Minkštų baldų furnitūra – ar sofą galime susikonstruoti patys?

Autorių nuotr.
Daugelį baldų galime pasidaryti patys. Reikalingi specifiniai įgūdžiai, inžinerinės žinios, medienos apdirbimo technologijų išmanymas. Iš bendro išprusimo taip pat galima pasidaryti baldus, tačiau vargu, ar jie bus tokie pat įspūdingi, kaip profesionalų pagaminti baldai.

Grįžkime prie klausimo – ar galime pasidaryti sofą patys? Sofa yra minkštas baldas, susidedantis iš kelių esminių dalių:

 ●  Lankstoma gulėjimo plokštuma;
 ●  Stabilus atlošas;
 ●  Stabilūs porankiai kraštuose;

Jei tai sofa-lova, atsiranda papildomų elementų. Atlošas tampa lankstomas, nes su gulimąja plokštuma jie sudaro didesnę erdvę miegojimui. Taip pat atsiranda tokie elementai, kaip patalynės dėžė arba daiktų stalčiai. Kalba eina apie sofą-lovą, ne apie minkštą kampą, kuris susideda iš daugiau modulių.

Visos sofos dalių funkcionalumas priklauso nuo kokybiškos baldų furnitūros. Tai reiškia, kad labai svarbu, kai visos dalys yra sujungtos tarpusavyje ir ar jos yra patikimos ir ilgaamžės.

Kokybišką baldų furnitūra rasite https://hetlita.lt/. Baldų furnitūra parduodama internetu, tad gal galima įsigyti atskiras dalis ir pasidaryti tą sofą patiems?

Teoriškai galima, bet praktiškai, tai labai sunku padaryti dėl minkštųjų dalių. Reikalinga specialisiuvimo linija, gobelenas arba oda (eko oda), porolonas ar viskozė, spyruoklės ir daugybė kitų detalių, kurios dažnai yra surenkamos pramoniniu būdu. Dėl to patiems kokybiškos sofos padaryti nepavyks.

Tačiau su lova visai kas kita.

Čia visas pagrindas yra gaminamas iš medienos plokštės (MDP). Padaromas rėmas ir galvūgalis, tada pritvirtinamos grotelės arba miegama ant patalynės dėžės viršaus. Lieka tik įsigyti čiužinį ir miegoti patiespagamintoje lovoje.

Kokios baldų furnitūros reikia tokiam baldui?

1. Sutvirtinimo elementai. Rėmas yra tvirtinamas kampais arba įsukamais konfirmatoriais.
2. Lankstai. Jei lovoje yra besilankstančios dalys, reikalingi kokybiški lankstai. Jie gali pakelti vieną arba dvi patalynės dėžės plokštes arba grotelių galvūgalį arba kojūgalį.
3. Bėgeliai ir kitos stalčių sistemos. Jei lova turi stalčius patalynei, reikalingi kokybiški bėgeliai ir kiti stalčių elementai tvirtinimui, tyliam uždarymui, rankenėlės.
4. Kojelės. Lova stovi ant žemės, o tai reiškia, kad reikalingos kojelės.

Hettich baldų furnitūra yra vienas iš geriausių pasirinkimų rinkoje. Baldų furnitūra minkštiems baldams yra labai kokybiška ir tvirta. Juk ši furnitūra yra skirta visam gyvenimui. Jei kėdę galima nesunkiai pakeisti po keleto metų, lovoje miegama dešimtį metų.

Minkštų baldų furnitūra yra skirta profesionalams, nebent degate noru susikurti savo baldą kur sodyboje, naudodami natūralią medieną, o ne baldines plokštes.