Mokestiniai ginčai – kaip ir kodėl verta pasiruošti?

mokesciu
Siekiant užtikrinti geresnį biudžeto surinkimą, valstybė taiko vis griežtesnius reikalavimus, tobulina įstatyminę bazę, rengia dažnesnius patikrinimus. Pastebima, jog pastariesiems sąmoningos vidutinės bei didesnės įmonės ruoštis ėmė kur kas atsakingiau, iš anksto. Vis dėlto, ginčai dėl įvairių situacijų kyla kasdien, dinamiškoje aplinkoje šie tapo tiesiog neišvengiama verslo dalimi. Į kurią, beje, verta investuoti pakankamai laiko bei finansų. Kodėl?

Kaip pasiruošti ginčams?

Prieš pereinant prie naudų, kurias teikia pasiruošimas laukiančiam ginčui, verta aptarti kitą klausimą – kaip tai padaryti? Sklandus ginčas ar derybos priklauso nuo profesionalios teisininkų komandos, kuriai mokesčių teisė bei kiekvienas jos aspektas yra puikiai pažįstama kasdienybė. Beje, su detaliai sritį išmanančiais ekspertais net ir nepalankios baigties atveju taip pat savotiškai laimėsite – brangaus savo bei darbuotojų laiko bei išlaidų atžvilgiu. Taigi, ekspertai pataria per daug nedelsti ir investuoti į patikimą partnerį.

Kodėl verta pasiruošti deryboms bei ginčams?

Pasiruošus tinkamai, tai yra turint tvirtą teisininkų užnugarį, kiekvienas žingsnis taps aiškus, neliks nepagrįstų baimių, nerimo, jog viskas pasisuks labai netikėta linkme, galiausiai, nenumatytų išlaidų lavinos. Taigi, kokios tiksliau yra tinkamo pasiruošimo naudos, atsakant į pagrindines derybų ar teisinės kovos grėsmes?

Aiškus suvokimas

Įmonės, kurios bendradarbiauja su mokesčių sistemą plačiai išmanančia teisininkų komanda, turi neeilinę galimybę itin aiškiai suvokti kiekvieną procesą. Kalbama ne tik apie vieną teisinę kovą ar kompromiso paieškas, bet apie bendrą paveikslą. Gebėjimas aiškiai matyti, kodėl atsidūrėte tokioje situacijoje bei kokie sprendimai galimi dabar ir ilgesnėje laiko perspektyvoje, padeda laimėti kur kas daugiau. Žinote, ką reikia keisti bei turite visus reikiamus resursus pradėti nedelsiant.

Numatyti scenarijai

Ekspertai pastebi, kad patyrę mokestinės sistemos teisės žinovai atneša įmonei naudą bet kokiu – pergalės ar pralaimėjimo – atveju. Kodėl taip yra? Specialistai, turintys įvairios patirties bagažą, gali taikliai nuspėti, kokie galimi proceso rezultatai laukia ir kokią tai įtaką turės jūsų verslui. Instinktyvus pergalės troškimas gali neleisti pamatyti alternatyvių išeičių. Čia teisininkai argumentuotai pasiūlys optimalią, individualiu atveju jums naudingiausią ginčo strategiją.

Bendravimo ypatumai

Ypač jei ginčas ar derybos vyksta su didelę galią šalyje turinčiomis, ne tokiomis lanksčiomis valstybinėmis institucijomis, labai svarbu išmanyti bendravimo subtilybes. Nuo to, kokią informaciją pateiksite bei kaip formuosite teiginius, iš dalies priklauso tai, kiek naudingas jūsų įmonei bus sprendimas. Šiuo atveju patyrę teisės profesionalai, suprantantys vietos bei užsienio valstybės tarnautojų mąstyseną, padės tinkamai pasiruošti bei formuoti lūkesčius iš anksto.

Apsauga nuo nežinojimo

Neretai nemaloniose situacijose atsiduriama dėl netyčinių veiksmų, staigių verslo aplinkos pokyčių, elementaraus įstatymų nežinojimo. Kuris, kaip mėgstama priminti, neatleidžia nuo atsakomybės. Teisės ekspertai, apsaugo verslo atstovus nuo neapgalvotų klaidų, edukuoja mokestinės sistemos klausimais, supažindina su naujienomis. Jei problema jau iškilo, padeda suvokti savo pareigas bei aiškiai žinoti ir naudotis savo teisėmis.

Ekspertai pabrėžia – nuolatos bendradarbiaujantys su teisininkais verslo atstovai planuojamus rinkos pokyčius sužino bei geriausiai šiems pasiruošia pirmieji. Beje, kalbant apie naudas, juk kiekvieno sveiko verslo siekiamybė turėtų būti ne momentinė pergalė, bet pamokos ir nuolatinis tobulėjimas. 

Užs. Nr. 479031