Mitai ir faktai apie dovanas per vestuves. Kam dovanoti, o kam ne?

pexels.com nuotr.
Vestuvės nuo seno buvo apipintos įvairiomis simbolinėmis reikšmėmis, kurios atspindi santuokos, meilės, šeimos ir naujo gyvenimo etapo pradžios svarbą. Šie simboliai dažnai naudojami vestuvių ceremonijose, dekoracijose ir tradicijose, suteikdami šventei gilesnę prasmę ir perduodami žinią apie jaunavedžių siekius bei vertybes.

Vienas iš simbolių yra atsidėkoti žmonėms, kurie prisidėjo prie šios gražios šventės. Ne tik finansiškai, tačiau ir morališkai. Ypač vertinamos dovanos tėvams per vestuves. Jos tarsi parodo pagarbą žmogui, kuris lydėjo iki naujo gyvenimo, tai yra sutuoktinio, pradžios.

Tiesa, dovanos per vestuves yra apipintos įvairiais mitais, tad šiuo straipsnių bandysime juos paneigti.

Dažniausiai girdimi mitai

Apie dovanas sklando labai daug mitų. Ypač, kai jos pasirenkamos tokiai svarbiai šventei kaip vestuvės. Nepriklausomai nuo to, kas yra dovanos gavėjas – reikia laikytis kelių paprastų taisyklių, ignoruoti mitus ir net tartis su etiketo specialistais, kurie padės Jums suprasti svarbiausius dovanos parinkimo ir įteikimo aspektus.

Mitas, kad:

● Dovanoti pinigus yra blogai. Priešingai, jaunavedžiai tokios dovanos šiuo metu labai laukia.

● Dovanos dydis atspindi jūsų santykius su jaunavedžiais. Įteikite racionalią dovaną, kuri atitinka Jūsų finansines galimybes.

● Jūs turite dovanoti tai, ko jaunavedžiai nori. Žinoma, tai yra patogiau jiems. Tačiau būtent Jums priimtinos dovanos – svarbiausios.

● Dovanos turi būti brangios, kad būtų įspūdingos.

● Dovanos turi būti materialios. Tikrai ne. Jeigu galimybės neleidžia – dovanokite gražius žodžius. Jie yra svarbiausia. Ypač – nuoširdūs linkėjimai.

Faktai apie vestuvių dovanas

Mitai yra aiškūs, o ką apie dovanojimo etiketą pasakoja specialistas? Jis teigia, kad dovanoti pinigus yra visiškai priimtina, ypač jei jaunavedžiai patys to pageidauja. Taip pat pinigus galima dovanoti ir tėveliams, kaip padėką rengiant šventę.

Dovanos dydis nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia, kad dovana būtų iš širdies ir atspindėtų pagarbą dovanos gavėjams. Jūs neturite dovanoti to, ko jaunavedžiai nori, bet ko jiems reikia ar kas jiems patiktų. Žinoma, kaip jau minėjome, tai yra gero tono ženklas. Tačiau tikrai nėra privaloma. Jūsų fantazija – kur kas svarbiau.

Dovanos nebūtinai turi būti brangios, kad būtų įspūdingos. Svarbiausia, kad dovana būtų apgalvota ir nuoširdi.

Patarimai renkantis dovaną per vestuves

Dažniausiai dovanos per vestuves yra skirtos jaunavedžiams. Visgi, jų gali prireikti ir kitiems žmonėms, pavyzdžiui, tėveliams arba liudininkams, kurie dažnai morališkai prisideda prie šventės. Ieškant dovanos reikia įvertinti kelis aspektus.

● Apsvarstykite savo santykius su asmeniu, kuris gaus tą dovaną.

● Nustatykite savo biudžetą.

● Pagalvokite apie dovanos praktiškumą.

● Pasirinkite dovaną, kuri būtų sentimentali. Tai nėra būtina, tačiau per tokią šventę kaip ● vestuvės – labai rekomenduojama.

● Įteikite dovaną nuoširdžiai. Palinkėkite gavėjui laimės ir gero gyvenimo. Svarbiausia, kad dovana eitų iš širdies ir parodytų jūsų nuoširdų rūpestį.

Dovanų dovanojimas per vestuves gali tapti puikiu būdu parodyti savo meilę ir palaikymą jaunavedžiams. Pasirinkę tinkamą dovaną ir įteikdami ją nuoširdžiai – galite prisidėti prie nepamirštamos šventės kūrimo.

Kad ir kokia vestuvių atributika būtų pasirenkama – svarbu kokybė. Sakoma, kad vestuvių šventė net gali nulemti santuokos kokybę. Taigi, negalima jai taupyti.