsas liepė sugrįžti. „Sergu rugsėjo 1-osios sindromu“, — šypsojosi.

citata: „Sykį net 21 baidare 3 dienas keliavo plati giminė, su vaikais, taip sumaniusi susirinkti ir pabūti drauge“

BAIDARES: Per sezoną baidarėmis Kražante ir Dubysą keliauja beveik 3 tūkstančiai žmonių. 

MOKYTOJAS: Tytuvėnų gimnazijos istorijos mokytojas Robertas Mosėjus baidares nuomoja todėl, kad galėtų užtikrinti savo šeimos gerovę. O mokytojauja todėl, kad labai mylį šį darbą ir vaikus. 

Autorės nuotr.