Mobiliųjų įrenginių valdymas: kaip apsaugoti savo verslą nuo kibernetinių atakų?

Autorių nuotr.
Mobiliųjų įrenginių valdymas – tai sistema, leidžianti įmonėms valdyti ir apsaugoti savo mobiliuosius įrenginius, įskaitant išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. MDM yra centralizuota platforma, skirta valdyti ir stebėti mobiliuosius įrenginius, programas ir duomenis, užtikrinant, kad jie būtų saugūs ir atitiktų įmonės politiką. MDM naudojimas tampa vis svarbesnis verslui, ypač atsižvelgiant į didėjančią kibernetinių atakų grėsmę.

Kibernetinis saugumas yra labai svarbus bet kokio dydžio įmonėms, nes kibernetinės atakos gali turėti pražūtingų pasekmių, įskaitant duomenų pažeidimus, finansinius nuostolius ir žalą reputacijai. Mobilieji įrenginiai kelia didelę riziką įmonėms, nes jie dažnai naudojami norint pasiekti neskelbtiną įmonės informaciją ir yra labiau pažeidžiami kibernetinių atakų dėl perkeliamumo ir jungiamumo. Kibernetiniai užpuolikai gali išnaudoti nesaugią informaciją mobiliuosiuose įrenginiuose, kad gautų neteisėtą prieigą prie įmonės tinklų ir duomenų. Todėl labai svarbu, kad įmonės įdiegtų veiksmingus mobiliojo ryšio saugumo sprendimus, kad apsisaugotų nuo šių pavojų.

Visų pirma mažosioms įmonėms gali kilti didesnė įsilaužimo rizika nei didesnėms įmonėms, nes joms dažnai trūksta išteklių tvirtoms kibernetinio saugumo priemonėms įgyvendinti. Tačiau yra keletas veiksmų, kurių bet kokio dydžio įmonės gali imtis, kad apsisaugotų, įskaitant: mobiliųjų saugos sprendimų, pvz., MDM, diegimas, siekiant valdyti ir apsaugoti mobiliuosius įrenginius, darbuotojų mokymas apie saugų mobiliųjų įrenginių naudojimą ir kibernetinių atakų riziką, programų atsisiuntimas tik iš oficialių šaltinių ir užtikrinimas, kad įrenginiuose būtų atnaujintos naujausios saugos pataisos, namų „Wi-Fi“ slaptažodžių keitimas, kad būtų išvengta neteisėtos prieigos, pirmenybė teikiama svarbiausiems verslo aspektams taikant saugumo priemones. Įgyvendindamos šias priemones, įmonės gali žymiai sumažinti kibernetinių atakų riziką ir apsaugoti savo jautrią informaciją bei skaitmeninį turtą.

Jūsų verslo apsaugos nuo kibernetinių atakų strategijos

Viena iš svarbiausių verslo apsaugos nuo kibernetinių atakų strategijų yra griežtos slaptažodžių politikos ir šifravimo įgyvendinimas. Tai reiškia, kad reikia reikalauti, kad darbuotojai naudotų sudėtingus slaptažodžius, kuriuos sunku atspėti, ir skatinti juos naudoti skirtingus slaptažodžius kiekvienai paskyrai. Be to, visi jautrūs duomenys turi būti užšifruoti, kad būtų išvengta neteisėtos prieigos. Šifravimas apima duomenų konvertavimą į kodą, kurį galima iššifruoti tik naudojant tam tikrą raktą, todėl įsilaužėliams daug sunkiau pasiekti neskelbtiną informaciją. Įgyvendindamos šią politiką, įmonės gali žymiai sumažinti kibernetinių atakų riziką ir apsaugoti savo vertingus duomenis.